Jump to content



Roccat Kone[+], CM Storm Sentinel Z3RO-G ή άλλο;


Wizard!

Recommended Posts

Φίλε μου respect στον GruntGr που έχει κάνει διατριβή στα ποντίκια και η άποψη του μετράει.

Εγώ όμως έχω το Roccat Kone+ εδώ και κανα 6μηνο και είμαι πλήρως ευχαριστημένος έχοντας λιώσει στο C.O.D BLACK OPS με +5.000 rounds. Είναι μεγάλο γιατί έχω και εγώ χερούκλα, γρήγορο, με πολλά κουμπιά, με αυξομείωση βάρους, πολλές δυνατότητες από πλευρά s/w και απλά πανέμορφο.

Το μόνο μικρό μειονέκτημα που έχω βρεί είναι ότι πολύ αραιά (ίσως 1 φορά την εβδομάδα και για 1 ή 2 secs) μου παρουσιάζει το φαινόμενο να τρέμει ο κέρσορας και να τείνει προς τα κάτω αλλά με ένα απότομο κούνημα επανέρχεται άμεσα.

Σου στέλνω και p.m για κάτι σχετικό που έχω δει τυχαία και ίσως σε ενδιαφέρει.

Go for it MAN......

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για τις γνώμες και το χρόνο σας :)

Τελικά κατέληξα στο Roccat Kone[+]. Αυτό ήθελα εξ αρχής, αλλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι δε θα έχω προβλήματα. Αυτό περίμενα να δω περισσότερο, αφού λόγω μεγέθους παλάμης και τρόπου πιασίματος, δεν είχα τις άπειρες επιλογές. Αυτό που ανέφερε ο [MENTION=14368]PREDATOR 15[/MENTION], το έχω δει και σε άλλα, και συνήθως με αλλαγή mouse pad σταματάει, αλλά και να μην, μικρό το κακό. Ένα ακόμα θετικό που είδα είναι ότι η Roccat βγάζει κάθε μήνα καινούριο driver/firmware που δείχνει ότι παρακολουθεί εξελίξεις, bugs και δεν ψάχνεσαι για updates κάθε τρεις και λίγο, ξέρεις ότι θα βγει.

Τελική τιμή, 72€ με τα μεταφορικά από Amazon. Κόστος για εμένα, 22€ αφού είχα κουπόνι δώρου. Αν καταφέρω να δώσω και σε καλή τιμή το G700 που είναι 3 μηνών, τότε θα έχω και κέρδος κατά κάποιον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για τις γνώμες και το χρόνο σας :)

Τελικά κατέληξα στο Roccat Kone[+]. Αυτό ήθελα εξ αρχής, αλλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι δε θα έχω προβλήματα. Αυτό περίμενα να δω περισσότερο, αφού λόγω μεγέθους παλάμης και τρόπου πιασίματος, δεν είχα τις άπειρες επιλογές. Αυτό που ανέφερε ο @PREDATOR 15, το έχω δει και σε άλλα, και συνήθως με αλλαγή mouse pad σταματάει, αλλά και να μην, μικρό το κακό. Ένα ακόμα θετικό που είδα είναι ότι η Roccat βγάζει κάθε μήνα καινούριο driver/firmware που δείχνει ότι παρακολουθεί εξελίξεις, bugs και δεν ψάχνεσαι για updates κάθε τρεις και λίγο, ξέρεις ότι θα βγει.

Τελική τιμή, 72€ με τα μεταφορικά από Amazon. Κόστος για εμένα, 22€ αφού είχα κουπόνι δώρου. Αν καταφέρω να δώσω και σε καλή τιμή το G700 που είναι 3 μηνών, τότε θα έχω και κέρδος κατά κάποιον τρόπο...

Είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθείς πολύ.........

Link to comment
Share on other sites

Το G700 ειναι η μεγαλυτερη αποτυχια της Logi που βγηκε εδω και πολλα πολλα χρονια.

Παντα ειχα απορια γιατι τα παλια της mouse μοσχοπουλαγαν αν και δεν αξιζαν τα € αλλα και παλι ηταν πολυ καλυτερα απο δαυτο.

Μπερδεμενο mouse.

Link to comment
Share on other sites

...αν εχεις αποδειξη...

Απόδειξη; Από Ελληνικό κατάστημα; Να την κάνουν τι; Η Logitech με εξυπηρέτησε με ένα απλό S/N όπως κάνουν πολλές άλλες εταιρίες. Όσο για απόδειξη, κι αυτοί είχαν, αλλά δε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.