Jump to content



ποσο μπορω να το πουλησω


vlahoskwn

Recommended Posts

ποσο μπορω να το πουλησω το παρακατω συστημα

pentium e5700

asus p5q se/r

4 gb 800mhz kingston

500gb western digital

lg dvd rw

κουτι και 450watt τροφοδοτικο

ολα εχουν εγγυηση εκτος την μητρικη και τροφοδοτικο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

40 ο επεξεργαστής

40-50 μητρική

40-50 μνήμη

60-70 ο δίσκος (μιας και ανέβηκαν οι τιμές καινούργιος έχει 100 !!! )

10 dvd

20-25 τροφοδοτικό

Κανα 200αρι...240...κάπου εκεί

Τον δίσκο και το dvd κράτα τα κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

ο δίσκος max 30 EUR. τον 5700 τον είχα 2-3 εβδομάδες στα 40 και δεν τον πήρε κανείς. σχεδόν κανούριο φουλ εγγύηση. στα 30 έφυγε. μητρικές ψάχνουν όλοι μέχρι 30 ευρώ, κράτα το το μηχανάκι φίλε. δεν αξίζει να το σκοτώσεις.

Επίσης σε παρόμοιο σύστημα κούμπωσα μια 5970 και ΠΕΤΟΥΣΕ. Πεταμένα λεφτά είναι στην ουσία οι αναβαθμίσεις. Πίστεψέ με. Αμελητέες διαφορές σε καθημερινή χρήση. Πάρε έναν ssd και είσαι άψογος.

Link to comment
Share on other sites

download gaming office burn disc λιγο απ ολα σκεφτομαι να το δωσω για να παρω κατι που θα μπορω να το αναβαθμισω στο μελλον

αν δε το δωσω μπορειτε να μου πειτε μια καλη καρτα γραφικων και ενα κουτι(το κουτι να ειναι καλο και οσο γινεται πιο φτηνο και αν γινεται να εχει cacble management);

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόνο στο gaming ίσως λίγο υστερείς.

Το να πάρεις κάτι και να το αναβαθμίσεις σε κάτι άλλο κάποια στιγμή είναι λίγο άτοπο, με την έννοια ότι τα socket τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα. Τώρα είμαστε socket 1155 και ίσως το 2013 με τους haswell αλλάξει πάλι

Αν η μητρική σου το σηκώνει πάρε κανένα τετραπύρηνο μεταχειρισμένο (Q8400) και καμιά gts 450 ή gtx 460.

Εγώ να φανταστείς για downloading-office έχω έναν amd από το 2001 (athlon 1200), ide 200gb, ide dvdrw. Και για παιχνίδια (αν και δεν παίζω πολύ) q8300

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παω σε amd η intel αμα δωσω τη μητρικη τον επεξεργαστη και της μνημες;

αν ναι πειτε μια μητρικη πιον επεξεργαστη

πιο ssd λετε εσεις;

και σας παρα καλω πειτε μου ενα κουτακι(το κουτι να ειναι καλο και οσο γινεται πιο φτηνο και αν γινεται να εχει cacble management) γιατι αυτο που εχω δεν ειναι καλο

που θα βρω επεξεργαστη μεταχειρησμενο γιατι ειδα στης αγγελιες και δεν βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε βοηθήσω και πολύ μάλλον, αλλά θα σου πω ότι ξέρω. Περίμενε και τους άλλους να απαντήσουν.

Από AMD δεν ξέρω (από τους σημερινούς), γιατί προτιμώ intel

Αν ντε και καλά θες αναβάθμιση πήγαιναι σε ι3 2100. Για μητρική δεν το έχω ψάξει

SSD intel πάρε. Οι άλλες μάρκες έχουν προβλήματα (Ειδικά οι OCZ)

Αν θες cable management πρέπει να έχεις και τροφοδοτικο Modular ώστε να αφαιρέσεις όσα καλώδια δεν χρησιμοποιείς. Κι εμένα γίνεται χαμός μέσα στο κουτι μου και να φανταστείς ότι εχω stacker stc-t01 που είναι τεράστιο

Τώρα για επεξεργαστή βάλε αγγελία στις ζητήσεις εδώ στο φορουμ, στο aggeliopolis.gr ψάξε στο emarket, στο ricardo.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.