Jump to content



ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Recommended Posts

5054 ddr3 1giga

Μάλλον εννοείς HD 5450 1GB DDR3.

Βλέποντας εδώ.

H 9600GT είναι δυνατότερη (ισάξια με HD5570, HD6570). Από την άλλη η 5450 έχει παραπάνω μνήμη και υποστηρίζει DirectX 11. Αν τις προορίζεις για παιχνίδια δεν είναι αρκετά δυνατές αλλά καλύτερη από τις 2 μάλλον θα είναι η 9600GT.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα χαρακτηριστικά των 9600GT και HD 5450.

Αν δεν παίζεις παιχνίδια τότε δεν θα χρειαστείς την παραπάνω ισχύ της 9600GT. H HD 5450 έχει παραπάνω μνήμη, είναι πιο νέα και υποστηρίζει νεότερες τεχνολογίες (π.χ. DirectX 11 vs 10, OpenGL 3,2 vs 2,1). Ίσως όχι τόσο σημαντικά εκτός της χαμηλότερης κατανάλωσης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν ήθελε παιχνίδια η 9600 θα του τα έπαιζε?

:lol:

Αυτό νομίζω το απάντησα! :rubik:

 

Μάλλον εννοείς HD 5450 1GB DDR3.

Βλέποντας εδώ.

H 9600GT είναι δυνατότερη (ισάξια με HD5570, HD6570). Από την άλλη η 5450 έχει παραπάνω μνήμη και υποστηρίζει DirectX 11. Αν τις προορίζεις για παιχνίδια δεν είναι αρκετά δυνατές αλλά καλύτερη από τις 2 μάλλον θα είναι η 9600GT.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαρηστω για τις απαντησεις σας εβαλα λοιπον την 5450 στο πισι μια χαρα όλα εκτος από το( aero peek) δεν κανει εμφανιση επιφανειας εργασιας . Εχω περασει ολους τους οδηγούς της καρτας  τι κανω λαθος ? με την 9600 που ειχα όλα μια χαρα 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να ενεργοποιηθεί το Aero αν ανανεώσεις τον "δείκτη εμπειρίας των windows" (δεξί κλικ "ο υπολογιστής μου" --> Ιδιότητες --> "ο δείκτης εμπειρίας των Windows πρέπει να ανανεωθεί").

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.