Jump to content



Αγορα Εσωτερικου Σκληρου Δισκου


mchls

Recommended Posts

Και για μένα αν μπορείς πήγαινε στον Samsung F3.
+1

Πολυ καλος SATA 3Gbps o Samsung F3. Λιγο θορυβωδης σε σχεση με τους WD μου αλλα οταν θα θελω παλι σκληρο θα ψαξω για F3 μοντελο SJ(SATA2) γτ δεν ξερω λεει ο SM(SATA 3). Στα bench τσακιζει κοκκαλα αν κοιτα καποιος κι αυτη την πλευρα

Συμφωνω και επαυξανω αλλα το μοναδικο καταστημα κατω των 55 ευρω εδρευει στην Ν.Ιωνια και δεν βολευει το παιδι...

Οποτε ας επιστρεψουμε στην κυρια ερωτηση...

Western Digital Caviar Blue 750GB SATA ( WD7500AALX ) | Skroutz.gr

Western Digital Caviar Black 500 GB SATA | Skroutz.gr

Western Digital Caviar Blue 500GB SATA ( WD5000AAKX ) | Skroutz.gr

Ολοι SATA III, με διαφορες σε Cache, δυο μπλε, ενας μαυρος, δυο 500αρηδες, ενας 750αρης...

Ακουω. . .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατ' αρχας σας ευχαριστω ολου σας...

Ο φιλος κατεληξε στον 750αρη, μιας και προτιμησε χωρο αντι για ταχυτητα...

Τον πιεζω να παει να τον αγορασει, οσο προλαβαινει, και αυτος εχει κολλησει στην συμβατοτητα [εχει μητρικη με SATA II και ο HDD ειναι SATA III], αν και του λεω ''βρε καλε μου, βρε κακε μου, απλα θα ο HDD θα ''τρεχει'' με ταχυτητες SATA II'' τιποτα αυτος εκει. . .

Πρέπει να τον πάρει οπωσδήποτε από το κατάστημα;

Πριν λίγο παρήγγειλα τον

F3 σε καλή τιμούλα.

Ποιο καταστημα εννοεις;;; Δεν σε πιασα...

Το καταστημα που ειναι στο spoiler, ειναι Χανια, και το παιδι δεν επιθυμει, ισως και λογω αγνοιας, το ολο πακετο [τροποι πληρωμης, αποστολη με μεταφορικη ενος ευαισθητου εξαρτηματος με μηχανικα μερη μεσα, RMA κ.α] προτιμαει να τον παραλαβει ο ιδιος απο το καταστημα...

Link to comment
Share on other sites

Anyway οι Black της WD είναι καλοί!

Παντως δεν πιστευω να δει και την τρομερη και φοβερη διαφορα σε σχεση με τον Blue 750αρη...

Αν και θα εγκαταστησει εφαρμογες και παιχνιδια μου ειπε, πιο πολυ για αποθηκη το λαχταρα η καρδια του...

Αρκει που δεν θα αγορασει ShitGate. . .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.