Jump to content


Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Όταν μας Βλέπουν (TV Mini-Series 2019) - IMDb

 

Πραγματικά σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι βλέποντας αυτή τη σειρά. Και οι ξεφτίλες της υπόθεσης που στείλανε τα παιδιά στην φυλακή, μέχρι και σήμερα επιμένουν ότι δεν έκαναν λάθη.

 

ΥΓ Εκπληκτικός Jharrel Jerome

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

 

Ωραίο παίξιμο η μαύρη, μάγκικο περπάτημα γενικά πείθει αλλά δεν περίσσεψαν λεφτά για σύμβουλο μάχης και οι σκηνές είναι για γέλια

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UltraB said:

Τίποτα ενδιαφέρον να αρχίσω στο Netflix που έχω ένα μήνα τσάμπα;

 

Κατά προτίμηση όχι κάποια παλιά σειρά που έχει ήδη15 σεζόν και θα πρέπει να κάτσω να τις δω.

Mindhunter

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

See

Μετά από τα δεινά που απέφερε ο πολιτισμός ο πληθυσμός έχει μειωθεί τραγικά και ο πολιτισμός υπαναχώρησε σε πρωτόγονη εποχή.

Ένας ιός έχει καταστήσει τους ανθρώπους τυφλούς.

Ένας μαύρος που παραδόξως  βλέπει κάνει δυο παιδιά με μια λευκή. Παρά του ότι είναι άριστος στο σημάδι με το τόξο που διαθέτει  και έχει δύο μάτια  σε έναν κόσμο τυφλών ο σκηνοθέτης του είπε να μην έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και να εμπιστευτεί τα παιδιά του σε μια μικρή φυλή τυφλών όπου αρχηγός είναι ο πρωταγωνιστής της σειράς    

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα επεισόδιο της σειράς see , και μήτε που θέλω να δω άλλο επεισόδιο. 

Τελευταία το έχω ρίξει στη κωμωδία.

Why Women KillBarry  τα συστήνω ανεπιφύλακτα, ιδίως το πρώτο.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο επεισόδιο χθες για το The Mandalorian.

Δυνατή αρχή, ωραία ατμόσφαιρα, και φαίνεται να έχει πολύ καλές προοπτικές.

Οι fans του σύμπαντος Star Wars το εκθειαζουν και όχι άδικα κατά τη γνώμη μου.

 

Μόνο μειονέκτημα η μικρή διάρκεια των επεισοδίων. 38' μόνο.

 

Από την άλλη ευχάριστη έκπληξη ήταν το See.

Σενάριο που ξεφεύγει από τα καθιερωμένα, καταπληκτική φωτογραφία με πανέμορφα τοπία και συμπαθητικό soundtrack.

 

Τελικά το γούστο είναι όντως υποκειμενικό.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2019 at 9:01 ΠΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

See

Μετά από τα δεινά που απέφερε ο πολιτισμός ο πληθυσμός έχει μειωθεί τραγικά και ο πολιτισμός υπαναχώρησε σε πρωτόγονη εποχή.

Ένας ιός έχει καταστήσει τους ανθρώπους τυφλούς.

Ένας μαύρος που παραδόξως  βλέπει κάνει δυο παιδιά με μια λευκή. Παρά του ότι είναι άριστος στο σημάδι με το τόξο που διαθέτει  και έχει δύο μάτια  σε έναν κόσμο τυφλών ο σκηνοθέτης του είπε να μην έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του και να εμπιστευτεί τα παιδιά του σε μια μικρή φυλή τυφλών όπου αρχηγός είναι ο πρωταγωνιστής της σειράς    

 

 

Πέρα του παραπάνω, δεν πείθει το όλο στήσιμο του κόσμου των τυφλών. Συγνώμη αλλά τυφλοί πάνω σε άλογα που καλπάζουν μέσα σε δάσος δεν θα κάνουν ούτε 50 μέτρα μέχρι να τους έρθει το κλαδί στην μούρη. Εδώ καλπάζουν χιλιόμετρα και χιλιόμετρα από χωριό σε χωρίο, λες και η όραση είναι κάτι το προαιρετικό σε εντελώς άγνωστο και ανώμαλο έδαφος. Δύο επεισόδια έχω δει, πιθανόν θα δω και τα άλλα, αλλά αν φάει cancellation δεν θα μου λείψει καθόλου.

 

Α ναι. Και η κακιά τύπισσα που... προσεύχεται μέσω της... αυτοϊκανοποίησης; Όποιος το σκέφτηκε έχει σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα. Και αυτός που το σκέφτηκε και αυτός που το ενέκρινε.

 

 

 

On 13/11/2019 at 3:18 ΜΜ, το μέλος knight_77 έγραψε:

Πρώτο επεισόδιο χθες για το The Mandalorian.

 

Αυτό είναι μια χαρά.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

See

Δεν θα του έριχνα μαύρο έτσι "εύκολα".

Το "concept"  της σειράς αν και όχι τελείως πρωτότυπο, έχει "στήσει" ένα κόσμο τυφλών που έχουν βρει τις λύσεις επιβίωσης, μέσα από διαδοχικές γενιές "εκπαίδευσης".

Σίγουρα πολλά είναι "αυτονόητα",  ακόμα περισσότερα τα κλισέ  και οι "ευκολίες" δεν λείπουν, αλλά κατά τη γνώμη μου, θα του έδινα την ευκαιρία!

Η φωτογραφία είναι πράγματι πολύ καλή, οι χορογραφίες μάχης επίσης πολύ καλές και -εδώ είναι το σημαντικό- προσαρμοσμένες έτσι που πράγματι να πιστεύεις ότι ταιριάζουν σε ένα τυφλό κόσμο.

Τα άλογα δεν είναι τυφλά και κάλλιστα βοηθούν τους αναβάτες τους και πέρα από αυτό τα δάση των κωνοφόρων που δείχνουν έχουν τα κλαδιά τους ψηλά ! :).

Νομίζω ότι δεν είναι κάτι που δεν τους απασχόλησε καθόλου.

Γενικά σε τέτοια "μετααποκαλύπτικά περιβάλλοντα" καλό είναι να το βλέπεις λίγο χαλαρά και να δίνεις την δυνατότητα να σε πάρει μαζί του, αν όχι για τίποτε άλλο, αλλά για να μην έχεις "αμφιβολίες" ότι του έδωσες την ευκαιρία.

 

The Mandalorian

Καθώς την πρώτη ταινία της σειράς την είδα στον κινηματογράφο, είναι κάπως σαν να έχω μεγαλώσει μαζί τους!  :)

Οπότε είμαι θετικά προκατειλημμένος, αλλά πέρα από αυτό -και αν και νωρίς είναι να κρίνουμε- νομίζω ότι καλά το πάει μέχρι τώρα.

Τα επεισόδια βέβαια είναι κομμάτι σύντομα, αλλά τι να κάνουμε !

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.