Jump to content



Καλωδια για Logitech z906


Recommended Posts

Θα μετακομισω συντομα και οπως το εχω υπολογισει δεν θα με φτασει το μηκος του καλωδιου για τους πισω δορυφορους.

Μπορει να μου πει καποιος τι καλωδιο να επιλεξω; δεν εχω ιδεα...

Θελω κατι αντιστοιχο με το μαμα, οχι χειροτερο!

Θα χρειαστω καμια 10-20 αρια μετρα, χωρις να ειμαι σιγουρος ομως.

Δεν θελω να δωσω πανω απο £20 συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το ιδιο θεμα και εγω με τα πισω ηχεια πηγα σε ενα καταστημα με ηχοσυστηματα γενικα, και τους ειπα οτι θελω καλωδιο για ηχεια. και μου δωσανε καμμια 20-30 μετρα.

Αν δεν καμω λαθος 1.5αρι το λενε η απλα καλωδιο για ηχεια.

Ελπιζω να βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το ιδιο θεμα και εγω με τα πισω ηχεια πηγα σε ενα καταστημα με ηχοσυστηματα γενικα, και τους ειπα οτι θελω καλωδιο για ηχεια. και μου δωσανε καμμια 20-30 μετρα.

Αν δεν καμω λαθος 1.5αρι το λενε η απλα καλωδιο για ηχεια.

Ελπιζω να βοηθησα...

άσχετο: παρατήρησες απώλειες, διακοπές, μειωμένη ένταση, παράσιτα ή υποβάθμιση της ποιότητας του ήχου με την επέκταση σε σχέση με όπως ήταν πριν ??

Link to comment
Share on other sites

άσχετο: παρατήρησες απώλειες, διακοπές, μειωμένη ένταση, παράσιτα ή υποβάθμιση της ποιότητας του ήχου με την επέκταση σε σχέση με όπως ήταν πριν ??

Οχι ολα κομπλε.Αν τα καλωδια ειναι καλα συνδεδεμενα δεν υπαρχει θεμα. Απο απωλειες σιγουρα θα εχει κατι (αλλο 20 μετρα και αλλο 2-3)αλλα σε μενα δεν ειναι αισθητη....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα κομπλε.Αν τα καλωδια ειναι καλα συνδεδεμενα δεν υπαρχει θεμα. Απο απωλειες σιγουρα θα εχει κατι (αλλο 20 μετρα και αλλο 2-3)αλλα σε μενα δεν ειναι αισθητη....

αν δεν υπάρχει καθυστέρηση (lag) του ήχου που μπορεί να ειναι και το ποιο ενοχλητικό όλα τα άλλα παλεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

Ενα ψιλο μαυρο δεν εχουν μεσα;

Θες οταν γυρισω να δω αν γραφουν κατι πανω να σου πω;

Αν ειναι υπερβολη το καλωδιο να παω σε κατι πιο οικονομικο.

PC060092.jpg

PC0600832.jpg

20130714_142021_zps0f4eb68e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα..

Το ιδιο που ειχαν και τα 5500

Μπορεις να πας και σε πιο οικονομικο

Ωραια! Ξερεις αν εχουν καποια ενδειξη πανω ωστε να τα βαλω με σωστη πολικοτητα; Αν οχι πως τα ξεχωριζουμε;:o

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν θα παιζει αν το βαλεις λαθος.

Δεν εχεις προβλημα , δεν θα κανει ζημια.

Ή με ενα μαρκαδορο, σημειωνεις πιο θα κανεις κοκκινο στο sub και κανεις τις ακρες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ναι καταλαβα..

Το ιδιο που ειχαν και τα 5500

Μπορεις να πας και σε πιο οικονομικο

Δεν ειναι διαθεσιμα πλεον δυστυχως!

Αυτο εδω θα παιξει ή ειναι πολυ χοντρο;

50m Speaker Cable 2 x 0.40mm Loud Speaker Wire OFC Oxygen Free Copper Figure 8 | eBay

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

Ναι θα παίξει είναι και ofc, μια χαρά

Μόλις πέρασα καλώδιο στον ένα από τους δύο δορυφόρους. Έχω την εντύπωση ότι παίζει πιο σιγά από τον άλλο με το μαμά καλώδιο. Βέβαια είναι περίπου διπλάσιο σε μήκος, ίσως και πιο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να "παίζει" πιο χαμηλά.Έχεις μεγαλώσει την αντίσταση!

Τα καλώδια των ηχείων σου είναι 0,8mm και εσύ έβαλες 0,4mm διάμετρο,συν ότι μεγάλωσες και το μήκος τους.

Η διάμετρος και το μήκος του καλωδίου καθορίζεται από την αντίσταση του ενισχυτή και των ηχείων,δεν μπορούμε να βάζουμε ότι θέλουμε.

Ο παρακάτω πίνακας θα σε διαφωτίσει.

RuRWmwm.jpg

Επίσης καλό είναι να μην ξεπερνάει τα 15m το μήκος του καλωδίου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.