Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

7 minutes ago, rip_noob said:

Μπορείς να διευκρινίσεις τις ατάκες για τις οποίες αναφέρεσαι;

 

Ψάξε το όνομά της στο Google και θα σου βγάλει χιλιάδες site. 

 

πχ: https://www.irishtimes.com/culture/film/brie-larson-is-sick-of-being-interviewed-by-white-dudes-1.3792529

Link to comment
Share on other sites

Αν τιμας [ τιμαει γενικα ο κοσμος] τις αξιες που πιστευει . Τοτε να μην πας στο σουπερ μαρκετ επειδη καποιος εκει μεσα που δουλευει ειναι νεοναζι , μη πας στην καφετερια γιατι η σερβιτορα ειναι ρατσιστρια κλπ κλπ . Θα γουσταρες δηλαδη η δικη σου δουλεια να πατωσει , αν πχ ενας υπαλληλος σου εφαγε κραξιμο ? 

 

Και στο κατω κατω , το ιδιο αρθρο που εβαλες λεει στις πρωτες γραμμες 

" she has worked for survivors of sexual assault and has become an active force in the Times Up movement."

Πρωτου αρχισει να κανει την "αντιθεση" . 

Φυσικο ομως ο κοσμος με το πρωτο αρνητικο που θα βγαλεις , θα πεσει να σε φαει και να σε κραξει . 

 

Σα να εισαι νοικοκυρης , τιμιος , ολοι να σε αγαπανε , αλλα με το που μαθουν οτι κατουρας στην μπανιερα , αξιζεις να καεις στην κολλαση . 

Link to comment
Share on other sites

Bohemian Rapsody

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐✴️✴️

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσουν οι αληθινές ιστορίες και οι βιογραφίες. Το Bohemian Rapsody είναι μία ταινία αφιερωμένη στον Freddie και κατ' επέκταση τους Queen. Πως γεννήθηκαν, την πορεία τους και με ποιο τρόπο κέρδισαν τη σκηνή του Rock n Roll σε μία εποχή που υπήρχαν Θρύλοι και Θρύλοι επί σκηνής.

 

Προσωπικά τους Queen δεν τους θυμάμαι. Ήμουν μικρός σε ηλικία (γεννηθής το 1985). Τους έμαθα αρκετά αργότερα από το θάνατο του Freddie. Στην ηλικία των 14-15 περίπου, κοντά στο 99/00. Βέβαια έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές τα τραγούδια τους, έχω δίσκους, cd ακόμη και κασσέτες, είτε δικούς μου είτε από θείους. Τραγούδια τα οποία ποτέ δεν βαρέθηκα να ακούω και τραγούδια τα οποία είναι τόσο ζωντανά που νομίζεις ότι μόλις εχθές κυκλοφόρησαν. Οι Queen νομίζω έκαναν κάτι πραγματικά μαγικό στην εποχή τους.

 

Τώρα όσο αφορά την ταινία. Είδα πράγματα τα οποία δεν τα γνώριζα. Όπως για παράδειγμα την πρώτη του σχέση, το αντικείμενο που σπούδαζε, ότι είχε αδελφή, λεπτομέρειες της ζωής του αλλά και τον τρόπο που "ανακάλυψε" ότι του αρέσουν οι άντρες (αν φυσικά όλα είναι αληθινά γεγονότα). Η ταινία εστιάζει 80% στον Freddie και 20% στους Queen και την υπόλοιπη μπάντα. Εμφανίζονται μάλιστα σαν δευτερο-τριτοι χαρακτήρες, κάτι που προσωπικά δεν μου άρεσε. Δεν είναι το ίδιο δυναμικοί, υπάρχουν μόνο κ μόνο για να συμπληρώσουν τον περίγυρο. Λογικό θα έλεγε κανείς για να μην κλέψει κάποιος την αίγλη του Freddie.

 

Ο Rami Malek που γνώρισα μέσα από το Mr. Robot, σαν Freddie, φαίνεται να παίζει τον εαυτό του. Κάποιος που έχει παρακολουθήσει τις 3 season του Mr. Robot θα καταλάβει τι εννοώ. Δεν είδα κάτι καινούριο από αυτόν και ο εκκεντρικός χαρακτήρας των Queen, νομίζω δεν είναι επιτυχημένος. Από τα λίγα που έχω δει σε αληθινά βίντεο, ο Freddie ήταν πιο τσιτωμένος, μιλούσε πιο γρήγορα, τα χαρακτηριστικά του προσώπου του άλλαζαν συνεχώς. Επίσης και στις live συναυλίες έδειχνε πιο χαρούμενος, με περισσότερη ενέργεια. Ο Rami τον κάνει να φαίνεται βαρεμένο, εν μέρη. Σαν να έμαθε τις κινήσεις και απλά να τις αντέγραψε. Βέβαια δεν φταίει ο Rami, αλλά ο Freddie, που ήταν τόσο τρομερή προσωπικότητα που είναι αδύνατο να αντιγράψεις.

 

Πρόκειται για μία ταινία που εστιάζει επίσης πολύ στα τραγούδια. Κάποιος που μεγάλωσε με τους Queen θεωρώ θα δει την ταινία σαν ένα μουσικό show και όχι σαν ταινία. Σαν ταινία ξεχνιέται εύκολα (δεν εννοώ την ιστορία του Freddie - σκηνοθετικά εννοώ), δεν επιδέχεται επαναληψιμότητας, αφού θα προτιμούσα να βάλω μία live συναυλία στο YouTube παρά την ταινία. Εστιάζει τόσο πολύ στα τραγούδια που σε αρκετές περιπτώσεις ο θεατής μπορεί να προχωρήσει την ταινία. Ένιωσα ότι δεν γνωρίσαμε πραγματικά τον Freddie, αλλά γνωρίσαμε τη μουσική ευφυϊα του να κάνει όλο το κοινό να παραμιλά. Με άλλα λόγια, θεωρώ πως η ταινία δεν θα μείνει στην ιστορία. Ο ίδιος ο Freddie, αντίθετα θα τον θυμόμαστε για πάντα. Μάλιστα, ειδικά προς το τέλος, αρκετοί θα τους πάρουν τα "ζουμιά". Μπορεί αυτό να είναι και η επιτυχία της ταινίας για τη μεγάλη της βαθμολογία. Ο τρόπος που σε συγκινεί.

 

Τώρα, γιατί βάζω 8 στα 10. Είναι μία ταινία που ξυπνά "αναμνήσεις". Μία ταινία που περιμένεις πως και πως να ακούσεις τις τραγουδάρες. Μία ταινία που αναμένεις αυτή την περίφημη συναυλία στο τέλος, που απολαμβάνεις 15 λεπτά καθαρής μουσικής. Σε συγκινεί το γεγονός ότι αυτός ο άνθρωπος έζησε ανάμεσά μας. Νομίζω πως η ταινία είναι αρκετά επιτυχημένη λόγω των Queen και του ίδιου του Freddie και όχι απαραίτητα των ηθοποιών.

 

Δύσκολο κάποιος να ξεχωρίσει αυτά τα δύο πράγματα. Ταινία vs Queen. Η ταινία όμως είναι από τις κορυφαίες της χρονιάς λόγω των Queen και δεν είμαι σίγουρος ότι θα ήθελα να σκέφτομαι την ταινία όταν σκέφτομαι την μπάντα.

Έγινε επεξεργασία από trib
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, rip_noob said:

Την ταινία δεν την έχω δει, αλλά αυτή η σκηνή έχει ίσως το χειρότερο editing των τελευταίων χρόνων.

 

Μεγάλο μέρος της ταινίας με αυτό τον τρόπο έχει γυριστεί. Οι σκηνές κόβονται ακαριαία, παύσεις, άρωμα ερασιτεχνών κινηματογραφιστών. Μάλλον έχει γίνει θελημένα. Δεν γνωρίζω. Δεν κουράζει όμως. Ίσα ίσα, περνάει και σχετικά γρήγορα η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και με τα τρια ποστς. Εγω θελω να σχολιασω κατι αλλο. Εχεις μια συναυλια του 86 που ειναι ακομα υπεροχη απλα να την βαλεις στο youtube και να την χαζεψεις. Και την γυρνας σε ταινια το 2019. Περιμενω να δω κατι επικο. ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ?????? Δηλαδη πραγματικα, αμα το ηξερα, απλα θα ειχα κλεισει την ταινια με το που βγαινει στη σκηνη του wembley και θα εβαζα youtube. Τριαντα χρονια μετα με απειρο μπατζετ vs κατι τυπους με καμερες στα 80s που δεν γυριζουν καν ταινια, αλλα για τηλεοραση. Εγκληματιες. Κατι παληκαρακια πανω στη σκαλωσια γιατι μας τα εδειξε 10 φορες???

Link to comment
Share on other sites

Captain Marvel

⭐⭐⭐⭐⭐⭐✴️✴️✴️✴️

 

Οι περισσότεροι γνωρίζουμε ποια είναι η "νέα" ηρωίδα των Marvel. Αλλά ακόμη κι αν κάποιος δεν γνωρίζει την ιστορία της, η ταινία λύνει αρκετές απορίες ως προς την προέλευσή της, τις δυνάμεις της και τη γνωριμία της με τον Fury. Ας πάμε όμως στα ενδότερα.

 

Θα ξεκινήσω με το προφανές. Πρόκειται για μία ταινία όπου το γυναικείο στοιχείο είναι πιο έντονο από ποτέ, σε σύγκριση με άλλες ταινίες της Marvel. Οι γυναίκες της ταινίας (γιατί υπάρχουν κι άλλες) είναι οι βασικοί μοχλοί του σεναρίου ενώ οι άντρες έχουν δευτερό-τριτους ρόλους. Λογικό μπορεί να φανταστεί κάποιος αφού μιλάμε για τη SuperWoman των Avengers. Ακόμη και ο Fury, είναι "τοποθετημένος" με τέτοιο τρόπο ώστε να μην διεκδικεί τίποτα σαν ρόλος. Απολύτως τίποτα. Και η αλήθεια είναι ότι ο Samuel παίζει τον "χαβαλέ" συνεργάτη που προσφέρει λίγο χιούμορ πριν τη δράση. 

 

Η ταινία προβάλει τον δυναμικό χαρακτήρα (εκτός από τις δυνάμεις της) της Captain Marvel με πληθώρα τρόπων. Και σε κάθε περίπτωση, σε κάθε δευτερόλεπτο της ταινίας δείχνει ανίκητη (τρώει μπουνιές αλλά είναι λες και δεν τις έφαγε). Προβλέψιμη μέχρι αηδίας σε όλες τις περιπτώσεις. Μου θύμισε ταινίες του 80, στις οποίες τα κλισέ δίνουν και παίρνουν. Δεν θυμάμαι κάποιο σημείο στο οποίο έμεινα άφωνος. Μάλιστα η καλύτερη σκηνή της ταινίας (δεν είναι spoiler) είναι μετά το τέλος της ταινίας, λίγο μετά τα credits (γιατί έχει δύο σκηνές - η μία στα πρώτα credits η δεύτερη στα δεύτερα credits τέλος). Και καλύτερη εννοώ, τον συνδετικό κρίκο με τους Avengers. Με άλλα λόγια αν κάποιος δεν θέλει να δει όλη την ταινία, απλά μπορεί να δει αυτή τη σκηνή.

 

Οι αερομαχίες είναι κακές. Και ξενέρωσα ιδιαίτερα με τον τρόπο που προσπαθούσαν να παρομοιάσουν την Captain Marvel με θρυλικούς χαρακτήρες όπως ο Tom Cruise στο Top Gun (υπάρχουν σχετικές πόζες που θυμίζουν τον υψωμένο αντίχειρα του Tom). Φορώντας τη φόρμα της Αεροπορίας, πόζαρε λίγο πριν ξεκινήσει η πτήση. Ιεροσυλία παιδιά. Βέβαια η Captain δεν χρειάζεται απαραίτητα αεροπλάνο. 

 

Η Brie Larson δεν έχει την επιβλητική παρουσία που έχουν άλλοι χαρακτήρες. Είναι λιγάκι ξενέρωτη σε ορισμένες σκηνές και δεν μου γεμίζει το μάτι. Δεν είναι Uma Thurman όπως στο Kill Bill που έβλεπες σπαθί και ήθελες να κρυφτείς. Δεν είναι Gal Gadot που σου βγάζει μία αγριάδα. Δεν είναι Daisy Ridley, που την αγγίζεις και τρως μπουνιά (από το Star Wars). Ούτε φυσικά Charlize Theron στο Mad Max που νόμιζες ότι θα σε σπάσει στο ξύλο. Σε κανένα σημείο της ταινίας δεν φαίνεται "The Bad Mother&!@#$%^" που έρχεται να τα σπάσει όλα. Είναι η "ηρωίδα" της γειτονιάς. 

 

Σαν ταινία είναι πολύ μέτρια. Δεν κερδίζεις τίποτα σαν θεατής πόσο μάλλον από το σύμπαν της Marvel. Ίσα ίσα θεωρώ πως είναι μία υποστηρικτική ταινία του Endgame, ώστε να διατηρήσουμε ένα δίμηνο στην αγορά του κινηματογράφου το όνομα Marvel. Προσπαθεί να δέσει λεπτομέρειες που έχουμε δει σε άλλες ταινίες και δεν αφήνει κανένα μυστήριο. Μία κατάσταση Filler με άλλα λόγια. 

 

Οριακά τη βαθμολόγησα με 6 αντία για 5, λόγω της τελευταίας σκηνής και γενικότερα του τελευταίου 10λέπτου που είναι το πιο fun σημείο να φας τα ποπκορν. Ενώ έχουν πέσει τόσα εκατομμύρια διαφήμισης για το promotion, δυστυχώς είναι ταινία που γρήγορα θα ξεχαστεί. 

 

Άσχετα τι λέγαμε πριν την ταινία, άσχετα τι είπε η Brie και έφερε αντιπαραθέσεις και άσχετα τις κακές κριτικές, δυστυχώς οι φήμες επιβεβαιώνονται. Δεν είναι τόσο κακή η ταινία, αλλά περιμένεις κάτι περισσότερο από τα κλασσικά "μπαμ μπουμ". Δεν μετανιώνω που την είδα αλλά δεν γέμισα σαν θεατής, ούτε καν στο μισό. Πήγα σπίτι δλδ και έβαλα Netflix να δω Umbrella Academy. 

Έγινε επεξεργασία από trib
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Make The Economy Scream


Καταφέρνει και κρατάει ίσες αποστάσεις παρουσιάζοντας τα γεγονότα πέρα απο οποιοδήποτε προπαγάνδα.

Εντύπωση μου έκανε η διαπίστωση ότι ο Τσάβες αλλά και ο Μαδούρο κρατάνε την ισοτιμία του νομίσματος σταθερή, αφήνοντας στην ουσία την μαύρη αγορά να την καθορίζει μέσω ενός άγνωστου προελεύσεως δικτυακό τόπο

Αξίζει να το δείτε.

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, chrooooo said:

Κατι παληκαρακια πανω στη σκαλωσια γιατι μας τα εδειξε 10 φορες??? 

 

https://www.imdb.com/title/tt1727824/trivia?item=tr4286525

 

Quote

Watch out for a very brief cameo appearance from the real Roger Taylor and Brian May towards the end of the movie. In authentic 1985 archive footage from the Live Aid gig, they can be seen seated directly behind David Bowie and Princess Diana; they are also disguised as two Live Aid technicians watching the concert from the scaffolding above the stage.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειδα και το alita , μαρεσε αυτο το steampunk στοιχεια της κατω πολης και οι μαχες που ηταν πολυ χυμα . Πιστευω πως επειδη ηταν υπερβολικα CGI απλα κανανε οτι καλυτερο μπορουσαν , διοτι  τα ρομποτακια ξεχωριζαν υπερβολικα πολυ ..... ενω εχουμε δει πολλες ταινιες που κανουν καλυτερο blend in με το περιβαλλον . 

Ηταν 2μιση ωρες και οταν αρχισα να βλεπω πως περασε η ωρα , ελεγα "μα καλα πως θα το τελειωσουν" ...... επρεπε να ειχα διαβασει πως θα υπαρχει και μερος 2ρο , αν το ηξερα ενδεχομενος δεν θα πηγαινα να την δω . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Triple Frontier

⭐⭐⭐⭐⭐⭐✴️✴️✴️✴️

[link]

 

Πρόκειται για παραγωγή Netflix όπου πρωταγωνιστούν μεγάλα ονόματα του Hollywood. Ένας από αυτούς, ο Oscar Isaac, είναι και από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς. 5 άτομα ετοιμάζονται να κάνουν τη μεγαλύτερη ληστεία όλων των εποχών. Η ταινία όμως δεν εστιάζει πολύ σε όλες τις λεπτομέρειες.

 

Οι 5 πρώην στρατιωτικοί, έχουν την εμπειρία και τις γνώσεις, να κάνουν τη ληστεία να φαίνεται παιχνιδάκι. Βέβαια δεν θα είναι το ίδιο εύκολο να πάρουν τα χρήματα τελικά στο σπίτι. Μου κάνει εντύπωση πως αρκετές ταινίες και σειρές του Netflix έχουν κινηματογραφική εμπειρία εικόνας. Αλλά κάπου το χάνει στη σκηνοθεσία. Το ίδιο συμβαίνει και στο Triple Frontier.

 

Η ταινία δεν είναι κακή, είναι κάτι καλύτερο από μέτρια. Θεωρώ πως αν είχαν απεριόριστο budget, θα ήταν κορυφαία. Οι αστέρες του Hollywood, παίζουν αρκετά καλά, όπως τους έχουμε συνηθίσει και σε άλλες ταινίες. Είναι όλοι τους δυναμικές παρουσίες και γράφουν όμορφα στο γυαλί. Διαβάζοντας άλλα review είδα πολλές φορές τη φράση "something was missing" και θα συμφωνήσω απόλυτα. Ενώ είχε το potential να γίνει πολύ καλή ταινία, κάτι έλειπε. Πιθανολογώ το budget.

 

Η ιστορία διαδραματίζεται σε σχετικά όμορφα σκηνικά, το πιστολίδι είναι αρκετά αληθινό και η ταινία φέρνει λίγο προς την πραγματικότητα. Τι εννοώ. Δεν είναι η κλασσική action ταινία που ο ήχος από τις σφαίρες, οι εκρήξεις και οι μαχαιριές φαίνονται παιδικά. Ακριβώς το αντίθετο. Οι σφαίρες, τα όπλα, οι μάχες, το κυνηγητό, είναι γυρισμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να μοιάζει με RAW footage. Όχι όσο αφορά την εικόνα, αλλά όσο αφορά τη σκηνοθεσία. Χωρίς απότομες κινήσεις της κάμερας, χωρίς ηρωισμούς, χωρίς άλματα από ταράτσες. Απλά καθημερινά πιστολίδια.

 

Είναι αρκετά προβλέψιμη σε αρκετά σημεία. Βέβαια έχει να κάνει με το γεγονός ότι οι επαγγελματίες στρατιωτικοί έχουν την τρομερή εμπειρία. Ή τουλάχιστον αυτό ήθελε να μας περάσει η ταινία. Συμβαίνουν κανά δύο πράγματα που δεν το περιμένεις. Αφήνει επίσης μερικά ερωτηματικά αλλά εν τέλει δεν σε νοιάζει να μάθεις την απάντηση. Ελαφριά ταινία χωρίς να πονοκεφαλιάζεις,  με σχετικά αργό build-up, χωρίς απαραίτητα να πρέπει να διαβάσεις όλους τους διαλόγους. Εύκολη ιστορία να ακολουθήσεις ακόμη κι αν χάσεις 2-3 σκηνές. Ξεχνιέται σχεδόν αμέσως βέβαια.

 

Δεν κερδίζεις κάτι, ούτε χάνεις κάτι. Μία Κυριακή μεσημέρι για χαλάρωμα, ένα Σάββατο βράδυ που παίζει όλο Ελληνικά και survivor ή μία Παρασκευή βράδυ μετά τη δουλειά, αξίζει τον κόπο. Την είδα με ασύρματα ακουστικά ξαπλωμένος και ομολογώ ότι δεν με πήρε ο ύπνος. Πιο πολύ όμως μου άρεσαν οι ηθοποιοί παρά η ταινία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Captain Marvel (2019)

 

Η ταινία σπάει ταμεία επειδή θα πάνε να την δουν όσοι θέλουν να δουν το Endgame και δεν θέλουν να έχουν κενά. Τελικά δεν χάνει κάτι κάποιος αν δεν την δει. Δεν θα στερηθεί κάποια σημαντική πληροφορία που θα τον δυσκολέψει στην παρακολούθηση του Endgame.

 

Όσον αφορά την ίδια την ταινία, αν θυμηθείτε το πρώτο Thor, ε κάπως έτσι. Απλά να σου παρουσιάσει την νέα ηρωίδα. Δεν είναι κακή ταινία, απλά περιμένεις παραπάνω από μια παραγωγή της Marvel. Το χιούμορ σε κάποια σημεία καλό, σε κάποια σημεία βεβιασμένο. Τα εφέ καλά, το 3D OK, αλλά δεν είναι από αυτές τις ταινίες που θα ξανά δείτε στον σινεμά ή θα ψάξετε κάποιο πειρατικό τόρρεντ της κακιάς ώρας για να θυμηθείτε κάποια σκηνή. Επίσης σε κάποια σημεία η ταινία παραβιάζει την λογική, απλά για να προχωρήσει την ιστορία.

 

6.9/10

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Α! το κουφο της υποθεσης, παιξανε teaser trailer της.... Captain Marvel πριν την εναρξη της ταινιας. Οποτε καπου εκει αναρωτιεσαι: 1) Ποια ταινια θα δειξουν 2) Ποια ειναι η τρεχουσα ημερομηνια. 3) Ποιος ηλιθιος σκεφτηκε οτι ενα spoiler trailer πριν την ενάρξη της ταινιας ηταν καλη ιδεα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Green Book (2018)

 

Απογοήτευση. Κατάφερα και είδα μέχρι την μέση. Από κει και ύστερα έγινε ενοχλητικά προβλέψιμη και απλά το έκλεισα, αν και στην αρχή μπορώ να πώ ότι ξεκίνησα να την βλέπω με καλή διάθεση και γέλασα αρκετά με τις ατάκες του Ιταλού οδηγού. 

Αυτό για μένα δεν είναι κινηματογράφος, και ξέρω ότι θα διαφωνήσει πολύς κόσμος (και από το forum) μαζί μου. Είναι "τέχνη" στρατευμένη ιδεολογικά υπέρ της "πολιτικής ορθότητας", που είναι ο νέος τρόπος του συστήματος που σαρώνει στις δυτικές κοινωνίες και έρχεται με γοργούς ρυθμούς και σε μας. Η "ηθική" των δικαιωματιστών στην πιό άγαρμπη προώθησή της. Και δεν πάσχουν οι συγκεκριμένοι ηθοποιοί, εν προκειμένω. Αντιθέτως, έπαιξαν πολύ καλά αυτό που τους ζητήθηκε. Το σενάριο πάσχει για μένα. Από τις χειρότερες αντιρατσιστικές ταινίες που έχω δεί, αντιθέτως, π.χ. με το 12 years a slave, που ήταν ταινία που με άγγιξε πραγματικά. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.