Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Atomic Blonde 7.3 από εμένα
Το πατάει το John Wick και μιλάμε για το καλύτερο 80's - 90's soundtrack σε ταινία

 

 

 

Eastern European at it's best including the best 80's hits

Cat People (Putting out Fire)


David Bowie

Major Tom (Völlig Losgelöst)


Peter Schilling

Blue Monday


Health

C*cks*cker


Tyler Bates

99 Luftballons


Nena

Father Figure


George Michael

Der Kommissar


After the Fire

Cities in Dust


Siouxsie and the Banshees

The Politics of Dancing


Re-Flex

Stigmata


Marilyn Manson

Demonstration


Tyler Bates

I Ran (So Far Away)


A Flock Of Seagulls

99 Luftballons


Kaleida

 

Voices Carry
'Til Tuesday

 

London Calling
The Clash

 

Finding the UHF Device
Tyler Bates

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, env0y said:

Eastern European at it's best including the best 80's hits

Cat People (Putting out Fire)


David Bowie

Major Tom (Völlig Losgelöst)


Peter Schilling

Blue Monday


Health

C*cks*cker


Tyler Bates

99 Luftballons


Nena

Father Figure


George Michael

Der Kommissar


After the Fire

Cities in Dust


Siouxsie and the Banshees

The Politics of Dancing


Re-Flex

Stigmata


Marilyn Manson

Demonstration


Tyler Bates

I Ran (So Far Away)


A Flock Of Seagulls

99 Luftballons


Kaleida

 

Voices Carry
'Til Tuesday

 

London Calling
The Clash

 

Finding the UHF Device
Tyler Bates

Δεν είναι πλήρης ο κατάλογος :p

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

Atomic Blonde 7.3 από εμένα
Το πατάει το John Wick και μιλάμε για το καλύτερο 80's - 90's soundtrack σε ταινία

 

:agree:

Βασικά λόγο της μουσικής και μόνο με έπιασε πονοκέφαλος.:wall:

Άσε που δεν κόλαγαν τα κομμάτια με το τι γινόταν στην ταινία.

Σαν να κάνεις πάρτι και να εχεις αφήσει eighties playlist για μουσική. (ακόμα και 30άρης να είσαι κάποια στιγμή θα στη βαρέσει)

Εγω παράλιγο να την κλείσω.

 

Το wick μου άρεσε το 1o αλλά στο 2ο βαρέθηκα (πολύ μανούρα φασαρία και κλωτσίδι χωρίς λόγο).

Απο όλα αυτού του στυλ μόνο το Jack Reacher το αρχικό μου είχε αρέσει αρκετά για να το προτείνω.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

https://www.imdb.com/title/tt5362988/

 

Αρκετά καλή. 7,5

 

Καλή, αρκετά καλή αν και βαρύ το θέμα της...

Η ταινία είναι κάπως αργή αλλά προς το τέλος έχει δύο καταπληκτικές, δυνατές σκηνές δράσης που αποζημιώνουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2017 at 8:35 PM, 2cpu said:

Mr. Church (2016) - IMDb

 

Ωραιος ο μερφυ.Ολο ελεγα θα αρχισει να γελαει σαν το μπατσο

του μπεβερλυ χιλλς αλλα καμια σχεση.

8 για μενα.

Την είδα σήμερα. Κι εγώ περίμενα να γίνει εύθυμος ο Μέρφυ, αλλά δεν έγινε. Μου άρεσε πάρα πολύ η ερμηνεία του και γενικά η ταινία. Δεν ξέρω γιατί, αλλά συγκινήθηκα σε πολλά σημεία της. Σίγουρα να τη δείτε.

 

On 8/28/2017 at 4:11 PM, artyom said:

καταλαθος ειδα αυτο Operation Dunkirk (Video 2017) - IMDb

νομιζωντας οτι ηταν του νολαν.

 

Μακρια!!!!

Εφε επιπεδου birdemic(δειτε σκηνες utube για να καταλαβαιτε),ηθοποιοι απο τα lidl.

Καλά που το διευκρίνισες, ήθελα να δω την ταινία του Nolan και θα τα μπέρδευα.

 

On 10/28/2017 at 5:52 PM, leonidastra86 said:

The Butterfly Effect (2004) - IMDb

Αρκετα καλοφτιαγμενη με εξυπνες εναλλαγες, βλεπεται επισης ευχαριστα.

Με ποιό τέλος την είδες; Εγώ αρχικά την είδα με το συγκλονιστικό και τη λάτρεψα. Με το άλλο, δεν είναι τόσο δυνατή. Και το άλλο αν δεν κάνω λάθος, έχει και μια παραλλαγή, ουσιαστικά κάνοντας τα finale τρία (διορθώστε με να ε θυμάμαι καλά).

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, PetrosD said:

 

Με ποιό τέλος την είδες; Εγώ αρχικά την είδα με το συγκλονιστικό και τη λάτρεψα. Με το άλλο, δεν είναι τόσο δυνατή. Και το άλλο αν δεν κάνω λάθος, έχει και μια παραλλαγή, ουσιαστικά κάνοντας τα finale τρία (διορθώστε με να ε θυμάμαι καλά).

 

Spoiler
Spoiler

Δε θυμαμαι με τοσες εναλλαγες που ειχε αλλα νομιζω πεθαινει ο πρωταγωνιστης παραλυτος ενω ολοι οι αλλοι ειναι ευτυχισμενοι.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Justice League.

http://m.imdb.com/title/tt0974015/?ref=m_nv_sr_1

Ταινιαρα απλά..

 

 

 

επειδή ψήνομαι να το δω, θα μπορούσες να μου το βαθμολογήσεις, βάζοντας παράλληλα βαθμό και σε BvS, Man of Steel και WonderWoman (εάν τα έχεις δει και δε σε βάζω σε κόπο...)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GriGaS said:

επειδή ψήνομαι να το δω, θα μπορούσες να μου το βαθμολογήσεις, βάζοντας παράλληλα βαθμό και σε BvS, Man of Steel και WonderWoman (εάν τα έχεις δει και δε σε βάζω σε κόπο...)

Επειδή την είδα στα village σε αίθουσα sphera (ανεπίσημη προβολή-Πέμπτη έχει πρεμιέρα νομίζω) ήταν φανταστική. Δεν έχω ξανά δει τόσο καλή ποιότητα εικόνας σε κινηματογράφο..

Αναμενόμενη ταινία απο άποψη σεναρίου. Θα της έβαζα 8 για τον λόγο ότι γούσταρα τόσο πολύ στον κινηματογράφο..Αλλιώς ένα 7. Αρκεί να σου αρέσει το είδος

Link to comment
Share on other sites

man of steel βαρετο, bvs απαράδεκτο και ελεεινο, το wonder woman πολυ λιγοτερο αδιαφορο από ότι το περίμενα. Θεωρώ ότι το έφτιαξε το γεγονός ότι είναι superhero movie σε παλια εποχη (2ος ππ) και βέβαια η γυναικάρα η Gal Gadot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τωρα μη σε παρω στον λαιμο μου. Αλλα οταν βλεπω τετοιες ταινιες ξερω οτι δε περιμενω να δω κατι φοβερο απο σεναριο και πλοκη.Αλλα για τα εφε και τον ηχο.
Σε καποια σημεια ηταν τραβηγμενο αρκετα αλλα γενικα ειχε και αρκετο χιουμορ η ταινια που στον κινηματογραφο ακουγες το γελιο. Γενικα μου αρεσε πολυ (μπορει να επηρεαζομαι απο το συνολο της βραδιας) αλλα μπορει αν την εβλεπα μονος μου να ειχα αλλη αποψη αν και δε νομιζω.

Πχ το τρανσφορμερς το τελευταιο το θεωρω μια χαζομαρα και πολυ κουραστικο. Αυτο σε καμμια περιπτωση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2017 at 9:19 ΜΜ, το μέλος GriGaS έγραψε:

Το είδος μου αρεσει πολύ. Οι τρεις προηγούμενες ταινίες της DC ήταν όμως από τραγικές έως μέτριες με βάση το προσωπικό μου γούστο, γι αυτό και ρώτησα... 

 

Σημερα την ειδα και εγω Justice League . 

Οπως λες , οι προηγουμενες ηταν μετριες και αυτη δεν παει πισω . 

 

On 11/14/2017 at 9:58 ΜΜ, το μέλος GoMaR έγραψε:

τωρα μη σε παρω στον λαιμο μου. Αλλα οταν βλεπω τετοιες ταινιες ξερω οτι δε περιμενω να δω κατι φοβερο απο σεναριο και πλοκη.Αλλα για τα εφε και τον ηχο.
Σε καποια σημεια ηταν τραβηγμενο αρκετα αλλα γενικα ειχε και αρκετο χιουμορ η ταινια που στον κινηματογραφο ακουγες το γελιο. Γενικα μου αρεσε πολυ (μπορει να επηρεαζομαι απο το συνολο της βραδιας) αλλα μπορει αν την εβλεπα μονος μου να ειχα αλλη αποψη αν και δε νομιζω.

Πχ το τρανσφορμερς το τελευταιο το θεωρω μια χαζομαρα και πολυ κουραστικο. Αυτο σε καμμια περιπτωση.

 

Τα εφε , σε κατι σκηνες οπως πχ οταν η wonder woman σερνεται ορθια λογο καπιου hit που εφαγε εκανε καραμπαμ οτι ηταν υπολογιστης , ο cyborg μου φανηκε υπερβολικα πλαστικος . Οχι πως ειναι κατι το κακο , αλλα ρε γαμωτο ειναι τρελη αντιθεση αυτες οι λεπτομεριες οταν ολοκληρο το σκηνικο ειναι ντυμενο darkιλα . 

 

Προσωπικα εντοπισα μολις 2 ( βαρυα 3( σκηνες οπου δεν γελασα αλλα απλα σηκωθηκε το χειλακι  

 

 

 

 

Ισως να ελεγα καλυτερα λογια αλλα το justice league εχει το thor ragnarok ως μετρο συγκρισης στην παρουσα φαση , και δυστυχος δεν επιασε μια μπροστα του . 

 

Spoiler

Μισω το γεγονος οτι ο superman ξεσκισε τον κακο για πλακα , δεν ειχε καν νοημα αυτη μαχη . 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.