Jump to content



Προβλημα με την συνδεση στο steam client! Αρνειται να συνδεθει


Recommended Posts

Μια συνηθισμενη μερα στο σπιτακι μου (assetto corsa , steam παντα online για chat και για gaming ) μεχρι που ειπα να πατησω shutdown για τον μεσημεριανο υπνο.
Δεν αλλαξε κατι.Απλα ανοιγω το μηχανημα και αρνειται να συνδεθει.
retry retry all the time.Και διπλα μου εχει την επιλογη start in offline mode.
Restart to pc , done
Restart to router , done
used command line -tcp , done

Απο το κινητο μπαινει , βλεπω την λιστα με τους φιλους μου (ανανεωτεται) αλλα οταν στελνω κατι δε το λαμβανει ο αλλος(Δε μενει στο chat)

Ειτε με 3G ειτε με wifi.

Καμμια ιδεα ;
Τι γινεται ; Unistall ? Τα παιχνιδια τα εχω περασει σε αλλον δισκο.Πως θα τα δει παλι ο client?
 

Link to comment
Share on other sites

problem solved!!
αφου εψαχνα σε ολο το support forum του steam , ειδα κιαλλους με παρομοιο προβλημα.
Οι περισσοτεροι λεγαν για rename το userdata φακελο του steam.
Σε εμενα δουλεψε :D

 

edit :  @@
καθε φορα πρεπει να κανω rename to userdata φακελο! lol

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι για το πρόβλημα σου στο log in αλλά για την περίπτωση που κάνεις απεγκατασταση το steam δεν χάνεις τίποτε ειδικά αφού τα έχεις και σε άλλο δίσκο...

Απλά όταν το εγκαταστήσεις ξανά πήγαινε στις ρυθμίσεις και όρισε που είναι τα παιχνίδια σου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ηταν θεμα σερβερ λογικα το προβλημα μου..
οποτε θα ηταν περιττο να το εκανα unistall...οπως διαβασα κιολας , αρκετοι το καναν , χωρις λυση.Σημερα διορθωθηκε και δε χρειαστηκε παλι να αλλαξω το ονομα.
Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.