Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Peaky Blinders
Μου άρεσε πάρα πολύ! Χαρακτήρες, ατμόσφαιρα...Περιμένω τον επόμενο κύκλο.

How to get away with murder

Στα πρώτα επεισόδια ήμουν έτοιμος να το σταματήσω αλλά τελικά με κράτησε. Οκ, κλασσικό μοτίβο σε κάθε σεζόν αλλά είχε καλό σενάριο, μου αρέσουν τα δικαστικά και η Viola Davis όλα τα λεφτά. Ίσως το 50% της αξίας της σειράς. 

 

House of Cards
Πολύ ωραίο, Kevin Spacey, Robin Wright, πολιτική, ίντριγκα...σε κρατάει!

Narcos
Πολύ καλό κι αυτό. Καλογυρισμένο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Ειμαι στην τριτη σεζον του Peaky Blinders. Νομιζω εχει αρχισει και χανει το ενδιαφερον της ομως.....

Ίσως επειδή η 3η σεζόν ήταν η λιγότερο καλή. Το άφησα στην 4η που ήταν μακράν καλύτερη από την 3η. Την 5η δεν την έχω δει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ίσως επειδή η 3η σεζόν ήταν η λιγότερο καλή. Το άφησα στην 4η που ήταν μακράν καλύτερη από την 3η. Την 5η δεν την έχω δει ακόμη.

 A ok τοτες! Ισως φταιει και το οτι αργησα να καταλαβω τι ακριβως βρωμοδουλειες εκανε ο tomy στην 3η σεζον.

Παντως ο Αρθουρ ειναι απο τα highlights της σειρας...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος hot_sauce έγραψε:


How to get away with murder

Στα πρώτα επεισόδια ήμουν έτοιμος να το σταματήσω αλλά τελικά με κράτησε. Οκ, κλασσικό μοτίβο σε κάθε σεζόν αλλά είχε καλό σενάριο, μου αρέσουν τα δικαστικά και η Viola Davis όλα τα λεφτά. Ίσως το 50% της αξίας της σειράς. 

Ότι και να λέμε για αυτή τη σειρά, όσο και να έχει και το "soap opera" στο μενού της, δίνει ρεσιτάλ cliffhanger κάθε μισά και τέλος των σεζόν και πραγματικά δεν γίνεται να μην την αγαπήσεις και να μην θες να δεις κι άλλο. Από την μία δεν ήθελα να τελειώσει, από την άλλη, ευτυχώς που δεν το παρατράβηξαν. 

Μόλις τώρα, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 A ok τοτες! Ισως φταιει και το οτι αργησα να καταλαβω τι ακριβως βρωμοδουλειες εκανε ο tomy στην 3η σεζον.

Παντως ο Αρθουρ ειναι απο τα highlights της σειρας...

Έχει καλούς χαρακτήρες και δένεσαι θες δε θες :p 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αύριο νομίζω ότι έχει το τελευταίο επεισόδιο.

 

 

Angela Merkel Germany Vs Portugal GIF - AngelaMerkel GermanyVsPortugal Soccer GIFs

 

 

MV5BZTM4ODA5MWUtMzA2OC00MGZmLTg3NGEtZTFh
WWW.IMDB.COM

Created by Mark Bomback. With Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell, Cherry Jones. The limited drama series is a gripping, character-driven thriller based on the 2012 New York Times best selling novel of the...
Έγινε επεξεργασία από p55
Link to comment
Share on other sites

Η Γερμανική κατάρα χτύπησε εμένα και τον Honda. 

ΚΟΥΤΕΝΑΧτ

MV5BZTM4ODA5MWUtMzA2OC00MGZmLTg3NGEtZTFh
WWW.IMDB.COM

Created by Mark Bomback. With Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell, Cherry Jones. The limited drama series is a gripping, character-driven thriller based on the 2012 New York Times best selling novel of the...

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Η Γερμανική κατάρα χτύπησε εμένα και τον Honda. 

ΚΟΥΤΕΝΑΧτ

 

Η λύση είναι μια, να αλλάξετε όνομα.

Ο ένας θα το αλλάξει σε BMW 22 (ή σε Zundapp 22) και ο άλλος σε Lothar Matthaus.

Μόνο έτσι θα εξευμενίσετε τα τευτονικά πνεύματα. 

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BNWYwMzE2MGItOTYwYy00YmQyLWE0NGQtZWVi

 

Είχε ευχάριστες στιγμές , περίεργη χημεία που όντως υπάρχει μεταξύ Κάρελ και Μάλκοβιτς και διάφορες κωμικοτραγικές καταστάσεις

στην Αμερική του 2020.

 

Κάτι λείπει όμως, μια κατεύθυνση γενικότερη νομίζω που ελπίζω να το διορθώσουν στη 2η σεζόν γιατί το material υπάρχει.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Snowpiercer ( Netflix )

έχουν βγεί τα πρώτα 4 επεισόδια ( κάθε εβδομάδα νέο ).
Μια χαρά εύπεπτο και περνάει ευχάριστα η ώρα.
Ελπίζω να ανέβει και άλλο και να μην γίνει κανένα πισωγύρισμα και τα σκατώσει :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BN2JiNGIzOTAtYjk2NC00YzAzLTk2OTYtY2Qx

 

Για τους φίλους των πολιτικών θριλερ, εδώ νομίζω ότι θα βρουν μια σειρά που για 10 επεισόδια θα κρατήσει έντονο το ενδιαφέρον. 

Το θεμα είναι η ασυννενοησία και φιλονικια ταυτόχρονα FBI /CIA και πως οδηγεί στα γεγονότα της 11/9/2001. 

Σε δεύτερη ανάλυση όμως καταπιάνεται με θέματα σχέσεων, θρησκείας, δοκιμασιών, τρόπου ζωής. 

Ηθοποιια πολύ καλή απο Τζεφ Ντανιελς, Σαρσγκαρντ και ο πειστικός Ταχαρ Ραχιμ. 

Νευρώδης σκηνοθεσία χωρίς να κουράσει, ευχάριστο ηχητικό αποτέλεσμα. 

Αποπνέει μια ποιότητα και μια διάθεση για σφαιρική αναπαράσταση. 

Δεν ειναι ευκολο σε ολα του τα σημεία αλλά συνεχίζει να τραβά το ενδιαφέρον. 

Θα ήθελα λίγο πιο ενδιαφέροντα καδρα / φωτογραφία και μια ιδέα παραπάνω δράση. 

 

Την ευχαριστήθηκα :)

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Λόγω καραντίνας, εξελίχθηκα κι εγώ στο συγκεκριμένο θέμα.

Είδα: 

1. Casa de papel

ΟΚ, η πρώτη σεζόν απίστευτο σενάριο κλπ κλπ.

Κλασσικά όμως, μετά γίνεται ... σίριαλ :p 

Έφτασα μέχρι την 4η όπου πια είναι μια σαπουνόπερα.

 

2. Designated Survivor

Για όσους έχουν λιώσει με Τζακ Μπάουερ και 24 (σαν του λόγου μου, που έχω δει ακόμη κι αυτό με τον έγχρωμο πρωταγωνιστή), είναι ενδιαφέρον να βλέπεις τον ίδιο χαρακτήρα σε Λούλη Κουκλεντέ. Διακυμάνσεις καλές, 2η σεζόν η πιο καλή για μένα (προς τη μέση / τέλος), τρίτη μια σούπα ελεεινή (που κόπηκε απότομα).

 

3. Αυτό με τη Haas που έβλεπε και η Ντόρα (mini series) για τους εβραίους στο NYC. Πολύ δυνατό.

 

4. Το Τσερνόμπυλ - Πολύ δυνατό, και πολύ δυνατή εικόνα.

 

Αρνούμαι να δω Peaky Blinders λόγω 3ετούς διαμονής στο Birmingham, αλλά κάποια στιγμή θα κυλήσω.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.