Jump to content



Gaming pc με 450 ευρώ??


Recommended Posts

με 450 περνεις το ps4 + destiny

pc gaming αρχιζεις να βλεπεις απο 800+

εκτος αμα συμβιβαζεσαι απλα με μια μοναδα που να εχει προοπτικες για gaming στο μελλον

το pc είναι για τον κολλητό μου,ο οποίος δεν θέλει ps.

Έχεις οθόνη; Αν ναι, ποιά; Τι παιχνίδια θέλεις να παίζεις;

Μια Lg flatron 22" 5ετιας. Κυρίως LoL και Dota παίζει ο φίλος μου. Έχω κατά νου κάποια parts, δλδ τα εξής:

Intel Pentium g3258

Thermaltake Munich 430w

Kingston hyperX Fury Blue

Asus R7 260X

Link to comment
Share on other sites

Καλά το πας. Βάλε μια φτηνή μητρική όπως αυτή: MOTHERBOARD :: Asrock Socket 1150 H97M Anniversary GLan Audio Raid - Visionstudio.gr και είσαι jet.

Και με τη συχνότητα; εφόσον έχω βάλει 1866 ram και η asrock η συγκεκριμένη υποστηρίζει μέχρι 1600.

Link to comment
Share on other sites

Mην σε απασχολούν οι μνήμες, θα τις βάλει η μητρική μόνες τους όπου πρέπει. Και στα 1333 να παίξεις (που εκεί θα παίξεις) το ίδιο είναι. Δεν κερδίζεις κάτι από τη μνήμη, μη δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα τετοιο pc δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο η ταχυτητα των μνημων, που ετσι κι αλλιως ειναι το ταχυτερο κομματι του υπολογιστη, και γενικα δε νομιζω να επηρρεαζουν κανενα game.

Οι μονες περιπτωσεις που προσωπικα εχω δει πως οι γρηγοροτερες μνημες διακρινονται και γινονται αντιληπτες σε real world εκτος απο banchs ειναι σε μεταφορες αρχειων μεταξυ virtual machines, (απο vm σε vm η σε host, κι αυτο περισσοτερο αν η cash των temp ειναι σε ramdisk ) σε συμπιεσεις τεραστιων αρχειων και πιθανον να υπαρχουν και καποιες εφαρμογες επεξεργασιας που να τις εκμεταλευονται, περιπτωσεις δηλαδη που εκτος οτι δεν αφορουν ενα low end gaming pc, ενα τετοιο μηχανημα θα εκοβε ετσι κι αλλιως απο επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι ο φίλος θα μείνει μέχρι full hd ανάλυση και θα συνεχίσει να παιζει μεχρι moba ,η σύνθεση που είπατε ειναι μια χαρά.

Απο εκεί και υστερα θες λεφτα.

Εκτός αν ξεκινήσει smite που σκάει στο xbox [emoji51]

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε οτι ο φίλος θα μείνει μέχρι full hd ανάλυση και θα συνεχίσει να παιζει μεχρι moba ,η σύνθεση που είπατε ειναι μια χαρά.

Απο εκεί και υστερα θες λεφτα.

Εκτός αν ξεκινήσει smite που σκάει στο xbox [emoji51]

Μπαα μόνο moba ο συγκεκριμένος, δεν τον ενδιαφέρουν άλλα games..Δεν ξέρει μωρέ το παιδί!:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.