Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Έχουν κοπιάρει στοιχεία από τον χριστιανισμό και άλλες θρησκείες και τα έχουν πετάξει μέσα, προφανώς αλλοιωμένα. Π.χ. ο μάρτυρας που είναι κρεμασμένος αντί για σταυρωμένος. Ολίγον άκυρο, εύκολο και χωρίς φαντασία, ίσως και εσκεμμένα επειδή οι δημιουργοί της σειράς θέλουν να χλευάσουν τις θρησκείες, αλλά το αγνοείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος yanni έγραψε:

Έχουν κοπιάρει στοιχεία από τον χριστιανισμό και άλλες θρησκείες και τα έχουν πετάξει μέσα, προφανώς αλλοιωμένα. Π.χ. ο μάρτυρας που είναι κρεμασμένος αντί για σταυρωμένος. Ολίγον άκυρο, εύκολο και χωρίς φαντασία, ίσως και εσκεμμένα επειδή οι δημιουργοί της σειράς θέλουν να χλευάσουν τις θρησκείες, αλλά το αγνοείς.

Δεν έχουν στόχο τις θρησκείες, προπαγάνδα για τους πρόσφυγες είναι, που σε ένα βαθμό θα ήταν θεμιτό αλλά είναι πολύ χοντρή και βγάζει μάτια. Πάντως έχει πέσει χρήμα και  μπορεί να είναι παραγγελία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 9:41 ΜΜ, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Ξεκίνησα τον Carnival Row κ εγω. 

 

Δεν ειχα δει pilot (αν είχε), ούτε trailer. Ειδα γνώριμες φάτσες που μου αρεσε. 

 

α... και βυζακια....?

 

Μόνο εμένα ο Bloom μου θυμίζει Τρακη με αυτό το στυλ; :hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2019 at 2:00 ΜΜ, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Τα γεγονοτα τα εχουν μεταφερθει σχεδον αυτουσια. Το τελος λιγο-πολυ γνωστο. :) 

Αυτο το βρηκα χθες, πραγματικο, δειχνει το μετα το τελος

 

https://www.youtube.com/watch?v=Nx-5rzC7AMU&fbclid=IwAR0EdKJDpaMOVLGZQe3uD6nb259jDhQBImiWLL4ltJPp0r_oNLwC7RYZWpE

 

και κατι αλλα σχετικα με την ιστορια

 

Παράθεση

The Mossad recruited Cohen after Director-General Meir Amit came across his name while looking through the agency's files of rejected candidates

 

μηπως ψαχνανε αυτοφωρακια? και

 

Παράθεση

he had seventeen lovers in Syria, all beautiful, well-connected women

 

μηπως εκανε και ζωαρα? λεω εγω

 

Link to comment
Share on other sites

The Boys 

 

Σούπερ ‘ήρωες στην νεοφιλελεύθερη κοινωνία του κέρδους. Πολύ πιο ενδιαφέρον από τις μπούρδες των μονοδιάστατων υπέρ ηρώων και πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tommybertsen said:

2η σεζόν Mindhunter και Criminal : UK

Η δεύτερη season του Mindhunter δυνατή αλλά προσωπικά βρήκα ένα μεγάλο μειονέκτημα. Θα στο πω μόλις τελειώσεις. Πες μία γνώμη για το Criminal αν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Η δεύτερη season του Mindhunter δυνατή αλλά προσωπικά βρήκα ένα μεγάλο μειονέκτημα. Θα στο πω μόλις τελειώσεις. Πες μία γνώμη για το Criminal αν αξίζει τον κόπο.

Τελείωσα ήδη :p Το flaw ίσως να είναι ότι

Spoiler

δείχνει κομμάτια από τον BTK αλλά ξέρουμε ότι αυτός συλλαμβάνεται ΠΟΛΛΑ χρόνια αργότερα.

Ή μήπως λες ότι εστιάζει περισσότερο στα killings της Atlanta? Δεν ξέρω, αλλά την βρήκα πολύ καλή!

 

Το Criminal φαίνεται ενδιαφέρον. Από αύριο, θα δω περισσότερα (σίγουρα τα 2 υπόλοιπα του UK) και μετά θα πάω στο France ή στο Spain. Άκουσα ότι το πιο καλό είναι το Germany, το αφήνω για το τέλος :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2019 at 10:29 ΠΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Vis a vis ή Locked up

https://www.imdb.com/title/tt4524056/

 

Από τις λίγες σειρές που βλέπω τελευταία και με κρατάει στο 100%. Είμαι στην πρώτη Season ακόμα και ελπίζω να συνεχίσει ετσι.

 

 

Το Locked up εξελίσσεται σε έπος στην 4η season. Εξαιρετικό το 7ο επεισόδιο και παω για το 8ο.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.