Jump to content



Μεταφορα photos σε miniDV


adagio

Recommended Posts

Το ξερω μαλλον ειναι λιγο παραλογο αυτο που σκεφτηκα αλλα ειπα να ρωτησω μηπως και υπαρχει λυση.

Εχω μια ψηφιακη φωτογραφικη της sony με memory stick 128ΜΒ.

Υπαρχουν καποιες συσκευες οι οποιες ειναι φορητες και μπορουν να αποθηκευουν τις φωτο απο τη ψηφιακη απευθειας χωρις την μεσολαβηση Η/Υ

Επισης ειναι δυνατη η αποθηκευση data σε minidv κασετα με χρηση καταλληλου λογισμικου.

Η ερωτηση μου:

Μηπως ειναι δυνατη η αποθηκευση με καποιο πιο οικονομικο τροπο των φωτογραφιων απο το memory stick στη minidv χωρις την μεσολαβηση pc; :017:

Link to comment
Share on other sites

Απλα πρεπει να ορισεις απο το μενου τις καμερας σου η φωτογραφιες να αποθηκευονται στην κασσετα και οχι στο μεμορι στικ.Αλλα απο την αλλη θα δεις οτι ειναι λιγο βλακεια αυτο αν η κασσετα δεν εχει cassete memory για ευκολη αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα δεν ειναι καθολου πρακτικο.

απο την αλλη ομως εγω δεν εχω δει να εχει η ψηφιακη τετοια εποιλογη.

Και τελος πως πρεπει να συνδεσω την καμερα με την φωτογραφικη ωστε μολις τραβαω την φωτο αυτη να αποθηκευεται στη κασετα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.