Jump to content


Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

MV5BMjUzZTE2NDItYWJlOC00ZmU0LWFiOTItNGRm
 

 

Too old to die young (2019) απο Amazon 

 

Είναι ο ίδιος σκηνοθέτης με το Neon Demon  https://www.imdb.com/title/tt1974419/?r ... f_=nv_sr_1  

Μεγάλα επεισόδια , τουλάχιστον τα 3 πρώτα , 1.30 ώρα περίπου.

Αμερικανικός υπόκοσμος απο τα μάτια ενός αστυνομικού, μεξικάνικο καρτέλ , μπόλικες δολοφονίες , 
περίεργες - παράνομες  σχέσεις
Παίζει με neon , bizzare κ mystery που θυμίζει δεκαετία 70 , διάφορες πινελιές απο Tarantino , Kubrick 

με φοβερή φωτογραφία, πολύ ταιριαστή μουσική , χρώματα .

Χαρακτήρες με γωνίες, υποδόριες επιθυμίες κ υποθέτω θα ξετυλιχθούν περισσότερο.

 

Το μόνο ζόρικο είναι ο ρυθμός του , που όπως κ στο Neon Demon, δίνει μεγάλη σημασία στην έκφραση της σκηνής (ή μάλλον στην έλλειψη αυτής) 

οπότε μιλάμε για αγγελοπουλικά πλάνα σε μερικά σημεία , που υπάρχουν περιπτώσεις όπως στο 2ο επεισόδιο που ακροβατεί επικίνδυνα στο να γίνει παντελώς

σουρεάλ. Δεν το κάνει όμως, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια, κ εκεί είναι η μαγεία της.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ο Miles Teller που είναι γενικά περίεργο τυπάκι αλλά μου αρέσει στις ταινίες του. Θα την ελέγξω τη σειρά διότι μου αρέσει η αργή εξέλιξη των πραγμάτων, ειδικά αν υπάρχει σωστό build-up των χαρακτήρων. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δεν είναι σειρά, αλλά μιας και είναι ένα σύνολο από πλήθος μικρών ταινιών Sci Fi είπα να το βάλω εδώ.

 

Δεν ξέρω αν γνωρίζετε το

About DUST – WatchDust.com

 

DUST - YouTube

 

Αν ανακάλυψα κάτι που όλοι ξέρατε, my apologies. Αλλά αν δεν το ξέρατε, έχει μπόλικο υλικό με μικρά Sci Fi φιλμάκια για κάλυψη μικρών διαστημάτων χρόνου, όπου ακόμα και ένα επεισόδιο των 45 λεπτών μπορεί να φαντάζει μεγάλο

 

π.χ.

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παράνοια είναι και το Psycho, οπότε why not ? ? Υποτίθεται ότι είναι prequel αλλά από ότι είδα σε μοντέρνα εποχή με αρκετά πραγματάκια going on :) 

Εννοείται ότι θα περάσει καλά η ώρα με το συγκεκριμένο. Αφήσαμε το sharp objects για λίγο, είναι πολύ ψυχοπλάκωμα! 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μια Justice League copycat , που οι υπερήρωες είναι πολύ πιο σκοτεινοί/διεστραμμένοι , με φοβερά εγκλήματα κ μια παρέα προσπαθεί να τους ξεσκεπάσει.
Μέσα απο κουβάδες αίματος κ κόκκαλα, έχει στιβαρή εξέλιξη , οι ηθοποιοί έχουν αγκαλιάσει το εγχείρημα κ τα εφέ προσθέτουν στο όλο concept.

Το comic δεν το ξέρω αλλά είδα κ τα 8 επεισόδια σε λίγες μέρες, μου άρεσε πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.