Jump to content


Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

πριν 16 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Μη το δεις για να μπορείς να γράφεις ηλίθια στάτους στο facebook του στυλ "Ανήκω στο 1% που δεν έχει δει το Casa de papel"

 

Unfriend

Block

Excommunication 

Report

 

U.B.E.R -> now you know 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Μη το δεις για να μπορείς να γράφεις ηλίθια στάτους στο facebook του στυλ "Ανήκω στο 1% που δεν έχει δει το Casa de papel"

Χαχαχαχα αν και εχω social profile [ παρατημένο ] έτσι κι αλλιώς δε γράφω ούτε έγραφα τιποτα τέτοιου στυλ 

?

 

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τα 3 πρωτα επισοδεια(στην netflix εκδοση, οποτε σαν να λεμε τα δυο πρωτα της original) του casa και μπορω να πω οτι, ναι ειναι εξαιρετικο, ναι φοβαμαι οτι θα σκηλοβαρεθω αργοτερα. Επαναλαμβανεται το ιδιο ερωτημα που εθεσα πιο πριν. Μα ποσα επισοδεια για ΜΙΑ ληστεια; Ποσο να την ξεχειλωσεις;

 

Απο αυτα που εχετε γραψει εως τωρα ελπιζω να διαψευστω. Αλλιως μαλλον ολοι σαλεψατε με τις ισπανιδες πρωταγωνιστριες και δεν ειστε απολυτως ειλικρινεις στο γιατι σας ενθουσιασε τοσο πολυ ?

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωραία έχει ξεκινήσει και η τέταρτη σαιζόν του Outlander. Πολύ καλή σειρά.

Ξεκίνησε και το Vikings.

 

 

 

Όσον αφορά το Casa de papel, νομίζω ότι το κόψιμο των επεισοδίων στα Αμερικάνικα πρότυπα των 45 λεπτών του κάνει ζημιά. Την πρώτη σεζόν την είδα σε έκδοση Netflix και ειλικρινά κουράζει. Από το 6ο επεισόδιο ήλπιζα να μπουκάρει μέσα ο στρατός να τελειώνουμε. Την δεύτερη σεζόν την είδα στην original Ισπανική έκδοση και θα έλεγα ότι ρέει καλύτερα. Είναι και πιο ενδιαφέροντα τα επεισόδια. Δεν θα έλεγα ότι με ενθουσίασε, αλλά σίγουρα είναι αρκετά ποιοτική και καλή επιλογή για όποιον θέλει κάτι να περάσει την ώρα του. Η πρώτη σεζόν πάντως απαιτεί υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Goliath

[link]

 

Πήρα το 7-ήμερο που έδινε η Amazon για το Prime και αποφάσισα να ξεκινήσω το Goliath με τον Billy Bob Thornton. Είδα ολόκληρη τη σεζόν που αποτελείται από 8 επεισόδια της μίας ώρας, σε 2 ημέρες. Η πρώτη σεζόν αποτελείται από κορυφαία ονόματα του Hollywood και μου έκανε εντύπωση πως όλοι τους έχουν ένα πολύ συγκεκριμένο ρόλο χωρίς να μπλέκεται ο ένας στα πόδια του άλλου. Όλες οι ερμηνείες δένουν πολύ όμορφα.

 

Πρόκειται για μία δικαστική υπόθεση η οποία όμως δεν αναλώνεται μόνο στα του δικαστηρίου. Αγγίζει και τις προσωπικές ζωές των χαρακτήρων ούτως ώστε να δικαιολογήσει κάτα κάποιο τρόπο τις πράξεις τους. Έχει αρκετούς δικαστικούς όρους χωρίς όμως να κουράζει. Κανένα επεισόδιο δεν αναλώνεται αποκλειστικά σε μία δικαστική αίθουσα, μάλιστα αρκετές φορές αυτό συμβάνει για 5-10 λεπτά το πολύ. 

 

Μου άρεσε πάρα πολύ η ροή των επεισοδίων, με κράτησε έως το τέλος άνετα αν και κάποια στοιχεία είναι εκτός πραγματικότητας σε αντίθεση με το στυλ που είναι συνολικά όλα τα επεισόδια. Έχει ωραία πλοκή, με δύο-τρεις μικρές ανατροπές και μου θύμισε έντονα το Californication λόγω του άνετου και χωρίς άγχους χαρακτήρα του Billy. Επίσης να αναφέρω πως το A few good men, A time to kill & Primal Fear (όλες δικαστικές ταινίες) είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες, για να δείτε αν η κριτική μου θα μπορούσε να ταιριάξει με αυτά που σας αρέσουν. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

για το daredevil

 

αν και αναμενόμενο μιας και η season 3 δεν "πούλησε" τόσο καλά (δεν την είδε όσος κόσμος είδε την season 2)
και επειδή περιμένουμε την disney (ο ιδιοκτήτης της marvel) να βγάλει δικιά του streaming υπηρεσία....

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MV5BNjI1NTA3MjItYjg4ZS00Nzc2LWI3NjktMjU2

 

https://www.imdb.com/title/tt7371868/

Kατασκοπευτικο θριλερ, ενδιαφερον το πρωτο επεισοδιο απο τα 6 του κυκλου.

Παω να βαλω μια πιτσα ?στο φουρνο και να συνεχισω στο δευτερο. ?️‍♂️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, eleozz said:

απόψεις για το the 100 ?

 

Παίζει ακόμα αυτό;

Έχει περάσει και η μόδα του YA, εξαρτάται καθαρά από σένα πιστεύω. Για το είδος του δεν πρέπει να είναι κακό αλλά υπάρχουν ένα σωρό καλύτερες σειρές για να δεις.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, eleozz said:

απόψεις για το the 100 ?

Καλό είναι και στο τέλος της κάθε σεζόν μπορείς να το σταματήσεις αν δεις ότι δεν σου κάνει μιας και το τελευταίο επεισόδιο δεν σε αφήνει στο περίμενε. ολοκληρώνει την ιστορία που σου έλεγε από το πρώτο επεισόδιο της σεζόν και απλά σου δίνει ένα μικρό spoiler για το τι θα παίξει πάνω κάτω στην επόμενη. Το οποίο είναι διαφορετικό κεφάλαιο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είδε κανείς το καινούριο black mirror;

 

Δεν τρελάθηκα είναι η αλήθεια, ωραίο πείραμα, είχε κλασσικές mindfuck και meta σκηνές αλλά θα ήθελα κάτι καλύτερο.

Έχω βέβαια και πολύ υψηλές απαιτήσεις μιας και έχουν βγάλει απίστευτα καλά επεισόδια. 

Χωρίς να είναι επίσημο ακούγεται οτι θα έχουμε σύντομα(;) full season.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.