Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Αν μου πείτε ότι στήνετε 2.1 συστήματα στο μπάνιο, με ηχεία των 800-1000 ευρώ, ......θα νιώσω πολύ ξεπερασμένος.

 

 

Το Abyss είναι κορυφαίο sci fi και με εξαιρετικούς ηθοποιούς. Από τους περισσότερους προτείνεται η theatrical έκδοση πάντως, χωρίς την επιπλέον σάλτσα όπου έχει προστεθεί στο τέλος (ένα επιπλέον εικοσάλεπτο περίπου στο τέλος στην special edition). Προσωπικά έχω δει και τις δύο εκδόσεις.

 

Και βέβαια κορυφαίο soundtrack

 

  • Like 3
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Μπάνιο; :woot:

Ρε αυτή ειναι καπιταλας :hehe:

Έχω ακούσει τα μόνιτορ και παίζουν εξαιρετικά με τον Yamaha!

Εγώ βέβαια είχα τις ενστάσεις μου για τις υγρασίες, αλλά μου είπε ότι αυτό στην ουσία είναι το βοηθητικό μπάνιο. Αφού την έκραξα, τουλάχιστον βάζει τον αφυγραντήρα μπροστά όταν κάνει χρήση.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Κοιτά να δεις νομίζω ότι είναι καλό.

Το μπάνιο είναι περίπου 9 τετραγωνικά και σε συνδυασμό με αυτό το ζευγαράκι που έχει μπει 20 εκατοστά από το ταβάνι

https://www.skroutz.gr/s/13326654/Monitor-Audio-Silver-50.html

Με καλύπτουν ηχητικά παρόλο που δεν είμαι audio freak.

 

Εγώ για το μπάνιο, δυναμώνω λίγο τη μουσική από το σαλόνι

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εγώ για το μπάνιο, δυναμώνω λίγο τη μουσική από το σαλόνι

Αυτό εξαρτάται και από το μέγεθος του σπιτιού, αν έχεις πολλά δωμάτια άντε να ακουστεί.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Αυτό εξαρτάται και από το μέγεθος του σπιτιού, αν έχεις πολλά δωμάτια άντε να ακουστεί.

Ένα μικρό χωλ χωρίζει το σαλόνι από το μπάνιο. Απλά τα ηχεία είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αν όντως θέλω να ακούσω, πρέπει να ανοίξω το HTPC που είναι συνδεδεμένο με ηχεία πολύ μεγαλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εγώ για το μπάνιο, δυναμώνω λίγο τη μουσική από το σαλόνι

 

πριν 6 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ένα μικρό χωλ χωρίζει το σαλόνι από το μπάνιο. Απλά τα ηχεία είναι προς την αντίθετη κατεύθυνση. Αν όντως θέλω να ακούσω, πρέπει να ανοίξω το HTPC που είναι συνδεδεμένο με ηχεία πολύ μεγαλύτερα.

 

Οι γείτονες την ώρα του μπάνιου

 

AOGTdmJ.gif

  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Αν μου πείτε ότι στήνετε 2.1 συστήματα στο μπάνιο, με ηχεία των 800-1000 ευρώ, ......θα νιώσω πολύ ξεπερασμένος.

 

 

κοιτα, αν μιλαμε για μπανιο-μπανιο δε ξερω, αλλα αν μιλαμε για το συνηθισμενο setup που εχουν τα περισσοτερα σπιτια που το μπανιο ειναι ενιαιο με τη λεκανη της τουαλετας, τοτε αξιζει, μια και εκει εχουν παρθει οι μεγαλυτερες αποφασεις της ιστοριας, απο χωρισμους μεχρι πολεμους ? (fan fact: o Χιτλερ ηταν χορτοφαγος αρα μαλλον δυσκοιλιος ?)

Έγινε επεξεργασία από Nick74
  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Nick74 έγραψε:

(fan fact: o Χιτλερ ηταν χορτοφαγος αρα μαλλον δυσκοιλιος ?)

Χορτοφάγος και έτρωγε πολύ κόλιανδρο εξ ου και η δυσκολία εξαγωγών.

Εκτός των άλλων είχε μόνο  ένα καμπανέλι αντί για δυο, καρατσεκαρισμένο.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Χορτοφάγος και έτρωγε πολύ κόλιανδρο εξ ου και η δυσκολία εξαγωγών.

Εκτός των άλλων είχε μόνο  ένα καμπανέλι αντί για δυο, καρατσεκαρισμένο.

Μονάρχης λοιπόν ο Χίτλερ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ συνεχίζοντας τη θεματική ιοί και λοιπές λοιμώδεις νόσους είδα και το φάπ... χάππενινγκ του 2008.

Σούπα μεγάλη, μου τη δίνουν οι ταινίες που πανε να το παίξουν τρόμου σε 2-3 σκηνές.

Link to comment
Share on other sites

Η Άβυσσος μου είχε αρέσει στο υπερσινεμά που την είχα δει τότε, άρα είναι καλή ταινία και τούτο δω είναι εκπληκτικό επιχείρημα. Ο Nick74 είναι εγγύηση για να σε βάλει στον κόσμο του DIY σε θέματα σχετικά με ήχο, δεν είμαι βέβαιος αν αυτό είναι καλό ή κακό για εσένα OP. Αν νομίζεις ότι θα σου αρέσει το άθλημα ίσως αξίζει να το σκεφτείς, μιας και σου αρέσουν οι κατασκευές.

Τώρα για το μπάνιο... χμμ, μπορούμε να γράψουμε πολλά πράγματα στα παραπάνω σχόλια. Ας πούμε ο πολύ φίλος μου tommybertsen μπορεί να αρχίσει να σκέφτεται την επόμενη πίστα: να μεταφέρει την μπανιέρα στο σαλόνι. Το 'χα δει σε κάτι έργα καουμπόικα, με κάτι σαλούν που χαρτόπαιζαν κι από πάνω είχαν δωμάτια κι έκανε ο ήρωας μπάνιο σε μια μπανιέρα στη μέση του δωματίου. Υπήρχαν καμιά φορά και ένα-δυο θηλυκά που το έριχναν νερό να ξεπλυθεί, δεν ακούγεται κακή ιδέα.

Σε πιο πεζή κατάσταση, θα πρέπει να τονίσουμε σε όλους τους ενδιαφερόμενους ότι η μπανιέρα μετά μουσικής, αν κάνεις όρθιος ντους και όχι ξαπλωτός μπάνιο, είναι μάλλον κακή ιδέα για οποιονδήποτε άνω των 20 ετών. Όποτε είχα τη φαεινή ιδέα να βάλω δυνατά γιουτιουμπ στον υπολογιστή για να ακούγεται μέχρι το ντους, υπήρξε πάντα ο κίνδυνος του αποσυντονισμού και του γλιστρήματος. Δε λέει για λίγη μουσική να ψάχνεις ισχία και λεκάνες (τα οστά).

Σε ακόμα πιο πεζή και αηδιαστική κατάσταση, μουσική για την ώρα της άλλης λεκάνης δεν λέει. Αντενδείκνυται ο,τιδήποτε σε καθυστερεί εκεί πέρα. Διαβάσματα, ακροάσεις, τηλέφωνα, τάμπλετς, δεν ξέρω κι εγώ τι. Πρέπει η δραστηριότητα να είναι αποκλειστική και κατά το δυνατόν σύντομη. Καταλαβαίνω το δέλεαρ της διασκέδασης κατά την παραμονή αλλά καλύτερα όχι πράγματα που σου αποσπούν την προσοχή και παρατείνουν τον αναγκαίο χρόνο.

*OP = νόμισα ότι έγραφα σε νήμα της κόκκινης για τα ηχεία, τώρα κατάλαβα ότι είμαστε στις ταινίες, δεν τα σβήνω. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.