Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

A tear fell from eye :'

Στο θέμα μας . Merlin episodes 1and2. Epic! Μου άρεσαν απίστευτα και συνεχίζει κανονικά η ιστορία! 7.5/10

Το 7.5 μπαίνει γιατί στο 1ο πεθαίνει ο Merlin αλλά κλασσικά στην συνέχεια ζωντανεύει.Δεν χρειαζόταν το death του μιας και όλοι ξέραμε ότι θα γίνει revive

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη 2η σεζον του The Wire. Εξαιρετικη σειρα, καλογυρισμενη, διχως κενα στο σεναριο. Ισως λιγο αργη, αλλα απο τις καλυτερες που εχω δει.

Το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει και καλα Ελληνες και οι καημενοι οι ηθοποιοι προσπαθουν να μιλησουν ελληνικα. Θα μπορουσαν να ειχαν βρει 2-3 Ελληνες να το εκαναν πιο ρεαλιστικο, οπως στο The Shield που επαιξε ο Νικος Ψαρρας, αλλα και για ρολους Αρμενιων πχ ειχε Αρμενιους, οπως και για πολλους αλλους ξενους.

Δεν θα συγκριω τις δυο σειρες ακομα, αφου δεν εχω τελειωσει το The wire, αλλα και γιατι δεν ειναι ακριβως ιδιο στυλ, η μια πιο πολυ εδωσε βαρος στη δραση και η αλλη στην υποθεση.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, η σειρά είναι space western. Αυτό σημαίνει οτι έχει... και διαστημόπλοια, και μάχες πάνω σε άλογα, και revolver και laser, και αερομαχίες και καουμπόικα καπέλα και τα πάντα όλα!

Μόλις καταφέρεις να συνηθίσεις όλον αυτό τον αχταρμά (εμένα μου πήρε κάπου 10'), γίνεται πολύ καλή, με ωραία εφέ, έξυπνους διαλόγους, ενδιαφέροντες χαρακτήρες, καλή πλοκή και... cult status. Προτείνεται.

P.S. Σε τελική και να μη σου αρέσει, είναι μονο μια σεζον. Αν σου αρέσει ωστόσο, να δεις και τη ταινία (Serenity) που βγάλανε μετά για να καλύψουν τα κενά που μενανε απο τη διακοπή της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Μιση season. Επικο. Τελος. Aπορω γιατι δε το χεις δει μεχρι στιγμης. Απορω εξ'ισου γιατι κοπηκε.

Βασικα επαιζε την περιοδο που ημουν στο νησι και πηγαινα ακομα σχολειο.

Τhν υπαρξη της την εμαθα απο το Sheldon και το roommate agreement.

Θα τη δω οταν δω οταν τελειωσω απο οοοοοολα αυτα που χω αφησει στη μεση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.