Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt1212428/?ref_=fn_al_tt_1

 

Αρκετα καλη ταινια, μου αρεσε αν και εκανε λιγο κοιλια στα 2/3. Θα μπορουσαν να μεινουν λιγο παραπανω στους πολιτισμους που θελουν να δειξουν και λιγοτερο στους καυγαδες.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt5657856/

brawl on cell block 99

 

ο βινς βον σε μία ταινία που δεν είναι κωμωδία και το κάνει και καλά!    crime drama με στοιχεία δράσης και πολύ βία !!!

 

8,5/10 απο εμένα   και η ερμηνεία του vince 10/10

Έγινε επεξεργασία από filthy_dwarf
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Geostorm

Μία κλασσική συνταγή των 90's, με αρκετά καλά εφέ και σενάριο το οποίο θα μπορούσε να γίνει εύκολα υπερπαραγωγή, αλλά διάλογοι μηδέν, χαρακτήρες μηδέν, acting μηδέν. Αν και έχει πολύ δυνατά ονόματα (Andy Garcia, Ed Harris, Gerald Butler) η ταινία είναι ψιλο-βαρετή, προβλέψιμη και cheesy. Την έχω ξεχάσει ήδη.

 

Dunkirk

Η πραγματική ιστορία της Δουνκέρκης από την οπτική του Nolan σε καθηλώνει. Αν και αρκετοί βασικοί χαρακτήρες της ταινίας δεν βασίζονται σε αληθινά πρόσωπα,  όλοι μαζί ξεδίπλωσαν πολύ ωραία την ιστορία. Αν και πρόκειται για ταινία πολέμου κατά τη διάρκεια του 2ου παγκοσμίου πολέμου, μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι δεν έχει καθόλου βία, ειδικά στις σκηνές που ανταλλάσονται πυρά και βόμβες. Θεωρώ για να ενταχθεί στο PG-13; Σε γενικές γραμμές είναι μία ταινία που αξίζει να δεις, αλλά μάλλον δεν θα ξαναδείς. Δεν υπάρχει και λόγος. Είναι μία αρκετά καλογυρισμένη ταινία η οποία όμως δεν σου δίνει κάτι άλλο. Και μιλάω ξεκάθαρα για την ίδια την ταινία, όχι για την πραγματική ιστορία της επιστροφής των στρατιωτών.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, trib said:

Geostorm

Μία κλασσική συνταγή των 90's, με αρκετά καλά εφέ και σενάριο το οποίο θα μπορούσε να γίνει εύκολα υπερπαραγωγή, αλλά διάλογοι μηδέν, χαρακτήρες μηδέν, acting μηδέν. Αν και έχει πολύ δυνατά ονόματα (Andy Garcia, Ed Harris, Gerald Butler) η ταινία είναι ψιλο-βαρετή, προβλέψιμη και cheesy. Την έχω ξεχάσει ήδη.

 

Η δεύτερη χειρότερη ταινία που έχω δει μετά το τελευταίο Transformers.

Ταινίες όπως ο Αρμαγεδδών ή ακόμα και το 2012, μοιάζουν με έργα τέχνης μπροστά της. Θα μπορούσε να είναι αξιοπρεπής, αν η κάθε σκηνή δεν φαινόταν σαν βιαστικός αυτοσχεδιασμός μετά την προηγούμενη.

 

Ο εκδικητής (2017) - IMDb

Η μεγαλύτερη ατυχία του Τσάκι, είναι ότι την γύρισε στα 63 του. Αν την είχε γυρίσει στα 43 του, θα του ταίριαζε πολύ καλύτερα. Διαφορετική από τις ανάλαφρες ταινίες του, ευχάριστη έκπληξη θα έλεγα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 07/01/2018 at 2:56 ΜΜ, το μέλος honda22 έγραψε:

Blade Runner 2049 (2017)

 

Αρκετά καλή! 8,0

Καλη ειναι ναι αλλα θα μπορουσε να ειναι πιο συντομη. Υπηρχαν στιγμες που ηταν αρκετα αργή...

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα εχθές στο σινεμά το the post

Πολιτικό μυστήριο με που έχει να κάνει με τη σχέση μεταξύ μεγάλων εκδοτικών οίκων και των προέδρων των ΗΠΑ.

Αν και δεν είμαι τού είδους ήταν πολύ καλή λίγο αργή.... Αλλά δεν κατάλαβα την τελευταία σκηνη...

Αν κάποιος έχει δεί την ταινία ας μου πει και μένα τι έγινε μη μού μείνει η απορία

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Blade Runner 2049 - 8/10

 

Η σκηνοθεσία, τα χρώματα, το περιβάλλον, η μουσική, οι χαρακτήρες κλπ κλπ .......έπος.

Το σενάριο πολύ ενδιαφέρον. Θα μπορούσε να γίνει τριλογία.

Αλλά στο τέλος δε σου αφήνει κάτι. Ακριβώς το ίδιο ένιωσα και με το Dunkirk. Ωραία, πολύ ωραία αλλά τίποτα.

 

Atomic Blonde - 3/10

 

Αδιάφορη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Κοιταω john wick 2. Ειμαι στο πρωτο 40λεπτο νομιζω και εχω χασει το μετρημα σε πυρομαχικά και σε θανατους :p

 

Έχω δει τα πρώτα 20-25 λεπτά του πρώτου... :hehe:  :hehe:  :hehe:

Αυτό ήταν όλο που είδα, μετά δεν θυμάμαι αν είδα κάτι άλλο ή όχι.

πρόσφατα είδα το The Shape of Water, καλό ήταν και για να πω την αμαρτία μου, μου άρεσε περισσότερο από το Blade Runner και το IT.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.