Jump to content



Συμπίεση αρχείου!! για ps3.


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!!

Έχω ένα αρχείο στα 4,7gb το οποίο πρέπει να συμπιεστεί κάτω από 4gb για να το αντιγράψω σε fat32. Είναι εφικτό? ώστε να το περάσω και να το αποσυμπιέσω μέσα στον σκληρό.

*Ο λόγος είναι γιατί από ότι έχω καταλάβει το ps3 διαβάζει σκληρό μόνο σε fat32.

Αν γνωρίζει κάποιος άλλον τρόπο να περάσω τα games ας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις αρχείο μεγαλύτερο από 4gb σε fat32, οπότε δεν παίζει να το συμπίεσης, να το μεταφέρεις και να το αποσυμπιέσεις.

Πέρα της εγκατάστασης που κάνει το παιχνίδι στον δίσκο γιατί να το περάσεις σε αυτόν και να μην το παίζεις από το δισκάκι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις αρχείο μεγαλύτερο από 4gb σε fat32, οπότε δεν παίζει να το συμπίεσης, να το μεταφέρεις και να το αποσυμπιέσεις.

Πέρα της εγκατάστασης που κάνει το παιχνίδι στον δίσκο γιατί να το περάσεις σε αυτόν και να μην το παίζεις από το δισκάκι;

το έχω στον σκληρό του pc.

Link to comment
Share on other sites

επιδη λες 4.7GB , μαλλον ετσι οπως φαινεται ηταν προορισμενο για εγραφη σε DVD , αμα το γραψεις σε ενα , μετα δεν μπορεις να το περασεις στον σκληρο ?

όχι όλο το game είναι 12gb αλλά δεν μπορεί να αντιγράφει μόνο ένα αρχείο το οποίο είναι 4,7 ...

Link to comment
Share on other sites

Σε Custom Firmware η με FTP Server στον εσωτερικό ή με το ps3 splitter

Google it!

Ζόρικο έχει αρκετούς τρόπους ... Βασικά θα βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος τον καλύτερο κ ποιο λειτουργικό τρόπο... :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Ζόρικο έχει αρκετούς τρόπους ... Βασικά θα βοηθούσε αν μου έλεγε κάποιος τον καλύτερο κ ποιο λειτουργικό τρόπο... :jump1:

Μέσα από τον multiman με τον ενσωματωμένο ftp server που έχει περνάς τα πάντα από το pc με filezilla

To παρακάτω είναι ο καλύτερος οδηγός

How to transfer large files from PC to PS3 at LAN Speeds (100mbs) | PS3Hax Network

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τον multiman με τον ενσωματωμένο ftp server που έχει περνάς τα πάντα από το pc με filezilla

To παρακάτω είναι ο καλύτερος οδηγός

How to transfer large files from PC to PS3 at LAN Speeds (100mbs) | PS3Hax Network

Για να καταλάβω θα χρειαστώ κάποιο ρουτερ η απευθείας pc ethernet ps3?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.