Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

πριν 6 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

Έφτασα μέχρι την 4η όπου πια είναι μια σαπουνόπερα.

Έχω 3 μήνες που το σκέφτομαι για το αν θέλω να δω την 4η σεζόν. Ακόμα και μέρες που δεν μου έρχεται να δω κάτι, η 4η του Casa δεν αποτελεί καν σκέψη στο μυαλό μου. Τουλάχιστον κλείνει η 4η σεζόν ή σε βάζει σε αναμονή για 5η; Σε αυτό απάντησε σε spoiler, κάποιοι δεν θα θέλουν να ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, yanni said:

Έχω 3 μήνες που το σκέφτομαι για το αν θέλω να δω την 4η σεζόν. Ακόμα και μέρες που δεν μου έρχεται να δω κάτι, η 4η του Casa δεν αποτελεί καν σκέψη στο μυαλό μου. Τουλάχιστον κλείνει η 4η σεζόν ή σε βάζει σε αναμονή για 5η; Σε αυτό απάντησε σε spoiler, κάποιοι δεν θα θέλουν να ξέρουν.

 

Δεν την τελείωσα και δεν θυμάμαι καν την υπόθεση :p Είμαι νομίζω 2 επεισόδια πριν το τέλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος yanni έγραψε:

Έχω 3 μήνες που το σκέφτομαι για το αν θέλω να δω την 4η σεζόν. Ακόμα και μέρες που δεν μου έρχεται να δω κάτι, η 4η του Casa δεν αποτελεί καν σκέψη στο μυαλό μου. Τουλάχιστον κλείνει η 4η σεζόν ή σε βάζει σε αναμονή για 5η; Σε αυτό απάντησε σε spoiler, κάποιοι δεν θα θέλουν να ξέρουν.

Spoiler

σε βάζει σε αναμονή για 5η

Να τη δειτε η 4η σεζον, πλησιαζει την 1η σε ποιοτητα και δραση για μενα

και γω ημουν διστακτικος αλλα δεν το μετανιωσα 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Αυτές τις μέρες τελείωσα τα:

α) Snowpiercer, ομολογώ ξεκίνησα με πολύ χαμηλές προσδοκίες, μάλιστα την έβαλα από το κινητό να τη δω έτοιμος για μεγάλη νυστα αλλά το "twist" στο τέλος του 1ου επεισοδίου με έκανε να συνεχίσω τη σειρά. Μένει λίγο σε χλιαρά νερά μέχρι το 3ο περίπου επεισόδιο. Από κει κι έπειτα ανεβάζει στροφές. Δεν θυμάμαι να έχω ξαναδει την Jennifer Connelly σε άλλες ταινίες ή σειρές ή δε το θυμάμαι αλλά πολύ καλή ερμηνεία θα έλεγα όπως και ο ράστας συμπρωταγωνιστής

β) Hanna Season 2

Συνέχεια της ιστορίας από εκεί που έμεινε πέρσι. Καλό ανάλαφρο ψιλο teen spy-τυπου. Αν και η πρώτη σεζόν μου φάνηκε πιο καλογυρισμενη, στη 2η υπήρχαν αρκετά plot holes ή σενοριακες ευκολιες. Πάντως έφυγε νεράκι η σεζόν σε 2 μέρες 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εδωσα μια ευκαρια στο "The 100"

 

Ομολογω οτι σεζον 1-5 ειναι αρκετα καλες, αλλα στην 6η (Sanctum κλπ) νοιωθει οτι αρχιζει και κανει κοιλιτσα. Ειδωμεν.

 

Εγω εκει το παρατησα..

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το The 100 είναι ότι σε καμιά σεζόν δεν σε υποχρέωνε να περιμένεις την επόμενη. Η ιστορία της σεζόν έκλεινε, σου έδινε απλά μια ιδέα του που θα κινηθεί η επόμενη, αλλά χωρίς να νιώθεις ότι "ω ρε, πρέπει να περιμένω να την δω και αυτή". Και να σταμάταγες εκεί την σειρά, όλα καλά όλα ωραία.

 

Τώρα για όσους δεν άρεσε η 6η σεζόν, μάλλον δεν θα τους αρέσει και η 7η. Προσωπικά την βλέπω από συνήθεια και απλά για να δω που θα το πάνε. Φοβάμαι όμως ότι θα κάνουν μαγικά στα τελευταία 2-3 επεισόδια της 7ης προκειμένου να πετύχουν κάποιο epic φινάλε. Δεν το ξέρω, υποθέτω.

 

Κάτι ακόμα, θεωρώ ότι στην 7η σεζόν ο πιο ενδιαφέρον χαρακτήρας ίσως να είναι αυτός της Diyoza, χωρίς να είναι ο κεντρικός και αυτό ίσως να λέει κάτι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

MV5BMzczOTU4NzkxMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNTAx
WWW.IMDB.COM

With Ma Anand Sheela, Osho, Philip Toelkes, Jane Stork. When Osho, the world's most controversial guru, builds an Utopian city deep in the Oregon country, conflict with the locals escalates into a national scandal.

 

Δύσκολα κάποιος, θα αδιαφορήσει για τις πολυεπίπεδες συγκρίσεις, που μπορούν να γίνουν. Απο τα εξαιρετικά ντοκυμαντέρ που σε καθηλώνουν. And a word of caution.....

 

Spoiler

Μη βιαστείτε να πάρετε θέση..... θα γίνεται όλο και πιο δύσκολο, μέχρι το τέλος. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάθισα και είδα το Dark (TV Series 2017–2020) - IMDb

 

Νομίζω υπερεκτιμημένη σειρά.

 

[Το παρακάτω δεν ξέρω αν μπορεί να θεωρηθεί και spoiler]

Δεν λέω, όσοι κατάφεραν και άντεξαν όλες αυτές τις εναλλαγές και τα πήγαινε έλα και πέρα δώθε, αλλά και τα γερμανικά ονόματα, μπορεί να την εκτίμησαν για την πολυπλοκότητά της και ίσως(?) την αρτιότητά της, αν δεν παρατήρησαν κενά και λάθη. Αλλά προσωπικά θεωρώ ότι οι δύο πρώτες σεζόν είναι μια ωραία ρώσικη σαλάτα με σχετικό ενδιαφέρον που όμως έρχεται η τρίτη σεζόν σαν μια ωραία σαλάτα κηπουρού για να ανακατευτεί με την ρώσικη σαλάτα και να γίνει μια σαλάτα που απλά δεν τρώγεται. Οι συντελεστές της σειράς σίγουρα ήθελαν να δημιουργήσουν ένα ενδιαφέρον παζλ και ίσως να τα κατάφεραν.

 

Αλλά η τρίτη σεζόν κούρασε. Σε γενικές γραμμές έβλεπα 1-3 επεισόδια την φορά από τις δύο πρώτες σεζόν, ενώ στην τρίτη σεζόν μπορεί να έκοβα και κάποιο επεισόδιο στην μέση. Θεωρώ την τρίτη σεζόν περιττή με μοναδικό λόγο ύπαρξης να κάνει την σειρά πιο πολύπλοκη σε σχέση με την μέση... πολύπλοκη σειρά.

 

7/10

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.