Jump to content


Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Iron Man, Thor, Captain America και Green Lantern ουσιαστικά βγήκαν από το ίδιο manual. Είναι απλά παρουσίαση των ηρώων, το πως έγιναν αυτοί που έγιναν ώστε να τους δούμε στο Avenger.

Μα ο Λατερνας ειναι στο Justice League οχι στους Avengers...!?

Μου αρεσε ολυ καλυτερα η παρουσιαση των ηρωων τοτε (Thor/Capitan) εναντι του Iron Man.

Πολυ character development,λιγη δραση.Και εβγαλε και 2 ταινιες.

Link to comment
Share on other sites

Attack the block.. χαχα τι ταινιάκι ήταν αυτό! Η υπόθεση είναι απλή και πολύ αστεία. Εξωγήινοι επιτίθονται μία κακόφημη περιοχή του νότιου Λονδίνου και το local gang από 15χρόνα πιτσιρίκια αποφασίζει να τα βάλει μαζί τους ενώ ταυτόχρονα τρέχουν και μια-δυο άλλες ιστορίες. Έχει αρκετή πλάκα αν και το τέλος με απογοήτευσε λίγο. Αν μπορείτε δείτε το χωρίς ελληνικούς υπότιτλους (ή βάλτε αγγλικούς αν χρειάζεστε) για να πιάσετε όλη την αγγλική αργκώ στις συζητήσεις, είναι από τα πολύ αστεία πράγματα της ταινίας.

Terri. Ένα 15χρόνο υπέρβαρο αγόρι τραβάει ζόρια στην ζωή του και στο σχολείο, κι ένας καθηγητής (;) τον βοηθάει να τα ξεπεράσει. Δε ξέρω τι να πω για αυτήν την ταινία.. οπότε θα αρκεστώ σε μια βαθμολογία 5/10.

Link to comment
Share on other sites

Terri. Ένα 15χρόνο υπέρβαρο αγόρι τραβάει ζόρια στην ζωή του και στο σχολείο, κι ένας καθηγητής (;) τον βοηθάει να τα ξεπεράσει. Δε ξέρω τι να πω για αυτήν την ταινία.. οπότε θα αρκεστώ σε μια βαθμολογία 5/10.

Καταθλιπτικός ήταν. Ο καθηγητής δίκην ψυχιάτρου, με εβδομαδιαίες συνεδρίες αντιμετώπιζε τα ψυχικά νοσήματα των μαθητών.

Εξαιρετική ταινία

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα θα δω και το Green Lantern συντομα, αν και αυτο ειναι awesome οσο αυτα - και εχω 3 στα 3 "σιχαινομαι το κομικ, η ταινια ηταν γαμω"

θα δω ολες τις ταινιες της Sandra Bullock και της Rene Zellweger και δεν θα παιξω Battlefield 3 αν δεν ολοκληρωθεί το challenge.

The Green Lantern

Με το αποπανω challenge να τρεχει δεν αντεξα και το ειδα.

WHO AM I KIDDING!

Η ταινια ηταν "για το ανδρικο μοριο".

Τραγικος υπερηρωας ο Λατερνας.

Moνο η Blake ηταν η ταινια.Τιποτα αλλο.

Αντε και οι αρχαιοι ζουπερ εξωγηινοι που αποτελουσαν το συμβουλιο μιας και μου θυμησαν τους αντιστοιχους του -γαματου- Mars Attacks (δικιο ειχε ο [MENTION=8216]d|smal[/MENTION])

Υπεργελοιο το boss-ακι/διαστημικη βιοχλαπατσα, γελοιοι ολοι οι Λατερνες γελοιος και ο Reynolds που ισως ηταν χειροτερος σε acting ακομα και απο τα πολλα ρομαντοκομεντι που εχει παιξει.

Στην γωνια κ.Λατερνα μαζι με τον Daredevil,την Electra και την Catwoman.

Βρωμαγες σαν αρβιλες φανταρου μετα απο 5νθημερα σκηνακια με βροχη χωρις να αλλαξεις καλτσες.

H Blake Lively μακραν καλυτερη ξανθια btw, ελπιζω να χε κρατησει το "νουμερο" της παλιας βαφης μαλλιων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα αλλα υπεκυψα στην επιθυμια της γυναικας κ ειδα αυτην : La Vie en Rose (2007) - IMDb

Τι ταινια!!! Γεματη με την εκπληκτικη φωνη της Edith Piaf κ μια συγκλονιστικη ερμηνια της Marion Cotillard ,που της χαρισε κ το oscar.

9/10

Link to comment
Share on other sites

Καταθλιπτικός ήταν. Ο καθηγητής δίκην ψυχιάτρου, με εβδομαδιαίες συνεδρίες αντιμετώπιζε τα ψυχικά νοσήματα των μαθητών.

Εξαιρετική ταινία

Δε ξέρω ρε Γιάγκο, είχε καλά νοήματα η ταινία αλλά με κούρασε ο τυπάκος, το βρήκα και λίγο αργό σε σημεία (αν και απλά ήθελε να τονίσει τον χαρακτήρα του ήρωα).

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Super 8 (2011) - IMDb δεν μου ενθουσίασε.ένα 5/10 και είναι και αρκετό.Το μόνο που μου άρεσε ήταν τα εφε.Αυτός ο χόντρος που έκανε τον σκηνοθέτη μου την έδινε στα νεύρα.

The Robber (2010) - IMDb 8/10

Link to comment
Share on other sites

Super 8

Εντύπωση μου έκανε η συμπεριφορά των παιδιών που δεν ταίριαζε με την ηλικία τους αλλά με 17 - 18 χρονών. Σχεδόν ενήλικες

Δεν γνωρίζω αν είναι αστοχία του σκηνοθέτη η αν αποτυπώνει την κατάντια της αμερικάνικης νεολαίας που αναγκάζεται να ωριμάσει πρόωρα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.