Jump to content



Hacker (?) στο MSN


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Σήμερα σε μια συζήτηση μεταξύ εμένα, μιας κοπέλας και ενός φίλου της γίνεται το εξής κουλό:

Εμφανίζονται πράγματα σα να τα χει γράψει η κοπέλα αλλά δεν τα χει γράψει αυτή. Σε μια φάση εμφανίζονται και πράγματα σα να τα χω γράψει εγώ αλλά δεν τα χω γράψει εγώ. Εν τω μεταξύ εμφανίζεται σχεδόν όλη την ώρα κάτω το μήνυμα οτι γράφει ο τρίτος της παρέας ενώ αυτά που έγγραφε αυτός ήταν κάτι σκόρπιες λέξεις που και που. Αρχικά ήταν και μια άλλη κοπελιά στη συζήτηση. Κάποια στιγμή άρχισε να λέει μ@λ@κιες ο τύπος οτι και καλά θα σας σβήσω τους σκληρούς κτλ μέχρι που άρχισα να του τη μπαίνω εγώ και του χάλασα τις μπλόφες. Βγαίνει ο τύπος απο τη συζήτηση, με ξαναβάζει η κοπέλα στη νέα συζήτηση. Με το που μπαίνω εγώ βγαίνει αυτός. Απο ό,τι φαίνεται κάποιος πρέπει να κάνει ******** μέσα απο το account του άλλου. Η ******* είναι οτι ο τύπος άρχισε να παίρνει αρχεία απο την κοπέλα.

Τι κάνουμε τώρα; Σίγουρα firewall κτλ. Παραπέρα;

edit: Από ό,τι κατάλαβα επίσης κάτι σε στυλ ιό είχε πάρει η κοπέλα χθες-προχθές απο το msn πάλι που δεν την άφηνε να μπει. Το ξαναεγκατέστησε και φάνηκε οτι έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι στιγμή περιοριζόμουν στο firewall του USR. Έκλεισα και ό,τι πόρτες είχα ανοιχτές αλλά θα βάλω καλού κακού και το Zone. Nod32 μέσα εννοείται, για Spyware έχω το Adaware.

Αυτή κάτι έλεγε να πάρει την αστυνομία... Καλή ιδέα ή δε λέει; Πού απευθύνεται γενικά κανείς για την ασφάλεια στο internet;

edit: Ψέματα, δεν το χα βάλει την τελευταία φορά που έβαλα λειτουργικό το Adaware... Αλλά απο ό,τι βλέπω έχει antispyware το Zone...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον θα της είχε στείλει κάτι ο τύπος και θα είχε δει την ip και θα έκανε ό,τι έκανε. Όταν αλλάζει η IP, αυτός μπορεί να συνεχίζει να τη βλέπει ή πρέπει να ξαναγίνει αντίστοιχη επικοινωνία;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.