Jump to content



Nexus 5 vs Note 3 vs Samsung Galaxy s4


ssns

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα παιδια.

Ειμαι ενας ευχαριστημενος κατοχος Nexus 5 κοκκινου χρωματος

αλλα εχοντας το μικροβιο με την τεχνολογια και να δοκιμαζω νεα πραγματα

μου εχει μπει η ιδεα να πουλησω το nexus και να παω σε καποιο Note 3 ή S4.

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι οι εντυπωσεις που εχει ο καθενας απο την συσκευη.

Περα απο την εμφανη διαφορα αναμεσα στις οθονες του nexus-s4 με αυτη του note3

υπαρχει καποια αλλη διαφορα που θα με εκανε να προβω σε μεταβαση?

Εχω διαβασει διαφορα πραγματα για ολες τις συσκευες αλλα θα ηθελα να ακουσω και την γνωμη των χρηστων απο εδω

μιας και εχω αρκετη μεγαλη εμπιστοσυνη στο site αλλα και στα ατομα που βρισκοντε εδω.

ελπιζω να μην σας ταλαιπωρισω και να προλαβω τυχον "βιαστικους" το θεμα δεν ανοιχτηκε για πολεμο συσκευων αλλα για να δουμε τα θετικα και τα αρνητικα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μεινε στο Nexus. Έχω περάσει και απο Note 3 αλλα και απο S4. Προσφατα πηρα ενα HTC m7 και το κινητο δουλευει ταχυτερα, ακομα και που υποτιθεται CPU ειναι υποδιεστερη. Οποτε σκεφτομενος αυτο, τα κινητα της Σαμυ γενικα θα σου φανουν βαρια.

Απο την αλλη, η καμερουλα των S4/Note 3 ειναι κορυφαια. ΜΙλαμε για φοβερα χρωματα και ποιοτητα σε καθε ληψη. Δεν ειμαι κανας ειδικος, αλλα η διαφορα κανει μπαμ..

Link to comment
Share on other sites

Μεινε στο Nexus. Έχω περάσει και απο Note 3 αλλα και απο S4. Προσφατα πηρα ενα HTC m7 και το κινητο δουλευει ταχυτερα, ακομα και που υποτιθεται CPU ειναι υποδιεστερη. Οποτε σκεφτομενος αυτο, τα κινητα της Σαμυ γενικα θα σου φανουν βαρια.

Απο την αλλη, η καμερουλα των S4/Note 3 ειναι κορυφαια. ΜΙλαμε για φοβερα χρωματα και ποιοτητα σε καθε ληψη. Δεν ειμαι κανας ειδικος, αλλα η διαφορα κανει μπαμ..

H καθημερινη χρηση καθως και μεταφορα του Note 3 ειναι κουραστικη?Προσωπικα μιας και κυκλοφορω με τζαντακι ωμου θα το βαζω εκει αλλα οταν το εχεις στο χερι?Δεν εχω κανενα παραπονο απο το nexus αλλα της Σαμυ μου αρεσουν ελαρφως καλυτερα σε θεμα σχεδιου.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κ ετσι. Απο την μια δεν με ενοχλουσε στην τσεπη του τζην τοσο πολυ. Δεν το εδωσα για αυτο, αλλα μου την εσπαγε που δεν μπορουσα να το χειριστω με το ενα χερι.

Καταλαβα.Και εγω ειμαι στα ορια μου με το nexus 5 με το ενα χερι.Υποθετω πως το note 3 θα με δυσκολεψει ακομα περισσοτερο αλλα δεν εχω θεμα και να το χειριζομαι και με τα δυο.Ειδα σε ενα βιντεο με τιπς για το note 3 οτι υπαρχει δυνατητα να μικρηνεις την οθονη του ωστε να το χειριζεσαι με το ενα χερι.

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθιο, αλλα ετσι και φυγεις απο nexus 5 να πας σε s4 , θα θες να το σπασεις

Μονο η καμερα ειναι καλυτερη

αν κανω την αλλαγη μαλλον θα παω προς το note 3 no lte που ειναι λιγο μικροτερο απο το κανονικο

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν οδηγεις, απλα ΔΕΝ γινεται να χρησιμοποιησεις το τηλεφωνο με το ενα χερι...

αυτο ειναι αληθεια!ενω κανονικα δεν πρεπει να το κανω τυχαινει μερικες φορες να θελω να κοιταξω την ωρα μιας και του αμαξιου καπου χανει και με δυσκολευει.δεν θα ειναι δυσκολο βεβαια να πατησει το home button για να δω απλα την ωρα αλλα ενταξει.ειναι ενα θεματακι η οθονη και δυστυχως δεν μπορω να το δοκιμασω και πουθενα.αμφιβαλλω αν θα το εχουν

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο exynos soc λεω εγω. Η το κανονικο note η μεινε στο n5

Το κανονικο note 3 ειναι πολυ πανω απο το budget μου.Οποτε να σταματησω να ψαχνομαι και να μεινω στο n5 λετε?Θα αξιζε καποια αλλη μεταβαση απο το n5 ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το g2 ειμαι ικανοποιημενος απο ολα εκτος του οτι δεν εχει microsd...

Ουτε το nexus εχει δυστυχως.Οχι πως παιζει πολυ μεγαλο ρολο για εμενα αλλα ενταξει εισαι ποιο καλυμενος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.