Jump to content



Router με Wireless απο ΟΤΕ.Ποιο?


Nephiλiμ

Recommended Posts

Aυτο δν ξερω να στο πω..αλλα νομιζω δινει ενα Bautec(το εχω ραφι-εκανε αποσυνδεσεις) και ενα Τhomson(το εχει ενας γνωστος μου-κανενα θεμα).Εγω εχω Netgear DGN 2200 τωρα,συχρονιζει χαμηλοτερα απο το Bautec και το Τhomson που ειχα απο Fortnet αλλα ειναι σταθερη η γραμμη και καλυτερο σημα(πιο δυνατο) wifi.

Link to comment
Share on other sites

κανενα.Δινεις 50 60 ευρο και περνεις ενα της προκοπης.Ειχα ενα thomson, πολυ αισχος μιλαμε.:bad:

Δεν μου τρεχουν απ'τα μπατζακια, κι επειδη ο ΟΤΕ θα μου στειλει ενα, τουλαχιστον ας παρω το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια..με οσα thompson 585v7 εχω παιξει (και δικα μου και φιλων) ποτε δεν καταφερα(με οποιοδηποτε firm) να τα κανω να παιξουν με wpa +δικο μου κωδικο.η επρεπε να αφησω τον στοκ η επρεπε να το γυρισω σε wep.(το στοκ wpa ανοιγει με προγραμματακια αν εχεις στοκ ssid,το wep ειναι θεμα λεπτων για καποιον που ξερει).επισης ποτε δεν δουλεψε το μπροστινο κουμπακι του wireless. Κατα τα αλλα πολυ βαρυ και εκνευριστικα αργο interface(για να πειραξεις ποιο advanced πραγματα το κανεις με telnet),αλλα ηταν το μονο που κρατησε την dsl μου up για ενα μηνα+ μολις εφυγα φανταρος).βραχος.αποδοση σε μεταφορα αρχειων τελικιαζε στα 2μβ/σ.για μενα καλο θα ηταν να το αποφυγεις αν ζητας το κατι παραπανω.

Για τα αλλα του οτε δεν εχω ακουσει κατι..γνωμη μου ειναι να παρεις αυτο που αποδιδει καλυτερα ως προς την dsl σου...και να κοτσαρεις και ενα AP 150-300αρι των 35-40-45 οταν μπορεσεις για να παιζεις σωστη μπαλα.

Αλλιως πουλα αυτο που θα παρεις κ βρες κανενα μτχ wag200g,vigor2700 κτλ που παιζουν στα 30-35 ευρα..χωρις να καποιο προβλημα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η γραμμη μου ειναι 2αρα και οπως φαινεται ο ΟΤΕς δεν θα την κανει 24αρα γιατι ειμαι πολυ μακρια απο το dslam.

Οποτε δεν τιθεται θεμα "σταθεροτητας".

Επισης γειτονες ΔΕΝ εχω οποτε ουτε η ασφαλεια με "κοβει" καθολου.

Ανοιχτο θα το χω.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρίσκεις το TG585v7 ή ακόμα καλύτερα το v6 σε PSTN πάρε αυτό. Αν όχι πάρε το TG585v8. Είναι και 802.11n lite ready(65mbps wifi)

Ψιλοgay αλλά το έβαλα πάνω τελικά. Σταθερό δείχνει αλλά δεν είναι broadcom όπως τα v6/v7.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες η γραμμη μου ειναι 2αρα και οπως φαινεται ο ΟΤΕς δεν θα την κανει 24αρα γιατι ειμαι πολυ μακρια απο το dslam.

Οποτε δεν τιθεται θεμα "σταθεροτητας".

Επισης γειτονες ΔΕΝ εχω οποτε ουτε η ασφαλεια με "κοβει" καθολου.

Ανοιχτο θα το χω.

Ωραία θα μετακομίσω κάτω απο το σπιτι σου να έχω free internetι! Εγώ όταν αναβάθμισα σε 24άρα πριν κανα χρόνο μου είπαν να διαλέξω ρούτερ, δεν ξέρω τώρα αν άλλαξε αυτό. +1 στο Thomson και απο εμένα, είναι πολύ καλά μηχανήματα σε σχέση με τους άλλους τους μπιντέδες που δίνει ο ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.