Jump to content



Παιχνιδια Windows σε Mac


Terrorist

Recommended Posts

Ναι. Στο vmware θα πρέπει να εγκαταστήσεις windows, και μέσα στα windows το directX.

Το vmware απλώς φτιάχνει ένα virtual machine και το αφήνει να χρησιμοποιεί το hardware του pc(apple για σενα). Δεν έχει μέσα windows.

ΥΓ.ΟΚ. τώρα είδα το σχόλιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο vmware θα πρέπει να εγκαταστήσεις windows, και μέσα στα windows το directX.

Το vmware απλώς φτιάχνει ένα virtual machine και το αφήνει να χρησιμοποιεί το hardware του pc. Δεν έχει μέσα windows.

ΥΓ.ΟΚ. τώρα είδα το σχόλιο

α ενταξει τοτε .

:fun:χαχα συγνωμη που το εγραψα 2 φορες νομιζα οτι δεν ειχε σταλθει

Link to comment
Share on other sites

α ενταξει τοτε .

:fun:χαχα συγνωμη που το εγραψα 2 φορες νομιζα οτι δεν ειχε σταλθει

Φιλε καταφερα να τρεξω τα windows χπ με vmware τωρα ειχες πει να κατεβασω το direct x . Να το κατεβασω στα windows η στο mac? και πως θα το εφαρμοσω??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ! Προσφατα κατεβασα το vmware στο μακ μου για να παιξω ενα παιχνιδι . Εγκατεστησα το windows xp στο vmware και εχω κατεβασει το directx 9.Οταν παω να τρεξω το παιχνιδι μ λεει οτι πρεπει να κανω enable το Direct3d και κατι τετοια. Τελοσπαντων εκει περα που παω να τα ενεργοποιησω βλεπω οτι δεν μπορω να τα ενεργοποιησω !!! Τι να κανω??? Ειναι επειγον :weep:

Link to comment
Share on other sites

το μπουτκαμπ το εχει απο μονο του αυτο να χρησιμοποιησω ?

φιλε μου με το bootcamp ειναι σαν να εχεις κανονικο windows υπολογιστη!το direct x θπαρχει και μεσα στα παιχνιδι δλδ οταν κανεις εγκατασαση του παιχνιδιου σου περναει και την εκδοση του direct x που θελει το εκαστοτε παχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.