Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

11 hours ago, kuza said:

ειδα το "Alita" ωραια ταινια 9,5/10

 

Αυτό άκουσα και από δύο γνωστούς και ενώ το είχα για μεσημέρι αντί Κωνσταντίνου και Ελένης, τελικά το είδα χθες.

Δεν παραήταν χαζο-παιδικό τις περισσότερες ώρες;

Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν παιδικά. (πχ.  Wall-E ΠΟΛΥ καλό), αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ retard ανά στιγμές.

Άσε που δεν έκανε και καθόλου χτήσιμο χαρακτήρων/σχέσεων.

 

 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, l2phile said:

 

 Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν παιδικά. (πχ.  Wall-E ΠΟΛΥ καλό), αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ retard ανά στιγμές.

  

 

Σεβασμός για μια από τις καλύτερες sci-fi ταινίες που έχουν βγει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος l2phile έγραψε:

 

Αυτό άκουσα και από δύο γνωστούς και ενώ το είχα για μεσημέρι αντί Κωνσταντίνου και Ελένης, τελικά το είδα χθες.

Δεν παραήταν χαζο-παιδικό τις περισσότερες ώρες;

Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν παιδικά. (πχ.  Wall-E ΠΟΛΥ καλό), αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ retard ανά στιγμές.

Άσε που δεν έκανε και καθόλου χτήσιμο χαρακτήρων/σχέσεων.

 

 

προσωπικα μαρεσυν τα ανιμε αρα με τραβηξε μα αρεσε πολυ αντε να βγει το 2 με το καλο

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2019 at 12:02 ΠΜ, το μέλος Thresh86 έγραψε:

MV5BMjMyNzExNzQ5OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNjM2

 

Βασισμένο σε πραγματική ιστορία, μια μαύρη κωμωδία με πολυ καλο feel good factor μιας φαινομενικά περίεργης φιλίας σε ενα roadtrip, με μουσικές, αστεία, συζητήσεις και εξαιρετική φωτογραφία. 

 

Μπορώ να βάλω 11/10? 

 

Βάλε και 20/10. Πάλι δεν θα είναι αρκετά! Να το δείτε.. ΧΤΕΣ!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2019 at 9:35 AM, l2phile said:

 

Αυτό άκουσα και από δύο γνωστούς και ενώ το είχα για μεσημέρι αντί Κωνσταντίνου και Ελένης, τελικά το είδα χθες.

Δεν παραήταν χαζο-παιδικό τις περισσότερες ώρες;

Και δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν παιδικά. (πχ.  Wall-E ΠΟΛΥ καλό), αλλά αυτό μου φάνηκε πολύ retard ανά στιγμές.

Άσε που δεν έκανε και καθόλου χτήσιμο χαρακτήρων/σχέσεων.

 

 

Το είδα και εγώ χθες το βράδυ.

Πολύ κακή αμερικανιά με ελάχιστες καλές στιγμές δράσης.
5/10 με τεράστια επιείκεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alita: Battle Angel (2019) - IMDb

 

 

Mια χαρά είναι για το είδος της. Τρέχει λίγο, οπότε σε έναν βαθμό είναι λίγο ασύνδετη από σκηνή σε σκηνή, κυρίως στο πρώτο μέρος της, αλλά για Sci Fi είναι αρκετά καλό. 7αράκι... plus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Favourite του Λανθιμου.Και λογω των επερχομενων βραβειων Οσκαρ αλλα και λογω συνεχειας αφου ειχα δει στο παρελθον και ολες τις υπολοιπες ταινιες του.Μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο τις υπολοιπες μεχρι τωρα αλλα πρεπει να εισαι φαν αυου του ειδους κινηματογραφου και γενικως σινεφιλ για να την χωνεψεις ευκολα.Παντως σε ορισμενους τομεις οπως π.χ. φωτογραφια,σκηνικα κλπ ειναι εξαιρετικη παραγωγη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/18/2019 at 11:14 PM, Spirosssss said:

 

Βάλε και 20/10. Πάλι δεν θα είναι αρκετά! Να το δείτε.. ΧΤΕΣ!

 

Εγώ μπορώ να πω οτι δεν τρελάθηκα.

Ναι μεν οι ερμηνείες είναι πάρα πολύ καλές, ο Mahershala Ali είναι ανάμεσα στους κορυφαίους ηθοποιούς αυτή τη στιγμή, αλλά σαν ιστορία δεν έχει να πει και πολλά.

Περιγράφει μια κακή εποχή για την Αμερική αλλά το γεγονός οτι καταλαβαίνεις όλη την έκβαση της ταινίας στα πρώτα 15 λεπτά δεν βοηθάει και πολύ.

Μου θυμίζει λίγο το περσινό black panther που πήρε τέλειες βαθμολογίες από τους περισσότερους γιατί άμα ανέφερες οτι ήταν σχετικά μέτρια ταινία (για το σύμπαν της marvel) σε έλεγαν ρατσιστή.

 

Είδα πρόσφατα και το shoplifters, πράγματι ωραία ταινία μιας και είναι υποψήφια για oscar αλλά πιστεύω οτι το burning είναι καλύτερο και οτι αδικήθηκε που δεν είναι υποψήφιο.

 

Να δείτε το spiderman που βγήκε σε καλή ποιότητα, ναι είναι animated, ναι είναι της sony αλλά για μένα είναι από τις καλύτερες του 2018

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2019 at 1:46 AM, stefpats said:

The Favourite του Λανθιμου.Και λογω των επερχομενων βραβειων Οσκαρ αλλα και λογω συνεχειας αφου ειχα δει στο παρελθον και ολες τις υπολοιπες ταινιες του.Μπορω να πω οτι ειναι καλυτερη απο τις υπολοιπες μεχρι τωρα αλλα πρεπει να εισαι φαν αυου του ειδους κινηματογραφου και γενικως σινεφιλ για να την χωνεψεις ευκολα.Παντως σε ορισμενους τομεις οπως π.χ. φωτογραφια,σκηνικα κλπ ειναι εξαιρετικη παραγωγη.

Εξαιρετική παραγωγή συμφωνώ. 

Διαφωνώ στο ότι δεν είναι και τόσο '' σινεφίλ'' όσο οι προηγούμενες του. 

Επίσης για μένα πρώτη αγαπημένη το 'Ιερό Ελαφι'. 

7 από μένα το The Favourite. 

8,5 το Ελάφι. 

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και γω το green book χθες  .... 

Καλες ερμηνιες - αρε aragorn γερασες - , αργη σαν ταινια αλλα το μηνυμα της το περναει με τον πιο απλο τροπο και δουλευει . 

Ειναι καλη ταινια αλλα νομιζω πως το 8.3 ισως και να μη το αξιζει , 7μιση θα λεγα καλυτερα . 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Widows

Τρεις χήρες αναγκάζονται να εκτελέσουν την τελευταία σχεδιασμένη ληστεία των ανδρών τους που σκοτώθηκαν

Εξαιρετικές ερμηνείες πολύ καλή  ταινία  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aquaman (2018) - IMDb

 

Ίσως η καλύτερη της DC έως σήμερα. Αν και σε κάποια σημεία η χαλαρότητα της, μέσω του χαρακτήρα του Aquaman που βγάζει αυτό το "έλα μωρέ, δεν βαριέσαι....",  να φέρνει περισσότερο προς δίωρο pilot τηλεοπτικής σειράς, αλλά σαν ταινία είναι μια χαρά. Επίσης πρέπει να είναι η πρώτη ταινία της DC που είδα και δεν ένιωθα ότι πήδαγε από την μία σκηνή στην άλλη, αλλά έρεε ομαλά. 7.5/10

 

Δείτε την IMAX έκδοση.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου ειναι πως ενα ματσο καθυστεριμενοι οφειλονται στο χαμηλο βαθμο της Captain marvel .

Φεμινιστικες μπαρουφες [τι λεγαμε σε αλλα τοπικ περι μειονοτητων που επιβαλλουν την αποψη τους? ]

 

Τελικα η επιλογη της πρωταγωνιστριας ηταν παρα πολυ σωστη , [ναι δεν εχει τουρλοτο κολαρακι ] αλλα μαζι με το πιο τετραγωνο προσωπο ταιριαζει απολυτα με την φιλοσοφια του αγριου αγοροκοριτσου . Ωραιες ατακες οπως και στα υπολοιπα , λιγες μαχες μεν αλλα εντυπωσιακες . 

Να το δειτε και με επηρεαστητε απο reviews

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα αν είναι κακή ή καλή, αυτό είναι και ένα μάθημα σε αυτούς που θέλουν να εκφράσουν κάποιες απόψεις μόνο κ μόνο για να ευχαριστήσουν το εγώ τους. Και ειδικά από θέση ισχύος.

 

Και για να δώσω ένα παράδειγμα πιο κοντά σε εμάς, σκέψου ένα κατάστημα στην Ελλάδα που με μικρά γράμματα στην ταμπέλα να γράφει "Μόνο για λευκούς άντρες". Είτε είσαι λευκός είτε μαύρος είτε κίτρινος, εσύ θα μπεις σε αυτό το κατάστημα; Ή θα σκεφτείς ότι ο άνθρωπος έχει πρόβλημα στον εγκέφαλο; 

 

Ότι κι αν πιστεύει ο καθένας, στην περίπτωση που έρχεσαι να μου ζητήσεις χρήματα για να αγοράσω το προϊόν σου, θα πρέπει να διαχειρίζεσαι αυτά τα λεπτά θέματα με προσοχή. Στην περίπτωση της Captain Marvel, η πλειοψηφία των fan βρήκαν αυτή την ατάκα "not funny". Fan όλων των εθνών. Αν ψάξεις στο Reddit θα βρεις και ανθρώπους από όλο τον κόσμο, διάφορων εθνικοτήτων που διαφώνησαν. Δεν είναι μόνο οι λευκοί. Τώρα, δέχεται τις συνέπειες. 

 

Τα ίδια έγιναν στην περίπτωση του Spacey και στον Weinstein για κατηγορίες σεξουαλικής παρενόχλησης. Οι τελευταίες τους ταινίες πάτωσαν. Γιατί όχι και το Captain Marvel λοιπόν; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, trib said:

Ανεξάρτητα αν είναι κακή ή καλή, αυτό είναι και ένα μάθημα σε αυτούς που θέλουν να εκφράσουν κάποιες απόψεις μόνο κ μόνο για να ευχαριστήσουν το εγώ τους. Και ειδικά από θέση ισχύος.

  

Και για να δώσω ένα παράδειγμα πιο κοντά σε εμάς, σκέψου ένα κατάστημα στην Ελλάδα που με μικρά γράμματα στην ταμπέλα να γράφει "Μόνο για λευκούς άντρες". Είτε είσαι λευκός είτε μαύρος είτε κίτρινος, εσύ θα μπεις σε αυτό το κατάστημα; Ή θα σκεφτείς ότι ο άνθρωπος έχει πρόβλημα στον εγκέφαλο; 

  

Ότι κι αν πιστεύει ο καθένας, στην περίπτωση που έρχεσαι να μου ζητήσεις χρήματα για να αγοράσω το προϊόν σου, θα πρέπει να διαχειρίζεσαι αυτά τα λεπτά θέματα με προσοχή. Στην περίπτωση της Captain Marvel, η πλειοψηφία των fan βρήκαν αυτή την ατάκα "not funny". Fan όλων των εθνών. Αν ψάξεις στο Reddit θα βρεις και ανθρώπους από όλο τον κόσμο, διάφορων εθνικοτήτων που διαφώνησαν. Δεν είναι μόνο οι λευκοί. Τώρα, δέχεται τις συνέπειες. 

  

Τα ίδια έγιναν στην περίπτωση του Spacey και στον Weinstein για κατηγορίες σεξουαλικής παρενόχλησης. Οι τελευταίες τους ταινίες πάτωσαν. Γιατί όχι και το Captain Marvel λοιπόν; 

 

Μπορείς να διευκρινίσεις τις ατάκες για τις οποίες αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.