Jump to content


Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Spacewalk

Salyut-7

 

Δεν είναι ταινιάρες, αλλά ήταν καλό διάλειμμα από τις αμερικανιές
 

In This Corner of the World - Καλούτσικο anime

What Happened to Monday - Πολύ μέτριο

 

Baahubali 2: The Conclusion - Ότι και να πεις για Ινδικές ταινίες είναι λίγο. Τίγκα ψέμα/εφεδιές . Must για ανδροπαρέα

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, f117 said:

Birth of the Dragon........ 

Συμπαθητικό.... ήθελα περισσότερο ξυλίκιιι!! 

Κάποια στιγμή μελέταγα να την δω. Αλλά διάβαζα στα σχόλια ότι η ταινία χρησιμοποιεί τον Λι για να πουλήσει, ενώ ουσιαστικά τον υποβαθμίζει δίπλα στον δεύτερο ανδρικό ρόλο ενός Αμερικάνου στον οποίο και επικεντρώνει περισσότερο. Σχόλια περί ταινίας στα όρια του ρατσισμού δεν έλειπαν αν θυμάμαι καλά στα reviews που κάνουν στο imdb. Οπότε μιας και την είδες, μας λες κατά πόσο ισχύει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περίμενα να δω αρχικά ήτανε η ιστορία του Lee...δεν ειναι ακριβώς αυτό....είναι το πώς από "καβαλημένος" έγινε αυτό που έπρεπε...

Δυο πρωταγωνιστικοί ρόλοι θα έλεγα...και ένας πιο μικρός....απλά ο ένας είναι πιο...σοφός από την αρχή.

Έγινε επεξεργασία από f117
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

Αυτό που περίμενα να δω αρχικά ήτανε η ιστορία του Lee...δεν ειναι ακριβώς αυτό....είναι το πώς από "καβαλημένος" έγινε αυτό που έπρεπε...

Δυο πρωταγωνιστικοί ρόλοι θα έλεγα...και ένας πιο μικρός....απλά ο ένας είναι πιο...σοφός από την αρχή.

 

Honda παπί καβάλησε; Δεν μας είπες  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από honda22
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, p55 said:

Τον Κυνόδοντα να δεις.

 

Θέλω να το δω και αυτό κάποια στιγμή, απλά το κακό με τον κυνόδοντα είναι οτι αρχικά ήταν meme στην Ελλάδα λόγω των βρισιών και έχασε λίγο την σοβαρότητα της και δεύτερο, έχω κάτσει σε παρέα και έχω ακούσει πλήρη ανάλυση της ταινίας οπότε είναι σαν να την έχω δει ήδη :p 

 

edit: θέλω πάρα πολύ να ξαναδώ το blade runner 2049 που λάτρεψα σε μεγάλη, καλή τηλεόραση που υποστηρίζει HDR τώρα που βγήκε το 4K blu ray.

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
Link to comment
Share on other sites

Thor: Ragnarok (2017) - IMDb

 

8,1? Nope. 7+ yeap.

 

Αν το πρώτο Thor ήταν κλασική μουσική και το δεύτερο pop, αυτό εδώ είναι ολίγον heavy metal. Δεν μιλάω για εφέ, πλέον θεωρούνται δεδομένο ότι θα είναι εξαιρετικά. Σαν ταινία είναι καλή, αλλά σε κάποιες φάσεις εκβιάζει κάπως το χιούμορ και με τρόπο που νομίζεις ότι τραβάει απότομα χειρόφρενο για να κάνει το αστείο της, πριν ξανά πατήσει γκάζι. Γενικά πάντως είναι μια χαρά για να περάσει κάποιος το δίωρο. Δεν βαριέσαι πουθενά και το story δεν είναι καθόλου άσχημο.

Spoiler

Υ.Γ. τα 4-5 λεπτά που εμφανίζεται ο Benedict Cumberbatch, είναι αρκετά για να θέλεις να δεις και δεύτερο Doctor Strange.

 

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω τη γνώμη μου για τις ταινίες που είδα πρόσφατα.

 

Blade Runner 2049

Καλή, αλλά από ένα σημείο και μετά σα να με κούρασε. Η μουσική προσπαθούσε να θυμίσει Παπαθανασίου. Το 8αράκι που έχει το βρίσκω υπερβολικό, ένα χαλαρό 7 επειδή μου αρέσει η επιστημονική φαντασία και δεν έχει εξωγήινους.

http://www.imdb.com/title/tt4555426/

Καλός ηθοποιός ο Gary Oldman αλλά οι μακιγιέρ του ήταν καλύτεροι. Η ταινία αφορά ένα μικρό χρονικό διάστημα στην αρχή του πολέμου και μετά τέλος. Βλεπόταν ευχάριστα και αν είχε καμιά 15αριά λεπτά ακόμα δε θα με χάλαγε. Απλά 7 λόγω του Gary Oldman. 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Με αυτό το  καστ ηθοποιών η κριτική θα έπρεπε να είναι: " Αναμενόμενη ταχύτητα, αξιοπιστία, σταθερή απόδοση, σχέση ποιότητας τιμής" δηλαδή, καλές ερμηνείες, χιούμορ και καλό σενάριο.  7,5 γιατί περίμενα περισσότερα από τέτοιους ηθοποιούς.

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2018 at 12:03 PM, yanni said:

Thor: Ragnarok (2017) - IMDb

 

8,1? Nope. 7+ yeap.

 

Αν το πρώτο Thor ήταν κλασική μουσική και το δεύτερο pop, αυτό εδώ είναι ολίγον heavy metal. Δεν μιλάω για εφέ, πλέον θεωρούνται δεδομένο ότι θα είναι εξαιρετικά. Σαν ταινία είναι καλή, αλλά σε κάποιες φάσεις εκβιάζει κάπως το χιούμορ και με τρόπο που νομίζεις ότι τραβάει απότομα χειρόφρενο για να κάνει το αστείο της, πριν ξανά πατήσει γκάζι. Γενικά πάντως είναι μια χαρά για να περάσει κάποιος το δίωρο. Δεν βαριέσαι πουθενά και το story δεν είναι καθόλου άσχημο.

  Reveal hidden contents

 

Για την ιστορία

 

iTunes snafu made ‘Thor: Ragnarok’ available almost a month early

 

Επίσης να συνδυάσω λίγο το παραπάνω "ατύχημα" με αυτό που είχε αναφέρει ο Grigas στο παρελθόν για το trailer του infinity War

 

On 29/11/2017 at 6:39 PM, GriGaS said:

Μας δείχνουν το στρατό του Black Panther, μη τυχόν και κάποιος άφηνε το Black Panther να το δει σπιτι...

και με μια δόση αλατοπίπερου θεωριών συνωμοσίας, να πω ότι πλέον ΟΛΟΙ έχουν έναν παραπάνω λόγο να δουν τον Black Panther. Διότι εγώ μέχρι προχτές έλεγα "Ναι, καλό θα ήταν να πάω να δω το Black Panther στο σινεμά, αλλά δεν έχω δει το τελευταίο Thor και οι ταινίες της Marvel έχουν κάποια στοιχεία συνέχειας".

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.