Jump to content



OnePlus One vs HTC m8


Ποιο απο τα δυο  

44 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Για το θεμα της εγγυησης που αναφερετε συνεχεια, πιστευετε δλδ οτι εχει καλυτερη τυχη καποιος με μια κινεζικη εταιρια που μολις ξεκινησε (που στο πρωτο μεγαλο προβλημα με την κιτρινιλα λεει παιξτε με τις ρυθμισεις και ουτως ή αλλως εχουν και αλλα κινητα το ιδιο προβλημα), παρα με την HTC?

Και αν φοβαμαι την arvato, εκει που ηταν να το στειλω Κινα το OnePlus, στελνω κατευθειαν Αγγλια το HTC και γλυτωνω την arvato.

Ασε που λογικα εχει λιγοτερς πιθανοτητες να χαλασει ενα HTC απο ενα OnePlus, μιας και φανταζομαι εχει γινει καλυτερος ποιοτικα ελεγχος κλπ κλπ. Μπορει να ειμαι λαθος σ αυτο βεβαια!

Οι κυριοι λογοι που διαλεξα το HTC, ειναι:

-Καλυτερη υποστηριξη (οχι αρβατο)

-HTC Sense

-Εμφανιση

-Ποιοτητα κατασκευης

ΥΓ

Πριν χρονια πηρα το πρωτο μου smartphone, HTC Diamond απο βονταφον Ναξου με επιδοτηση.

Παρατηρησα μετα απο κανενα μηνα κατι κιτρινες κουκιδες σε λευκο φοντο. Το εστειλα στη βονταφον Ναξου (τοτε μαλιστα την ειχε ενα λαμογιο), και παρ ολο που αργησαν να μου δωσουν λυση, περασε σιγουρα πανω απο ενας μηνας, δεχτηκαν να μου δωσουν αλλο τηλεφωνο HTC HD και να πληρωσω τη διαφορα. Τοτε πρεπει να ηταν ομως η ACE Hellas.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fail για ποιο λόγο;

Ότι βγαίνει μόνο Αμέρικα;

Ή ότι βγαίνει και με WP;

Εποχές ΗD2 προβλέπω..Dualboot ftw :D

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αυτό φαντάζομαι και ελπίζω..

Δεν σκεφτόμουν καν για αγορά κινητού μιας και φέτος πήρα το m7 κι είμαι φουλ ευχαριστημένος, αλλά αν τυχόν οι devs καταφέρουν αυτά που φαντάζομαι, πουλάω και αναβαθμίζω χαλλλλαρά!

Ήδη διάβασα ότι η μπαταρία στην WP πλατφόρμα τα πάει πολύ καλύτερα.

Και η ύπαρξη του blinkfeed, το οποίο το χρησιμοποιώ βέβαια, μόνο ως app κι όχι συνδεδεμένο με τον launcher όπως είναι στην android πλατφόρμα είναι ακόμα ένα plus.

Τα apps της νόκια να παίζουν άραγε;

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι μια απορία πολλών που αν επαληθευτεί θα δώσει τεράστιο boost στο κινητό!

Αν και ακούγεται πως μάλλον όχι.. :( Μακάρι να παίξει τουλάχιστον χακεριά.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μετα απο ενα 6 μηνο με το τηλεφωνο, μπορω να πω οτι τελικα η επιλογη που εκανα ηταν πολυ σωστη! Ειδικα οταν προοριζεται για ενα εργαλειο που δεν θες να σε απογοητευσει ποτε (δειτε την φωτο παρακατω το uptime).

Βλεπω πολλους πλεον να εχουν δοκιμασει Samsung Note 3/4, S5, LG G3, και αλλες ναυαρχιδες, να πηγαινουν στο m8 και να λενε τα καλυτερα.

 

Σημερα μου ηρθε και η Lollipop και θα κανω reboot μετα απο 69 μερες που ειχα κανει το προηγουμενο update 4.4.4

 

Οριστε και μια βαθμολογια σε ορισμενα χαρακτηριστικα απο μενα:

Design: 10 

Οθονη: 9 

Μπαταρια: 8 (βγαζει ανετα μερα και ειναι μονο 2,600)

Ηχος: 9,5 (ενα τσακ πιο δυνατος αν ηταν...)

Καμερα: 8,5 (εντυπωσιακα καλη βαση των οσων ειχα ακουσει, χανει μονο σε μακρινα πλανα)

Αξιοπιστια: 10

Smoothnesh: 10

Ποιοτητα κατασκευης: 9 (το μοναδικο προβλημα που ειχα ως τωρα ηταν ενα φιλμ που ειχε πανω η καμερα αποκτουσε γρατζουνιες ευκολα και επρεπε να το αφαιρεσω)

 

 

post-39730-0-10040100-1423739711_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eλα ενταξει... εκανα χτες γιατι κατεβασα το sunshine να δοκιμασω αν γινεται s-off και ετρεχε ενα process απο πισω ολη μερα για να κανει temp-root και μου εσκιζε τη μπαταρια.

Δυστυχως δεν μπορουσα να το σταματησω με τπτ οποτε αναγκαστηκα να κανω reboot!

 

Την lollipop δεν την βαζω ακομα γιατι διαβαζω για μικροπροβληματακια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ε καλά και εγώ 1+1 έχω αλλά δεν πιάνω μία μπροστά στο One. Αν και όσοι το είδαν το δικό μου εδώ στα ξένα - πέραν του οτι δεν ήξεραν περί τίνος πρόκειται :hehe: - το λιμπιζονταν και το λιγουρεύονταν.

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

10 design στο M8;

Στο 1+1 τι θα εβαζες δηλαδη; 15;

Τελείως υποκειμενικό. Εμένα ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά το m8. Το 1+1 το κράτησα νομίζω δύο μέρες αν θυμάμαι καλά. Ένας από τους λόγους που το έδωσα ήταν το design του m8.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.