Jump to content


Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Super 8 (2011) - IMDb 7+/10

Αρκετά καλή θα έλεγα. Το τελικό αποτέλεσμα δεν με απογοήτευσε καθόλου και ο βασικός λόγος που δεν εντυπωσιάστηκα είναι ότι έχω δει και το E.T.: The Extra-Terrestrial (1982) - IMDb και το The Goonies (1985) - IMDb.

Link to comment
Share on other sites

Wrong Turn 4 (2011) - IMDb 1/10

Εγω φταιω που εκατσα να την δω και ας ειδα το τεσσαρακι απο imdb...

Το 1/10 το εβαλα μονο και μονο για το τελευταιο τεταρτο που ειχε αληθινο suspence και αγωνια...

Κατα τα 'λλα χεσε μεσα Πολυχρονη που δεν γιναμε ευζωνοι...

Ακυρο τελος, μουσικες ο,τι να 'ναι, αηδια σε σημειο εμετου, βαρεμαρα, ηλιθιο σεναριο...

Link to comment
Share on other sites

Rango

Καταρχας να δηλωσω πραγματικα εκστασιαμενος με την ποιοτητα εικονας σε οσα 3D animation εχω δει τελευταια.

Πραγματικα ΤΡΙΒΩ τα ματια μου.

Πολυ ωραιο ταινιακι, θετικο και με παρα πολλες αναφορες σε παλιοτερες ταινιες (Clint Eastwood=Spirit Of the West, o Rango βρισκει τον Johny Depp/Del Toro καθως οδηγουν για να ξεφυγουν απο το Bat Country...)

Ωραιοι χαρακτηρες, ενηλικο σεναριο και πολυ γελιο.

Προτεινεται.

Link to comment
Share on other sites

Bridesmaids

ΚΑΚΩΣ ειδα το extended και οχι το theatrical (?)

Η φαση ειναι ως εξης.Αναλογως την ταινια, πολλες φορες τα extended ειναι δικοπο μαχαιρι.

Κυριως οι λογοι που υπαρχουν διαφορετικες βερσιον μιας ταινιας.

το στουντιο πιεζει το σκηνοθετη να βγαλει σκηνες για να μικρύνει σε διαρκεια ή ειναι κατι προσβλητικο πολυ (σεξ,βια) ή απλα η ταινια μπορουσε και χωρις αυτες τις σκηνες.

Πχ η ταινια Donnie Darko ειναι απο αυτες που ο παραγωγος πετσοκοψε την αυθεντικη κανοντας την extended πολυ πολυ καλυτερη και πιο κατανοητη.

Στις κωμωδιες ειδικα ειναι ακομα πιο περιεργη η φαση αφου υπαρχει "σχεδιο" αυτες οι τιανιες να μην περνανε τα 90 λεπτα για να μην κουραστει το κοινο (οσο καλη και να ειναι μια κωμωδια ΔΕΝ γινεται να γελας 90+ λεπτα σερι,amirite?)

Αυτη ειναι 2 ωρες+ (με διαφορα 5 λεπτων η thetrical με την extended)

Και κουραζει αρκετα.Chop chop people.

Tεσπα μεγαλη εισαγωγη και πλατιαζω και γω.

Γυναικοκωμωδια....γυρισμενη απο αντρα!

Η Wiig εγγυηση πλεον, παιζει σε ολο και περισσοτερα ταινιακια, αποδεικνυοντας ποσο καταλυτικο ειναι το Saturday Night Live στην εξαγωγη ταλεντων στον χωρο της κωμωδιας..

Απιστευτη και Melissa McCarthy (απο το Mike & Molly)

O Apatow ειναι σαν εργοστασιο.Παραγει ταινιες.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν μπορω να καταλαβω απο αυτα που γραφεις αν τελικα σου αρεσε η ταινια η οχι.:fist:

Δεν κανουμε δουλεια χωρις βαθμους ε?

:p

Mου αρεσε αρκετα.Γελασα ειδικα στο πρωτο μισο , ενω μετα κουραστηκα και ανυπομονουσα να τελειωσει.

Την ξαναβλεπα στο σχετικα μακρινο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανουμε δουλεια χωρις βαθμους ε?

:p

Οχι απαραιτητα βαθμους.

Mου αρεσε αρκετα.Γελασα ειδικα στο πρωτο μισο , ενω μετα κουραστηκα και ανυπομονουσα να τελειωσει.

Την ξαναβλεπα στο σχετικα μακρινο μελλον.

Αυτο πχ ειναι πολυ πιο περιεκτικο και ουσιαστικο απο το μακριναρι πανω:mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Τι ψυχική δύναμη παίζει να χει αυτός ο άνθρωπος για να δει ταινία με όνομα "Οι φιλενάδες".\

Σοβαρά ομως τώρα ,τί περίμενες να δεις απο αυτή την ταινία; :p

Βασικα δεν ξερω πως ειναι οι ελληνικοι τιτλοι.

Οποτε ατοπο.

Χμ...ξαναλεω.Δεν ηταν καθολου κακη ταινια.

Ισα ισα που παραηταν "αντρικη" η σκοπια που γυριστηκε ολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Rango

Καταρχας να δηλωσω πραγματικα εκστασιαμενος με την ποιοτητα εικονας σε οσα 3D animation εχω δει τελευταια.

Πραγματικα ΤΡΙΒΩ τα ματια μου.

Πολυ ωραιο ταινιακι, θετικο και με παρα πολλες αναφορες σε παλιοτερες ταινιες (Clint Eastwood=Spirit Of the West, o Rango βρισκει τον Johny Depp/Del Toro καθως οδηγουν για να ξεφυγουν απο το Bat Country...)

Ωραιοι χαρακτηρες, ενηλικο σεναριο και πολυ γελιο.

Προτεινεται.

Από [ame=http://www.youtube.com/watch?v=M5oGtZi47jE&feature=related]αυτόν[/ame] πήρε το όνομα ο ήρωας της ταινίας που έδωσε την έμπνευση για τον Rango

Link to comment
Share on other sites

Rango

Καταρχας να δηλωσω πραγματικα εκστασιαμενος με την ποιοτητα εικονας σε οσα 3D animation εχω δει τελευταια.

Πραγματικα ΤΡΙΒΩ τα ματια μου.

Πολυ ωραιο ταινιακι, θετικο και με παρα πολλες αναφορες σε παλιοτερες ταινιες (Clint Eastwood=Spirit Of the West, o Rango βρισκει τον Johny Depp/Del Toro καθως οδηγουν για να ξεφυγουν απο το Bat Country...)

Ωραιοι χαρακτηρες, ενηλικο σεναριο και πολυ γελιο.

Προτεινεται.

πραγματικά γεμάτο στα reference από western ταινίες

rango-snake.jpg

lee-van-cleef-poster-02454.jpeg

in other news,

True Grit (2010) - IMDb 9/10

Link to comment
Share on other sites

Transformers: Dark Of The Moon

Μου πηρε 3 ταινιες για να καταλαβω γιατι πραγματικα τις ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ .

Ειναι ο ανθρωπινος παραγοντας.

Εβαλαν πολλους πραγματικα ανθρωπους στο κοκτεηλ και το κοκτεηλ θυμιζει κατουρο.

Και οχι μονο αυτο αλλα ανθρωποποιησαν υπερβολικα πολυ τα εξωγηινα ανωτερα ρομποτ τοσο ωστε

να κλανουν αλεξιπτωτα και να "πηδανε" σαν ταυλωμενα κανισακια το ποδι της Megan Fox(βλεπε TF2) ,

να εχουν μουσια, μαλλια και να μιλανε αγγλικα με προφορες απο ολα τα μηκη και τα πλατη της γης.

Ψοφο κακο να χεις Michael Bay που ενω εχεις ολα τα φοντα και τα φραγκα να βγαλει υπερθεικες μπλοκμπαστερικες

sci fi ταινιες το μονο που καταφερνεις ειναι να εχεις δυομιση ωρες εκρηξεων , με αγνωστα ρομποτ που

κοπαναει το ενα το αλλο σε αργη κινηση και ο πραγματικα ΑΘΛΙΟΣ πρωταγωνιστης σου να μην καταληγει πατημενη τσιχλα στο ποδι του Starscream.

Ναι εχει top notch CGI και μερικες απο τις πιο εντυπωσιακες σκηνες που γυριστηκαν τελευταια.Α και ΤΟ ΜΩΡΟ.

Αλλα σιχαθηκα καθε στιγμη αυτη της ταινιας σαν φανατικος της σειρας.

Θα σε βρισω ξανα σε 2 χρονια Michael Bay.

Τα λεμε.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Captain America: The First Avenger

Movie night tonight!

Βασικα οι "χειροτεροι" υπερηρωες στη λιστα μου ειναι οι εξης:

Thor,Captain America και Green Lantern.

Φλωροι,ακυροι και σαχλοι.

Οι δυο πρωτοι ομως ειχαν πραγματικα ΚΑΛΑ υπερηρωικα ταινιακια.

Ναι και αυτο ηταν καλο.

Ξυλο,development,ξυλο,πολυ δραση,ξυλο,ρομαντζο οσο χρειαζεται(με ωραιο μπαλκονατο μωρο) αλλα χωρις να κατανταει ροζ,ξυλο,ελαχιστη ποσοτητα χιομορ,ξυλο και ξυλο.

ΝΑΙ ΗΤΑΝ AWESOME ΤΟ ΠΟΣΟΥΣ KAI ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΕΔΕΙΡΕ Ο ΚΑΠΙΤΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ.

Ναι ηταν ζουπερ προπαγανδιστικη και φρακα στα κλισε ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ απο τις καλυτερα χορογραφημενες κλωτσοπατιναδες απο την εποχη του....Thor!

ΧΑ!

Τελεια κοστουμια(ειδικα των Ναζι ηταν επος) ενω οσο το βλεπα σκευτομουνα οτι ανετα γυρναγαν ταινιαρα Wolfenstein στα ιδια σκηνικα με τα ιδια κοστουμια!

Σοβαρα τωρα θα δω και το Green Lantern συντομα, αν και αυτο ειναι awesome οσο αυτα - και εχω 3 στα 3 "σιχαινομαι το κομικ, η ταινια ηταν γαμω"

θα δω ολες τις ταινιες της Sandra Bullock και της Rene Zellweger και δεν θα παιξω Battlefield 3 αν δεν ολοκληρωθεί το challenge.

Ανυπομονω πλεον για Avengers.

Link to comment
Share on other sites

Iron Man, Thor, Captain America και Green Lantern ουσιαστικά βγήκαν από το ίδιο manual. Είναι απλά παρουσίαση των ηρώων, το πως έγιναν αυτοί που έγιναν ώστε να τους δούμε στο Avenger. Iron Man και Thor θεωρώ ότι είναι 1 κλικ ποιο πάνω από τις άλλες δύο ταινίες.

Επιπλέον σχόλιο για το Green Lantern είναι ότι έχει ένα μικρό μειονέκτημα έναντι όλων. Οι δυνάμεις που δίνει στον ήρωα το δακτυλίδι ισοδυναμούν με cheat σε game. Οπότε περιμένεις να εμφανιστεί κάποιος κακός με αντίστοιχο... cheat ώστε να έχει ενδιαφέρον η μονομαχία των δύο... cheats...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.