Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Εγώ πάντως βλέπω τους τίτλους των ταινιών. εχτές δεν τους έβλεπα. Και από mobile Opera Mini και από desktop Firefox και desktop Chrome.

 

17 hours ago, GoMaR said:

Otherlife:

OtherLife (2017) - IMDb
Λιγο καλυτερη απο μια κλασικη ταινια επιστημονικης φαντασιας.
Σε κραταει, δε κανει κοιλια και χαιρεσαι να την βλεπεις. Δε παιζουν γνωστοι ηθοποιοι αλλα παιζουν αρκετα καλα. 6.5/10

Όντως συμπαθητικό.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Crimson Rivers

 

Ενω αρχικα το παει πολυ καλα στη συνεχεια γινονται ολα σε fast forward και σε αφηνει στο τελος με ενα κενο και πολλες αποριες. Θα μπορουσε ανετα να τραβηξει αλλη μιση-μια ωρα και να ειναι πραγματικο αριστουργημα.

Link to comment
Share on other sites

Thor Ragnarok : Μπαίνει στις αγαπημένες μου Marvelοταινίες. Ο Waititi έκανε φοβερή δουλειά πετυχαίνοντας μετά από 2 μέτρια Thor να δημιουργήσει μία ταινία η οποία συνδύασε το ύφος και το χιούμορ των Guardians of the Galaxy με τον κόσμο της Asgard. Από πού να ξεκινήσω; Από την εμφάνιση του Dr Strange; Aπό τα cameo των Matt Damon και Sam Neil; Από τον πιο τρελαμένο από ποτέ Hulk; Από το Immigrant Song των Zeppelin; Από την επιβλητική Cate Blanchett; Θα μπορούσα να γράφω κατεβατά ολόκληρα για τους λόγους που το λάτρεψα και που ευχαρίστως θα το ξαναδώ όταν βγει σε bluray.

 

Να σημειώσω εδώ πως η ταινία είναι σε μεγάλο βαθμό κωμωδία, το ξέραμε από τα trailer και από τα βιντεάκια που είχαν κυκλοφορήσει όλον αυτό τον καιρό. Τόσο ο Hulk όσο και o Thor υπάρχουν στιγμές που ξεφτιλίζονται και ξεβρακώνονται ως υπερήρωες. Γίνεται όμως με τέτοιο τρόπο που εμένα προσωπικά δε με ενόχλησε, ίσα ίσα με έκανε να αγαπήσω ακόμα περισσότερο την ταινία.

 

Από μένα χαλαρά ένα 9/10 (για το είδος της).

 

Κύριοι της DC, αφήστε τις σκοτεινές μάχες που στο τέλος ζαλίζουν και δείτε με πόσους διαφορετικούς τρόπους μπορεί να γίνει μία ταινία με υπερήρωες.

 

Spoiler

Ερώτηση : Έχει διαβάσει κανείς γιατί η Lady Sif δεν εμφανίζεται πουθενά;

 

Υ.Γ. H ταινία έχει δύο σκηνές μετά το τέλος της, την πρώτη να την δείτε οπωσδήποτε γιατί συνδέεται τα μελλοντικά γεγονότα, η δεύτερη είναι pure fun, δείτε την, αλλά δε χάλασε και ο κόσμος εάν τη χάσετε!

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

Καλά υπερβάλω και εγώ τώρα, αλλά σε έναν βαθμό είναι spoiler για το αν κάποιος χαρακτήρας έχει μικρή ή μεγάλη συμμετοχή στην ταινία. Θα μου πεις, με αυτή τη λογική δεν πρέπει να βλέπεις καν trailers και όλοι βλέπουμε trailers. Ίσως να ξύπνησα και στραβά.

 

Shin Godzilla (2016) - IMDb

Διαφορετικό από τα συνηθισμένα. Δεν είναι άσχημο. Λιγότερο Hollywood, περισσότερο Japan.

 

Infinity Chamber (2016) - IMDb

Ίσως να μπαίνει στην ίδια κατηγορία με το OtherLife (2017) - IMDb που αναφέρθηκε, αλλά δεν φτάνει στα επίπεδα αυτού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GriGaS

 

spoilers (περίπου)

 

Spoiler

αν δεν θυμάμαι λάθος υπήρχε θέμα με τις ημερομηνίες για την jamie alexander λόγω του blindspot.

ακόμη δεν είδα την ταινεία αλλά σε κάπιο spoiler-site το είχε σαν τίτλο πριν μερικές μέρες

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, yanni said:

Θα μου πεις, με αυτή τη λογική δεν πρέπει να βλέπεις καν trailers και όλοι βλέπουμε trailers.

 

Αν βλέπεις trailers, να το ξανασκεφτείς. Οι μισές πρόσφατες ταινίες έχουν όλη την πλοκή στα 2' του trailer. Όπως και να 'χει, το θέμα προσπαθούμε να είναι spoiler-free και μετά τις επεμβάσεις στο μήνυμα νομίζω ότι μπορούμε να είμαστε όλοι χαρούμενοι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και οι τελευταίες μέρες είναι αφιερωμένες στον Kevin Spacey :p είδαμε χθες στην Nova

http://www.imdb.com/title/tt2093991/

 

Η ερμηνεία του Spacey πολύ καλή, συνολικά η ταινία so so. Ενα 6/10 από εμένα

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bassplayer said:

The Thirteenth Floor (1999) - IMDb

πολυ καλο σεναριο, μου αρεσε σαν ταινια!!!

 Την έχω δει και εγώ πιο παλιά αλλά δεν την θυμάμαι καθόλου.

Χωρίς να θέλω να μειώσω το γούστο σου, είδα ότι στο IMDB την έχω βάλει 3....

Λες να την αδίκησα τόσο πολύ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος akilleas έγραψε:

 Την έχω δει και εγώ πιο παλιά αλλά δεν την θυμάμαι καθόλου.

Χωρίς να θέλω να μειώσω το γούστο σου, είδα ότι στο IMDB την έχω βάλει 3....

Λες να την αδίκησα τόσο πολύ;

Αν και την έχω δει πριν πάνω από δεκαπέντε χρόνια, θυμάμαι πως μου είχε αρέσει πάρα πολύ. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, akilleas said:

 Την έχω δει και εγώ πιο παλιά αλλά δεν την θυμάμαι καθόλου.

Χωρίς να θέλω να μειώσω το γούστο σου, είδα ότι στο IMDB την έχω βάλει 3....

Λες να την αδίκησα τόσο πολύ;

Ενταξει, γουστα ειναι αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.