Jump to content



Τα παίζει η οθόνη;


raptorsgr

Recommended Posts

Έχω εδώ και 5 χρόνια μια Nokia 447ZiPlus. Καλή για τότε. Θα πρέπει να έχει και περίπου 4000 ώρες λειτουργίας ή και παραπάνω.

Εδώ και μερικές μέρες, ειδικά όταν είναι κρύα, κάνει κάποια τραβήγματα στην σάρωσή της και τα άσπρα χρώματα γίνονται γκριζοκίτρινα. Πολύ κουραστικό. Κάποιες στιγμές στρώνει, μετά το ξανακάνει. Το refresh rate δουλεύει πάντα στα 75Hz, που είναι το default της.

Εκείνο που με μπερδεύει είναι ότι όταν κάνω demagnitize ξανάρχεται για λίγο και μετά τα ίδια. Τα μηχανήματα γύρω της δεν έχουν αλλάξει καθόλου εδώ και πολύ καιρό, άρα δεν έχω λόγο να νομίζω ότι πρόκειται για μαγνητικές παρεμβολές.

Μ' αυτά που γράφω μάλλον τα φτύνει, ε; :067:

Αν υπάρχει καμμιά ιδέα πέστε μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θεωρω οτι η οθονη σου, μετα απο τοσες ωρες λειτουργιας αρχιζει σιγα σιγα να παραδιδει το πνευμα της.

Θεωρω οτι τα εβγαλε τα λεφτα της και θα συμφωνησω με τα παιδια οτι ισως ειναι η καλυτερη αφορμη για να προχωρησεις σε αγορα μιας (τουλαχιστον) 17αρας tft με τα σημερινα δεδομενα τιμων.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω θεωρω οτι η οθονη σου, μετα απο τοσες ωρες λειτουργιας αρχιζει σιγα σιγα να παραδιδει το πνευμα της.

Θεωρω οτι τα εβγαλε τα λεφτα της και θα συμφωνησω με τα παιδια οτι ισως ειναι η καλυτερη αφορμη για να προχωρησεις σε αγορα μιας (τουλαχιστον) 17αρας tft με τα σημερινα δεδομενα τιμων.

Το ξεκινάω, λοιπόν. Τείνω να καταλήξω στην EIZO L550. Είναι, νομίζω, χρυσός μέσος όρος.

george763 raptorsgr μπορείς αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις για avatar μια καλύτερη εικόνα από ΕΔΩ

Πράγματι, πολύ καλύτερη ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.