Jump to content


Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Τελικα αυτο το For All Mankind πολυ μου αρεσει. Ειμαι 2η σεζον ηδη (ξεκινησα την Δευτερα... :hehe: )

 

Γίνεται λίγο τόλμη και γοητεία η 2η σεζόν, περίμενα λίγη περισσότερη έμφαση στα πολιτικά/τεχνολογικά και λιγότερη στα προσωπικά τους :).

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2021 at 11:35 ΜΜ, το μέλος yanni έγραψε:
MV5BMDU4MWViOGItZGJjYi00YjczLTk1YmMtY2Zm
WWW.IMDB.COM

Created by Steven S. DeKnight. With Josh Duhamel, Ben Daniels, Leslie Bibb, Andrew Horton. The first generation of superheroes has kept the world safe for nearly a century. Now their children must...

 

Πιο πολύ δράμα, παρά σούπερ ήρωες. Με λίγα λόγια κλασική περίπτωση "ας το κάνουμε πιο ρεαλιστικό". Αλλά πολλά κενά στην ιστορία και ας προσπαθεί να καλύψει κάποια βασικά. Γενικά η σειρά δεν αφήνει κάτι στον θεατή πιστεύω. Θα το δει κάποιος, θα περάσει η ώρα, αλλά  μετά θα το ξεχάσει. Και αν δεν βγει και άλλη σεζόν, "τι είχαμε τι χάσαμε".

6.5/10

 

νομίζω οτι σε μια κλασική ιστορία origins , όπως εδώ, ο νεωτερισμός είναι το πως θα παρουσιάσεις το παρελθόν.

Και εδώ επέλεξαν τα φλασμπακ στην εποχή του μεγάλου Κράχ , με την αντίστοιχη αισθητική, νοοτροπία, τοπία κλπα

Τα κοστούμια δηλαδή , ήταν αρκετά προσεγμένα όπως και το στυλ.

 

Έτσι μου φάνηκε και γι'αυτό εμένα μου άρεσε , αν μπορούσαν να έβαζαν και περισσότερα αρτ ντεκό στοιχεία , για τα δικά μου τα θέλω τουλάχιστον,

θα έφτιαχνε μεγαλύτερη εντύπωση.

 

Αυτό για 1η σεζόν , το οριτζινς ολοκληρώθηκε. Εαν παίξει 2η (δεν έχω ιδέα τι feedback υπάρχει) , πρέπει να βρουν κάτι διαφορετικό για τη συνέχεια για να 

τραβήξουν τον θεατή , γιατί σαν σουπερ-ήρωες είναι σούπερ-τζενέρικ :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω αν έχουμε αναφέρει εδω το κορυφαίο Band Of Brothers. Περισσότερο σαν μια μεγάλη ταινία που δε θες να τελειώσει παρά σειρά.

 

MV5BMTI3ODc2ODc0M15BMl5BanBnXkFtZTYwMjgz
WWW.IMDB.COM

With Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor. The story of Easy Company of the U.S. Army 101st Airborne Division, and their mission in World War II Europe, from Operation Overlord...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BN2U3YWM2MzItZGM4YS00NmMxLTgxOWEtMjVl
WWW.IMDB.COM

Created by Anne Bjørnstad, Eilif Skodvin. With Nicolai Cleve Broch, Krista Kosonen, Ágústa Eva Erlendsdóttir, Stig R. Amdam. HBO Nordic's first original series from Norway, Beforeigners is about...

O τυπος πανω στο δεντρο ειναι ολα τα λεφτα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MV5BYTYxODJiNjEtMzViNS00MzU2LTk0YTctMWY3
WWW.IMDB.COM

Black Space: Created by Anat Gafni, Sahar Shavit. With Guri Alfi, Assi Levy, Reut Alush, Shai Avivi. An ordinary morning at a small-town High School turns into a nightmare when anonymous figures in...

Καλογραμμενο αστυνομικο 8-8.5 ανετα.

MV5BZTNhYzdhN2MtYjAyOC00MjEzLWFlOGEtN2Uw
WWW.IMDB.COM

Hamilton: With Jakob Oftebro, Krister Henriksson, Peter Andersson, Annika Hallin. In the wake of a series of bombings and cyberattacks in Stockholm, agent Carl Hamilton soon finds himself on a...

Κατασκοπικο (3 ep so far) θελεις να δεις τι θα γινει παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

MV5BZDBiYjg4OTgtZDg2YS00ZGIzLTk3ZWMtZWRl
WWW.IMDB.COM

Bosch: Created by Eric Ellis Overmyer. With Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick. An L.A.P.D. homicide detective works to solve the murder of a thirteen-year-old boy while standing...

 

H 7η και τελευταία σεζόν της σειράς και ίσως η καλύτερη.

Spoiler : Ξεκίνησαν τα γυρίσματα ενός spin-off του "Bosch" που θα εμφανίζονται πολλά πρόσωπα από τη σειρά και φυσικά και ο Harry Bosch.

 

 

MV5BMTExZDZjNTMtNDVmNy00ZTk2LWFiMzUtZDlk
WWW.IMDB.COM

Line of Duty: Created by Jed Mercurio. With Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar, Craig Parkinson. Drama series following the investigations of AC-12, a controversial police anti-corruption unit.

 

Καλή η τελευταία σεζόν (6η) αλλά όχι στο ύψος των προηγούμενων.

 

 

MV5BMTc2OTExNDE3MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzk2
WWW.IMDB.COM

Sneaky Pete: Created by Bryan Cranston, David Shore. With Giovanni Ribisi, Marin Ireland, Shane McRae, Libe Barer. A con man on the run from a vicious gangster takes cover by assuming the identity of his...

 

Αυτό πώς μου ξέφυγε; Ήδη είμαι στο 6ο επεισόδιο της πρώτης σεζόν.

Καλό.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:
MV5BZDBiYjg4OTgtZDg2YS00ZGIzLTk3ZWMtZWRl
WWW.IMDB.COM

Bosch: Created by Eric Ellis Overmyer. With Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick. An L.A.P.D. homicide detective works to solve the murder of a thirteen-year-old boy while standing...

 

H 7η και τελευταία σεζόν της σειράς και ίσως η καλύτερη.

Spoiler : Ξεκίνησαν τα γυρίσματα ενός spin-off του "Bosch" που θα εμφανίζονται πολλά πρόσωπα από τη σειρά και φυσικά και ο Harry Bosch.

 

 

 

Από τις σειρές που "ξενέρωσα" τώρα που τελείωσε αλλά από την άλλη καλύτερα για να μην την ξεχειλώσουν. Αντε να δούμε και το spinoff.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mr Inbetween

 

Ένας έξυπνος τυπάκος γυρίζει μια ταινία που πάει καλά και μετά μια φτηνή σειρά για να βγάζει το μεροκάματο...αποδεικνύοντας ότι η επιτυχία χρονιάζετε μόνο μυαλό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gangland Undercover

 

ψαχνω ελληνικους υποτιτλους για τη 2η σεζον αυτης της σειρας μπορει καποιος που ξερει να βοηθησει.

 

πολυ καλη σειρα με μηχανόβιους συμμορίες κλπ κλπ.... είναι η σειρα που βρηκα μετα το κολλημα που ειχα φαει με το son of anarchy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.