Jump to content



Ποιος εκτυπωτής στα ~100 euro?


Recommended Posts

Ψάχνω έναν εκτυπωτή με περίπου 100 ευρώ. Inkjet, φωτογραφικό για γενικά μεγάλο εύρος χρήσης, αλλά όχι έντονης.

Κοιτάζω τον HP PHOTOSMART D5160 LINK που φαίνεται να με καλύπτει.

Έχει κανένας να κάνει καμιά αντιπρόταση?

Έχει κανένας τον εν λόγω εκτυπωτή για να μου πει κάτι?

Είναι πολύ μεγάλο μειονέκτημα η ύπαρξη μόνο 2 μελανιών?

Όλοι οι «φωτογραφικοί» εκτυπώνουν σε 10χ15?

Τι γίνεται με τις μόνιμες κεφαλές των Canon? Υπάρχει πρόβλημα με την διάρκεια ζωής τους?

Ανάμεσα στον παραπάνω και τον Canon Pixma iP5300 LINK ποιον θα διαλέγατε και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

τον 5300

αν κ ο canon έχει 160... και με 160 παίρνεις κ πολυμηχάνημα... η ανεβαίνεις κατηγορία σε σκέτο printer...

canon θα επέλεγα πάντως. και οι κεφαλές απόσο ξέρω αλλάζουν... απλά δεν περιέχονται στα μελάνια και αυτό σημαίνει φτηνότερα αναλώσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Το κακο με τους canon ειναι οτι η κεφαλη εχει ημερομηνια ληξης.

Εχουν περασει αρκετοι απ το γραφειο του πατερα μου, ολοι καποια στιγμη 1-2 χρονια μετα ηθελαν νεα κεφαλη.

Για οσους δε ξερουν.... η κεφαλη κοστιζει περιπου οσο ο εκτυπωτης γιατι στην δινουν μαζι με μελανια.

Εχουμε αλλαξει 2-3 κεφαλες σε κατακαιρους διαφορα μοντελα (S520,S400..) αλλα ισχυουν αυτα που εγραψα πιο πανω.

Πλεον δεν εχουμε inkjet στο γραφειο! :D

Παντως και εγω ενδιαφερομαι αυτον τον καιρο για εναν φθηνο inkjet (κυριως για text) και προσανατολιζομαι σε HP... ακομα και αν εχει ενιαιο colour cardige

Link to comment
Share on other sites

Οι κάνον εκτός του ότι οι κεφαλές τους χάνουν τις δυνατότητές τους εκτύπωση με την εκτύπωση (λόγω θερμότητας) έχουν πλέον το πολύ κακό να έχουν το μόνο άσπαστο τσιπάκι στα μελάνια τους. Με αποτέλεσμα να πρέπει να αγοράζεις μόνο αυθεντικά. Έχω καραβολευτεί και δε με βλέπω να αλλάζω την έπσον ως μάρκα. Και ξέρω πλέον ποια μελάνια αξίζουν και μου κόστισε -1 φορά- 5 ευρώ το resetter....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επικράτησε η λογική που λεεί οτι ελάχιστα θα τον χρησιμοποιήσω στο τέλος....

Πήρα την απόφαση και πήρα φθηνό πολυμηχάνημα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ!

Πήρα έναν CANON MP160 που τα κάνει όλα σε ικανοποιητικό βαθμό και άμα θελήσει να σταματήσει.... τον πετάω στα σκουπίδια και δεν κλαίω και τα λεφτά μου.

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.