Jump to content



Αγορά οθόνης και προβλήματα με u2414h


Recommended Posts

όταν συνδέω dp πάει σε sleep mode μερικές φορές.Θέλει να κάνεις κάτι πραγματάκια για να ξυπνήσει!Εσύ πιο REvision έχεις? και πες μου αν απο πίσω στο model σου λέει U2414Ηb

Αυτο το εκανε μερικες φορες σε ενα φιλο μου. Ειχε Rev Α00 νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εκανε μερικες φορες σε ενα φιλο μου. Ειχε Rev Α00 νομιζω.

Εγώ έχω Rev A01 με κατασκευή Σεπτέμβριος 2014.Στο φορουμ της Dell λένε ότι το Rev A03 έχει διορθώσει όλα αυτά τα θέματα!

Ο φίλος σου τι έκανε γιατί εγώ όταν το κάνει πρέπει να βγάλω την τροφοδοσία!Επίσης άμα κλείσεισ την οθόνη και ο Η/Υ είναι ανοιχτός πάει σε 640x...στην μικρότερη ανάλυση και δεν αλλάζει γιατί δεν αναγνωρίζει την οθόνη!

Όπως έγραψε και ένα παλικάρι στην Dell, "είμαι γκουρου των Η/Υ πάνω από 20 χρόνια και πρώτη φορά τρώω τόσες μέρες για να συνδέσω σωστά μία οθόνη!"  :D  :D Ειδικά έχουν μεγάλι πρόβλημα αυτοί που θέλουν να τις συνδέσουν σε chain...

Έγινε επεξεργασία από etien4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος moderator θα μπορούσε να τροποποιήσει το θέμα παρακαλώ,έτσι ώστε να λέει "Αγορά οθόνης και προβλήματα με u2414h"?

Θα βοηθούσε γιατί απο ότι βλέπω έχουν αρκετοί το συγκεκριμένο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Rev A01 με κατασκευή Σεπτέμβριος 2014.Στο φορουμ της Dell λένε ότι το Rev A03 έχει διορθώσει όλα αυτά τα θέματα!

Ο φίλος σου τι έκανε γιατί εγώ όταν το κάνει πρέπει να βγάλω την τροφοδοσία!Επίσης άμα κλείσεισ την οθόνη και ο Η/Υ είναι ανοιχτός πάει σε 640x...στην μικρότερη ανάλυση και δεν αλλάζει γιατί δεν αναγνωρίζει την οθόνη!

Όπως έγραψε και ένα παλικάρι στην Dell, "είμαι γκουρου των Η/Υ πάνω από 20 χρόνια και πρώτη φορά τρώω τόσες μέρες για να συνδέσω σωστά μία οθόνη!"  :D  :D Ειδικά έχουν μεγάλι πρόβλημα αυτοί που θέλουν να τις συνδέσουν σε chain...

Επειδη τον ειχε κουρασει.. την συνδεσε με hdmi και ηρεμησε.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος moderator θα μπορούσε να τροποποιήσει το θέμα παρακαλώ,έτσι ώστε να λέει "Αγορά οθόνης και προβλήματα με u2414h"?

Θα βοηθούσε γιατί απο ότι βλέπω έχουν αρκετοί το συγκεκριμένο μοντέλο!

 

Done :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με ειδοποίησαν οτι θα μου στείλουν άλλο μόνιτορ για το θέμα με το display port!

Η εξυπηρέτηση ήταν ένας βασικός λόγος που προτίμησα Dell και τους παραδέχομαι για τον τρόπο τους!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορείτε να με συμβουλέψετε  αν είναι καλύτερα να περιμένω μέχρι να φέρουν την Α03 έκδοση, που είναι και η πιο πρόσφατη και πιθανόν να έχει λιγότερα θέματα?

 

Ή θα κάνω τη δουλειά μου και με την Α01 που δίνουν τώρα?

 

Δεν τη βιάζομαι, μπορεί να ρίξουν και την τιμή, απλά είναι λίγο δύσκολο να εξακριβώσω από πριν ποια έκδοση θα μου δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω και γω το ιδιο προβλημα rev03.Συνδεση με hdmi και καρτα intel 4600 και οταν δεν την χρησιμοποιω εχει τυχη να κλεισει και κανει εναν ηχο σαν εχεις συνδεσει καποιο usb.Στο ιντερνετ Που τσεκαρα το εχουν πολυ αυτο το θεμα αλλα σε χειροτερο βαθμο,τους κλεινει την ωρα που το δουλευουν το μονιτορ.Δεν ξερω να την κρατησω η να παει πισω.

Έγινε επεξεργασία από Escape
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω dp στην motherboard για να την δοκιμασω.Μονο με hdmi την εχω δοκιμασει και σε ασχετο χρονο μπορει να κλεισει.2-3 φορες που το εκανε δεν την δουλευα απλα ανοιχτη στο desktop και μια φορα παλι οταν εκανε τα windows updates.Την ειχα σημερα πανω απο 2 ωρες ανοιχτη και δεν εκλεισε.Ελπιζω οταν αγορασω την καρτα γραφικων και την συνδεσω με dp να μην εχω θεμα.Θα ενημερωσω ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω dp στην motherboard για να την δοκιμασω.Μονο με hdmi την εχω δοκιμασει και σε ασχετο χρονο μπορει να κλεισει.2-3 φορες που το εκανε δεν την δουλευα απλα ανοιχτη στο desktop και μια φορα παλι οταν εκανε τα windows updates.Την ειχα σημερα πανω απο 2 ωρες ανοιχτη και δεν εκλεισε.Ελπιζω οταν αγορασω την καρτα γραφικων και την συνδεσω με dp να μην εχω θεμα.Θα ενημερωσω ξανα.

από οτι ξέρω δεν έχουν θέμα με τα hdmi αυτές γιατί και εγώ που την έχω σε hdmi δεν ;exv κανένα απολύτως θέμα.Κάτι άλλο παίζει σε σένα...Δες λίγο στο support φορουμ της Dell.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα etien

Ναι εχω τσεκαρει και το κανει και με hdmi.Απο ips glow και bleeding μου εχει κατσει καλο κοματι και για αυτο το σκεφτομαι να την αλλαξω.Στν τελικη μπορει να το κανει και η επομενη και να εχω και glow η bleeding.Επισης στα properties της 4600 μου την δειχνει στα 59hz.Ειναι λογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα etien

Ναι εχω τσεκαρει και το κανει και με hdmi.Απο ips glow και bleeding μου εχει κατσει καλο κοματι και για αυτο το σκεφτομαι να την αλλαξω.Στν τελικη μπορει να το κανει και η επομενη και να εχω και glow η bleeding.Επισης στα properties της 4600 μου την δειχνει στα 59hz.Ειναι λογικο αυτο?

δες μήπως την βλέπει σαν TV

Escape πια κάρτα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.