Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Με τους 11.12(8.922.3) και οι δυο καρτες δουλευουν 99%(σε 1920x1080)

Ναι αλλα εισαι με τα πανταολα τεζα.

Κλεισε τα παντα (AA/AF/HBAO και δες οτι το GPU Load θα πεσει αρκετα)

Το ιδιο σεναριο παιζει και σε εμενα, που δεν ειμαι με κανενα φιλτρο.

Τα frames δεν ακολουθουν την μειωση απο ULTRA σε Medium πχ γιατι "χανω" σε LOAD.

Χαιρομαι που ο προεδρος Zpaf βοηθησε το Stratego μεσω του μαγικου τηλεφωνου/help desk!

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] εξακολουθεις να ξεγυμνωνεις τα γραφικα περαν απο το λουκουμακι σου?

Πως περιμενεις να load-αρει το game.....

Επιβαλλεται να του δωσεις "κατι" για να εχει να κανει render η 570....

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εισαι με τα πανταολα τεζα.

Κλεισε τα παντα (AA/AF/HBAO και δες οτι το GPU Load θα πεσει αρκετα)

αυτα οντως τα χω κλειστα και γω εκτος του AF,και ολα τα αλλα φουλ

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εισαι με τα πανταολα τεζα.

Κλεισε τα παντα (AA/AF/HBAO και δες οτι το GPU Load θα πεσει αρκετα)

Το ιδιο σεναριο παιζει και σε εμενα, που δεν ειμαι με κανενα φιλτρο.

Τα frames δεν ακολουθουν την μειωση απο ULTRA σε Medium πχ γιατι "χανω" σε LOAD.

Οταν αρχισεις και χανεις σε LOAD clockαρεις επεξεργαστη με την ελπιδα να ακουσει η καρτα γραφικων σου.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτείνετε να κλείσουμε φίλτρα και να ανεβάσουμε σε Ultra?

Εγω τα χω κλειστα οχι επειδη δεν τα σηκωνει αλλα επειδη θολωνει πολυ.

Το μονο φιλτρο που θελω αλλα δεν μπορω να εχω λογω επιδοσεων ειναι το AF.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να δεις και λιγο το γραφημα με την ingame εντολη στο παιχνιδι render.perfoverlayvisible 1 γιατι και απο εκει βγαινουν χρησιμα συμπερασματα.

το δοκίμασα 2-3 φορές αλλά δεν μου εμφανίστηκε το γράφημα :tomato:, πάντως αυτό ισχύει το θέμα δεν είναι τον drivers το θέμα πιστεύω είναι το cpu και δευτερεύον όσα περισσότερα φίλτρα ανοίγεις τόσο ανεβαίνουν τα load, όσο ποίο ελαφρύ το έχεις πέφτει το load αντί να ανεβαίνουν τα fps.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εισαι με τα πανταολα τεζα.

Κλεισε τα παντα (AA/AF/HBAO και δες οτι το GPU Load θα πεσει αρκετα)

Το ιδιο σεναριο παιζει και σε εμενα, που δεν ειμαι με κανενα φιλτρο.

Τα frames δεν ακολουθουν την μειωση απο ULTRA σε Medium πχ γιατι "χανω" σε LOAD.

Χαιρομαι που ο προεδρος Zpaf βοηθησε το Stratego μεσω του μαγικου τηλεφωνου/help desk!

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] εξακολουθεις να ξεγυμνωνεις τα γραφικα περαν απο το λουκουμακι σου?

Πως περιμενεις να load-αρει το game.....

Επιβαλλεται να του δωσεις "κατι" για να εχει να κανει render η 570....

Τι μπουρδες πετας παλι ? ναι ok αμα βαλω 32x AA και αλλες 2 οθονες θα ανεβει το load χαιρω πολυ, αλλα θα κερδισω κατι με αυτο ? ποσες φορες εχω πει οτι ειμαι cpu limited ? ποσες φορες εχω δωσει αυτο το λινκ ? [H]ard|Forum - View Single Post - Bf3 and cpu scaling, important read

στην retail παντα επαιζα με 2x MSAA + low post AA + medium ολα εκτος απο textures στο high, οτι και να πειραξω παλι εχω drops σε εξωτερικους χωρους και καμποσο input lag, αμα τεζαρω τα γραφικα θα σταματησω να εχω drops ? yea right :p

ο QQ6700 δεν με καλυπτει ποσες φορες πρεπει να το πω πια ? γι αυτο και τον σκοτωσα, αμα δω ποτε κατω απο 70fps με τον sandy στην caspian να κατσω να μου παρεις nemesis pin, ουφ ! :p

τελος το AF ψιχουλα τρωει απο πορους, τι 8x τι trilinear το ενα και αυτο εδω και πολλα χρονια, το MSAA ειναι ο βραχνας λογω deffered lighting και τα ultra settings, αν τα αφησουμε αυτα στην απεξω τοτε το παιχνιδι τρεχει μια χαρα ακομα και σε gtx460 αρκει να υπαρχει ο καταληλλος cpu απο πισω.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

αμα βάλεις sandy πες μας διαφορές...

Μεχρι τοτε ριξε μια ματια και εδω OMG bought a I7 2600k Results Battlefield 3!!! - Guru3D.com Forums

edit

Αααα ξεχασα να σου πω βεβαια να προσεχεις γιατι εκτος απο καποια παιχνιδια που ειναι cpu/gpu limited υπαρχει εκει εξω πολυς κοσμος που ειναι mind limited.

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

τσαμπα οι 2χ6850 :nothing:. υπομονη είδομεν... σκοπευω να αλλαξω cpu μετα το 2013.

βέβαια ο τυπας πριν τον 2600κ είχε πολυ λιγοτερά fps απο μένα στην caspian, εγω με high AA βλέπω 70-80ρια απλα έχω κατί 38ρια drops και avg γύρο στα 45-55.

edit:Άκυρο αυτος παιζει σε μεγαλύτερη ανάλυση

Έγινε επεξεργασία από Strategos
Link to comment
Share on other sites

βέβαια ο τυπας πριν τον 2600κ είχε πολυ λιγοτερά fps απο μένα στην caspian, εγω με high AA βλέπω 70-80ρια απλα έχω κατί 38ρια drops και avg γύρο στα 45-55.

λογικον, αυτος ητανε με fail-nom εσυ με QQ9650 :p

απλα δες ποση διαφορα εχετε clock for clock

HARDOCP - CPU Bound Gaming Benchmarks - AMD Phenom II X4 Model 940 Black Edition Processor

Αν εμενα που εχω μονη gpu με καιει το θεμα του bottleneck 1 φορα, αυτοι που κανανε το λαθος να μπλεξουν με multigpu τους καιει 10 :)

αλλα βεβαια οταν τα ελεγα εγω πριν 2 και 4 χρονια για τους AMD ολοι με λεγανε τρελο / υπερβολικο / κολλημενο κλπ :p

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/synthesi-hardcore-gaming-pc-65994-4.html

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Τo The Witcher 2 είναι πολύ unsmooth, σε ενοχλητικό βαθμό, τουλάχιστον με 11.11 και 11.12 beta που έχω δοκιμάσει.

Φταίει το TWIMTBP ή οι AMD drivers? :help:

Βάλε ubersampling off μήπως βελτιωθεί η κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ubersampling off μήπως βελτιωθεί η κατάσταση!

Καμιά σχέση το ubersampling, μαζί με τα bloom και SSAO τα έχω πάντα Disabled... επίσης τα shadows medium.

Υπάρχει περίπτωση να κάνουν collide οι drivers με την επιλογή Disable Desktop composition;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.