Jump to content



Συμπεριφορά από σέρβις καταστημάτων


Recommended Posts

Σεβασμό μονο οπου αξίζει.

Φιλιά κι απο μένα.

Και κατι ασχετο για τους mods:ξέρω πως βιασα το τοπικ και το εχω ξανακάνει .

Με συγχωρείτε και αν παίξει και καμια κίτρινη ,θα την αποδεχτώ ,δεν τρέχει.

sent from mobile

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει προβλημα ζεστης..

Σκεφτομαι σκηνικο

να χρειαζομαι κατι κολλησεις σε ενα κυκλωμα που εχω σχεδιασει ΕΓΩ , να παω στον μαστορα , να μου πει τι ειναι αυτο ; ποιος το σχεδιασε ; γτ το σχεδιασες ετσι ; δεν ειναι σωστο..και τελος επειδη ειναι σοβαρος επαγγελματιας να μου σχεδιασει αυτος το κυκλωμα , να με χρεωσει παραπανω γτ ειναι ο ειδικος και ξερει.

Αν εισαι ο ειδικος ρε μαστορα, κανε τις κολλησεις που σου ζηταει ο πελατης(αλλιως κλειστο το ρημαδι αν δε μπορεις ουτε κολλησεις να κανεις) , παρε τα λεφτα σου και ασε με εμενα μετα να τραβιεμαι.ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ , οχι για το αν θα παιξει το κυκλωμα!

Ο φιλος μας ο snips , δε νομιζω να του ζηταγε τα ρεστα αν δεν επαιζε η τηλεοραση μετα.Ο μαστορας το επαιζε ξερολας.Ειναι ομως ; η ειδε τον Snips σαν ενα πακο ευρω που τελικα το εχασε;

Link to comment
Share on other sites

Πιασαμε 3 σελιδες και ακομα να κατανοησουμε οτι ο "μαστορας" ελεγε τις πιπ3ς του για να ψησει τον Snips να αφησει την οθονη για ελεγχο και να παιξει μπαλιτσα μονος του... (αλλαζω αυτο, εκεινο, το αλλο... συνολο 60€ (τυχαιο νουμερο) αδερφε...

Οταν ειχα κανει την αντιστοιχη αλλαγη, ο πρωτος μαστορας μου ζητουσε 30€ για να αλλαξει 2 πυκνωτες... αφου του ειπα να παρει τα @@ μου, βρηκα αλλον που μου πηρε 10€ ή 15€ (δε θυμαμαι ακριβως). Ο πρωτος μαλλον ηταν PRO και εκανε επαγγελματικες διαγνωσεις, γι' αυτο ζητουσε τοσα... ΡΕ ΟΥΣΤ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΡΝΑΒΑΛΟ!

[MENTION=1143]Snips[/MENTION] αλλαξε τους πυκνωτες και λογικα θα παιξει. Αν δεν παιξει, πας για περαιτερω ελεγχο. Στη δευτερη περιπτωση μην πας στον ιδιο. Στανταρ θα σου ζητησει να του γραψεις το σπιτι σου, το αυτοκινητο σου και κανα πατρικο στο χωριο...

Έγινε επεξεργασία από AnimaTronic
Link to comment
Share on other sites

Πάω στο συνεργείο γιατί θέλω να αλλάξω λάδια στο αμάξι, το οποίο κάει λίγα λάδια λόγω πολλών χιλιομέτρων, πράγμα που γνωρίζω πολύ καλά εκ των προτέρων.

-Μάστορα κάνε μια αλλαγή λαδιών και φίλτρου.

-οκ αλλά βλέπω πεσμένη την στάθμη λαδιού, σε σχέση με την προηγούμενη φορά που τα αλλάξαμε.

-Το ξέρω.

-Μα πρέπει να τσεκάρουμε.

-Δεν θέλω. Ξέρω που τα χάνει.

-Μπορεί να έχεις χαλασμένα τσιμουχάκια βαλβίδων!

-Σου λέω το ξέρω. Κάνε μονο αλαγή λαδιών!

-Δεν γίνεται. Πρέπει να ανοίξουμε το μοτέρ να δούμε το κεφαλλάρι τι έχει.

-Ρε μάστορα εγώ μόνο αλλαγή λαδιών θέλω! Μετά θα το πάω για απόσυρση!

-Φίλε δεν μπορώ να αναλάβω το αμάξι σου, διότι καίγοντας λάδια ρυπαίνεις την ατμόσφαιρα και δημιουργείς φιανόμενο του θερμοκηπίου!

-Αντε και τσίου@!##@$%@

Βρείτε τις διαφορές... :p

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι οτι δε σε εστειλε στον αλλον που σου ειπε οτι θες αλλαγη λαδιων :p

χαχαχαχαχαχχααχαχαχαχχαχααχχααχαχαχαχχαχαχαχαχα

Μιας και πιασαμε τα μηχανολογικα:

Citroen C2 αγορασμενο απο την Auto KavLin (ξερεις...):

Με αφηνει απο θερμοστατη κατω απο την πολυκατοικια. Το παω στη Citroen, το σενιαρουν, αλλα μου λενε οτι το "βαλανε στην πριζα" και βγαζει προβλημα στον αισθητηρα λ.

Παιρνω στην Auto KavLin (ειπα ξερεις...) να ρωτησω αν στην 3ετη εγγυηση που δινουν συμπεριλαμβανεται ο αισθητηρας λ:

-Καλημερα σας. Ο αισθητηρας λ συμπεριλαμβανεται στην εγγυηση που δινετε?

-Γιατι ρωτατε για τον αισθητηρα λ?

-Γιατι θελει αλλαγη.... (και με κοβει)

-Και που το ξερετε? Τι ειστε, μηχανολογος? Επειδη ειδατε το λαμπακι αναμμενο, βγαλατε το συμπερασμα οτι ειναι ο αισθητηρας λ? Το αυτοκινητο πρεπει να ερθει εδω για ελεγχο. Το αναμμενο λαμπακι μπορει να ειναι οτιδηποτε (PRO SERIES)

-Το πηγα στη Citroen και μου ειπαν οτι ειναι ο αισθητηρας λ.

-O αισθητηρας λ δεν καλυπτεται απο την εγγυηση μας. Να πατε στη Citroen να σας τον αλλαξουν.

-ΡΕ ΓΑΜ#ΜΕ#Ε #&$*_@&$*(&$_(@*#&$_@#$

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ,κάποιοι απο εδω λέτε κάπως σωστά πραγματα,οι υπόλοιποι απλα θέλουν να πούμε το κατι τι τους γιατί δεν τους αρέσει να ακούνε.

Να ενημερωσω επίσης ΚΑΙ τους mods ,οτι το ασχετος δεν ειναι βρισιά,να λεμε τα συκα-συκα έτσι;

Όπως εγω ειμαι ασχετος απο μοδα ,φωτογραφία ,ζαχαροπλαστική και ενα σωρό αλλα χρήσιμα και δύσκολα ,έτσι ειναι και αυτοί που λεω ,στα ισια και σταράτα.

Και ενα τελευταίο και σταματώ να σας ζαλιζω :

Απο ολους αυτους που νομίζουν οτι λέγοντάς αερολογίες δε φαίνονται άσχετοι:

Ποιος απο εσάς δεν ειναι υπάλληλος;

Και ενα edit

Το υπάλληλος δεν ειναι βρισιά,ετσι παιδιαααα;

Επίσης δεν το λεω καθόλου υποτιμητικά,κι εγω για υπάλληλος πιανομαι αυτή τη στιγμή.

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ,κάποιοι απο εδω λέτε κάπως σωστά πραγματα,οι υπόλοιποι απλα θέλουν να πούμε το κατι τι τους γιατί δεν τους αρέσει να ακούνε.

Να ενημερωσω επίσης ΚΑΙ τους mods ,οτι το ασχετος δεν ειναι βρισιά,να λεμε τα συκα-συκα έτσι;

Όπως εγω ειμαι ασχετος απο μοδα ,φωτογραφία ,ζαχαροπλαστική και ενα σωρό αλλα χρήσιμα και δύσκολα ,έτσι ειναι και αυτοί που λεω ,στα ισια και σταράτα.

Και ενα τελευταίο και σταματώ να σας ζαλιζω :

Απο ολους αυτους που νομίζουν οτι λέγοντάς αερολογίες δε φαίνονται άσχετοι:

Ποιος απο εσάς δεν ειναι υπάλληλος;

Και ενα edit

Το υπάλληλος δεν ειναι βρισιά,ετσι παιδιαααα;

Επίσης δεν το λεω καθόλου υποτιμητικά,κι εγω για υπάλληλος πιανομαι αυτή τη στιγμή.

ειναι οι ιδιοι που βριζαν τον αλητη / κλεφτη / απατεωνα μαναβη και τωρα τα σκανε με ευχαριστηση στα ΣΜ

ειναι οι ιδιοι που βριζαν τον αλητη / απατεωνα / κλεφτη Χ επαγγελματια, και τωρα που τους εκανε τη χαρη να το κλεισει πανε και τα σκανε με ευχαριστηση στην καθε πολυεθνικη...

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω επίσης ΚΑΙ τους mods ,οτι το ασχετος δεν ειναι βρισιά,να λεμε τα συκα-συκα έτσι;

Όπως εγω ειμαι ασχετος απο μοδα ,φωτογραφία ,ζαχαροπλαστική και ενα σωρό αλλα χρήσιμα και δύσκολα ,έτσι ειναι και αυτοί που λεω ,στα ισια και σταράτα.

Το "είσαι άσχετος" δεν ειναι βρισιά, και δεν έφαγες την κάρτα για αυτό. Δεν το λές και ευγένια πάντως...

Το "δεν απαντάω στις αρλουμπες" και "δεν ασχολούμαι με κάτι τυπάκια σαν την πάρτη σου" τι είναι? Επίδειξη καλής συμπεριφοράς?

Όπως σου είπα και στο πμ, να προσέχεις πως μιλάς στους υπόλοιπους συμφορουμίτες. Αν δεν το κατάλαβες, οφείλεις να μου στείλεις ΠΜ, ή να κάνεις report. Δεν είμαστε δημόσιο δικαστήριο και κακώς συζητάς δημόσια τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις άδικο σε κάτι απο αυτα που λες,απλα αν νιώθω οτι βιάζεται η λογική παραφερομαι και δε μπορω να χρησιμοποιησω κάποιας μορφής διπλωματία ώστε να ακουστούν πιο smooth αυτα που λεω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις άδικο σε κάτι απο αυτα που λες,απλα αν νιώθω οτι βιάζεται η λογική παραφερομαι και δε μπορω να χρησιμοποιησω κάποιας μορφής διπλωματία ώστε να ακουστούν πιο smooth αυτα που λεω.

το προβλημα δεν ειναι οτι βιάστηκε η λογική...

Απο μια πλευρα ειναι υπεροχα σουρεαλιστικο το οτι εξισωθηκε μια ολόκληρη επιστήμη με τους ποδηλατάδες και ο έλεγχος μιας πολυπλοκης πλακέτας που θες από εξειδικευμενες γνώσεις χιλιάδων σελίδων μέχρι μικροσκόπιο και πανάκριβο εξοπλισμό, με σκασμένες σαμπρέλες... και ...μπρατσακια

Το πρόβλημα είναι η απαξίωση των επαγγελματιων που αποτελούν (αποτελούσαν μαλλον) τη μεσαία τάξη που είναι και η ραχοκοκαλιά μιας υγιούς οικονομίας, όπου οι γράφοντας προφανώς δείχνουν να λατρεύουν ένα αφρικανικό μοντέλο οικονομίας δύο τάξεων, των πάμπλουτων και των παμφτωχων (και καλά να ανήκουν στην πρώτη τάξη)

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει ο θερμοστάτης με

και ο έλεγχος μιας πολυπλοκης πλακέτας που θες από εξειδικευμενες γνώσεις χιλιάδων σελίδων
είναι αστείο !!! ο οδηγός δεν καταλαβαίνει ότι βάρεσε ο αισθητηρας του θερμοστάτη !!.
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει ο θερμοστάτης με είναι αστείο !!! ο οδηγός δεν καταλαβαίνει ότι βάρεσε ο αισθητηρας του θερμοστάτη !!.

??? Τι σχέση έχει το παρόν τοπικ με θερμοστάτες? ?

Link to comment
Share on other sites

Βρε snips ,

Το να κάτσω να ξανα-εξηγήσω αυτά που έγραψα θα είναι πάλι απλά θόρυβος όπως αν τα έλεγα σε άψογα Ελληνικά σε ένα Κινεζο, οπότε καλοδούλευτο και να εύχεσαι να έχεις λύσει τα αίτια του προβλήματος κι όχι απλώς το αποτέλεσμα. Επίσης -πεσ με κακό ανθρωπο- δε θα σου κρύψω ότι ελπίζω για το αντίθετο μπας και καταλάβεις ότι δεν είναι όλα σωλήνες και σαμπρελες.

Το παράδειγμα του φορματ ελάχιστα διαφέρει από τη σαμπρελα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.