Jump to content



αγορά laptop


Recommended Posts

Καλησπερα. ενδιαφέρομαι για την αγορά laptop. καταστηματα κυριως απο Θεσσαλονικη αλλα οχι απαραιτητα.αν βρεθει κατι απο αλλο μερος καλοδεχουμενο.

οσον αφορα το budget 450-500 ειναι αρκετα πιστευω.

Δεν με ενδιαφερει επαγγελματικη χρηση δηλαδη δεν θα χρησιμοποιησω Autocad ή καποιο παρομοιο "βαρυ" λογισμικο,ουτε επεξεργασια γραφικων.

χρηση απλη καθημερινη (αρκετες ωρες) αρκετό web browsing, κειμενα-office, ταινιες, flash παιχνιδια, και παιχνιδια τυπου football manager.διαδικτυακα - counter strike , διαδικτυακα μεσω facebook - topeleven football manager.

Εκείνο που με ενδιαφέρει ειναι η ποιοτητα κατασκευης, να μην υπερθερμαινεται στην μια ώρα και να μην εχω γενικα μελλοντικα θεματα με τις θερμοκρασιες...δηλαδη οσο το δυνατον πιο αξιοπιστο. ειμαι ηδη κατοχος ενος LENOVO IDEAPAD Z580 (το πηρα στα 390 ευρω πριν ενα χρονο) και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος καθως δεν ειχα ακομη κανενα προβλημα ουτε λειτουργικο ουτε με τις θερμοκρασιες που "πιανει".

επεξεργαστης Intel i3 ή i5,

οθονη 15.6" ,

σκληρος 500gb και ανω,

μνημη 4GB τουλαχιστον,

λειτουργικο δν ειναι απαραιτητο (υπαρχει η δυνατοτητα να το περσω ο ιδιος),

να βγαλει μια 3ετια χωρις προβληματα με θερμοκρασιες και καρτα γραφικων,

Εκει που "κολλαω" ειναι η καρτα γραφικων. δεν γνωριζω αν πχ η HD 4000 θα με καλυπτει για τα επομενα 2 χρονια αν τυχον βρεθει καποιο παιχνιδι αξιολογο. οποτε καλοδεχουμενες προτασεις με καρτα γραφικων.

καλοδεχουμενη μια απλη καμερα.

τουλαχιστον μια usb 3.0 θυρα.

ο ηχος να ειναι καθαρος.

παραθετω και μια επιλογη που εχω δει εγω

αν και ειναι στα 389 δειχνει αρκετα καλο

LENOVO IDEAPAD G510 59-406675 15.6'' INTEL CORE I3-4000M 4GB 1TB AMD RADEON 8570M 1GB FREE DOS -

καλοδεχουμενες γνωμες - προτασεις σας.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.