Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Έλα γιατί; έμενα με κράτησε ξύπνιο πάντως ενώ κάτι marvel στο μισάωρο ροχαλίζω του καλού καιρού. Πάντα ήμουν του B movie όμως, οφείλω να το παραδεχτώ.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος l2phile έγραψε:

Απογοήτευση το Joker

Πολύ φλατ ταινία. Ωραία η ηθοποιία αλλά κινήθηκε μέχρι τέλους σε υποτονικό επίπεδο

 

and-weare-off-to-the-comments-section-le

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

MV5BMTU3MDYxNjYxM15BMl5BanBnXkFtZTYwOTc2

 

το 1942 , στο Wannsee στη Γερμανία, 15 υψηλόβαθμα στελέχη της Ναζιστικής τότε Γερμανίας απο όλους τους κλάδους, συγκεντρώθηκαν και μίλησαν για τη Τελική Λύση
στο "πρόβλημα" των εβραίων.

Η ταινία μου έδωσε την εντύπωση ότι δείχνει με το πιο σοκαριστικό τρόπο την μετάβαση απο τον "τοις τύποις"  πολιτισμό σε κάτι τόσο μακάβριο, στο οποίο ,

ακόμα και οι ομοιδεάτες αηδίασαν και τρόμαξαν γι'αυτό που έρχεται.

Οι ερμηνείες απο όλους είναι καταπληκτικές, ιδιαίτερα απο Μπράνα και Τούτσι που οδηγούν την όλη διάσκεψη εκεί που έπρεπε να πάει...
 Μου είπαν οτι έχει αργό ρυθμό, δεν κατάλαβα πότε πέρασε 1.5 ώρα. 

Όλη η ταινία είναι η συνδιάσκεψη αυτών των ωρών για κάτι τόσο μακάβριο σε μια αίθουσα, σε ένα γραφικό κατα τα άλλα σκηνικό.

 

Μου άρεσε πολύ.

 

 

  • Like 5
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

MV5BMTU3MDYxNjYxM15BMl5BanBnXkFtZTYwOTc2

 

το 1942 , στο Wannsee στη Γερμανία, 15 υψηλόβαθμα στελέχη της Ναζιστικής τότε Γερμανίας απο όλους τους κλάδους, συγκεντρώθηκαν και μίλησαν για τη Τελική Λύση
στο "πρόβλημα" των εβραίων.

Η ταινία μου έδωσε την εντύπωση ότι δείχνει με το πιο σοκαριστικό τρόπο την μετάβαση απο τον "τοις τύποις"  πολιτισμό σε κάτι τόσο μακάβριο, στο οποίο ,

ακόμα και οι ομοιδεάτες αηδίασαν και τρόμαξαν γι'αυτό που έρχεται.

Οι ερμηνείες απο όλους είναι καταπληκτικές, ιδιαίτερα απο Μπράνα και Τούτσι που οδηγούν την όλη διάσκεψη εκεί που έπρεπε να πάει...
 Μου είπαν οτι έχει αργό ρυθμό, δεν κατάλαβα πότε πέρασε 1.5 ώρα. 

Όλη η ταινία είναι η συνδιάσκεψη αυτών των ωρών για κάτι τόσο μακάβριο σε μια αίθουσα, σε ένα γραφικό κατα τα άλλα σκηνικό.

 

Μου άρεσε πολύ.

 

 

Την ειδα μολις. 

Μου αρεσε παρα πολυ. Μπορει να ηταν σε μια αιθουσα κ το θεμα της συζητησης πραγματικα μακαβριο, αλλα η σκηνοθεσια κ οι ερμηνείες ηταν εξαιρετικες.

 

8/10 χαλαρα απο εμενα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατα καιρούς , έχω δει καλές  ταινίες που αν και έχουν γυριστεί σε ένα χώρο ή σε ελάχιστα σκηνικά , βασίστηκαν στην ερμηνεία/σκηνοθεσία/πλοκή.

 

Das Experiment, PhoneBooth, Reservoir Dogs, ταινίες υποβρυχίων obviously   :hehe: 

 

θυμάται κανείς καμιά άλλη ? 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Thresh86 έγραψε:

θυμάται κανείς καμιά άλλη ? 

 

Dogville (2003) - IMDb Το απολυτο παραδειγμα ταινιας που βασιζεται στους ηθοποιους. Οταν ειχα κατσει να την δω για πρωτη φορα, νομιζα οτι εχει καποιο προλογο και οτι η ταινια ξεκιναει αργοτερα. Αφου καταλαβα ποσο αδαης και αθωος ημουν και οτι ολη η ταινια θα παει ετσι, ψιλο εκνευριστικα. Μεχρι να τελειωσει η ταινια ημουν κατενθουσιασμενος με αυτην. Την εχω χαλαρα μεσα στην ομαδα των τοπ ταινιων που εχω δει.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Thresh86 said:

θυμάται κανείς καμιά άλλη ?

 

https://www.imdb.com/title/tt0756683/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

Πρακτικά γυρισμένη σε ένα δωμάτιο! Πρόσφατα βγήκε και συνέχεια για όποιον ενδιαφέρεται. ΠΡΟΣΟΧΗ δεν απευθύνεται σε άτομα που δεν έχουν ανοιχτούς ορίζοντες και δεν είναι σε θέση να συζητήσουν για θρησκευτικά ζητήματα δίχως προκαταλήψεις. Για τους υπόλοιπους καλή προβολή!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
6 hours ago, tommybertsen said:

Βασισμένη σε θεατρικό.

Έτσι. Γενικώς, στην ερώτηση που έκανε ο Thresh86 περί ταινιών σε ένα ή ελάχιστους χώρους, πολλές μεταφορές θεατρικών έργων θα ταίριαζαν ως απάντηση. Δεν μπορούν βέβαια να πιάσουν τον θεατρικό σφυγμό αλλά έχουν τη δική τους χάρη ως κινηματογραφικές.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τον Ιρλανδο.

Ο σκορτσεζε εχει κανει πολυ καλυτερες ταινιες.

 

Ναι οκ ηταν μια καλη ταινια με cast με πολλα .... αλλα μεχρι εκει

 

Δεν ειναι η ταινια που θα ηθελα να δω στο cinema, μιας κ τα εφε κ ο ηχος δεν ειναι το αλφα κ το ωμεγα.

 

7/10 απο μενα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ειδα τον Ιρλανδο.

Ο σκορτσεζε εχει κανει πολυ καλυτερες ταινιες.

 

Ναι οκ ηταν μια καλη ταινια με cast με πολλα .... αλλα μεχρι εκει

 

Δεν ειναι η ταινια που θα ηθελα να δω στο cinema, μιας κ τα εφε κ ο ηχος δεν ειναι το αλφα κ το ωμεγα.

 

7/10 απο μενα

 

Είναι σαν κάποιο αγαπημένο φαγητό…δεν σε εκπλήσσει η γεύση αλλά το τρως ευχαρίστως

  • Like 7
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

 

Είναι σαν κάποιο αγαπημένο φαγητό…δεν σε εκπλήσσει η γεύση αλλά το τρως ευχαρίστως

πιο σύντομα δεν θα μπορούσα να την περιγράψω :hehe: 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.