Jump to content



Σκωτωνω τις ΕΒ...τι να δοκιμασω τωρα?


brwmogazos

Recommended Posts

μετα απο καψιμο και τα σχετικα οι ΕΒ μου δεν πηγανε και πολυ καλα...

κουταμαρες 242 χωρις λα8η με 2.5 2 2 5 και τα αλα σετινγκς σε χαμηλοτερα...και 260 περιπου με 3 3 3 8

σκεφτομαι να ξαναπαρω τις ιδιες...δεν ξερω...μπας και μου κατσουν καλυτερες...

εχω τον 2.8 που περναει πραιμ στα 293 fsb 4100μεγακυκλους με το ρευμα που του δινω αρα τρεχς 5/4 την μνημη μιας και 1 προς 1 μνημες να ειναι στα8ερες τοσο ψηλα δεν βρηκα....

τι προτεινετε? να παρω παλι τις ιδιες? σκεφτομαι να παρω εναν 3.4 ομως αρα 8α εχω μεγαλυτερο πολλαπλασιαστη...

τι μνημες να χτυπησω?

οι ΕΒ μου ειτε 3.05 ειτε 3.35 ρευμα δεν ανεβηκαν ουτε ενα μεγακυκλο....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τοσο να αλλαξεις πλατφορμα(ΑΜD 64) οσο και να αγορασεις αλλες μνημες κοστιζει αρκετα και σε κοπο και σε χρημα,δοκιμασε πρωτα τις μνημες σου και σε κανενα φιλο με p4 η Α64 για να σιγουρευτεις οτι φταινε αυτες και οχι ενδεχoμένως ισως η μητρικη σου.Παντως και εγω απ οτι ακουσα οι περισσοτερες EB ακουνε ρευμα μεχρι τα 3.1 Volt ,ταση στην οποια και η ιδια η OCZ εχει αναφερει οτι δεν εχουν προβλημα καθημερινης λειτουργιας συμφωνα με το πρωτο review του Αnandtech.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι

βασικα βρηκα να τις πουλησω οσο τις πηρα...απλα 8α χασω τα ταχυδρομικα...

το 8εμα ειναι οτι ηδη εχω βαλει ψυχτρες πανω αλλα και ανεμιστηρες και δεν μπορω να βελτιωσω τιποτα λοιπον...

αλλαξα μητρικη με μια καινουρια παλι ολοιδια και δεν ανεβηκαν κα8ολου...

το μονο ξενερωμα αυτη την στιγμη ειναι οτι 939 και NF3 ειναι πανακριβοι οι επεξεργαστες...ο 3500+ τουλαχιστον αλλα και μητρικες ακομα τιποτα...

Ετσυ γρηγορα λοιπον...να παρω παλι τις ιδιες?να παρω καποιες αλλες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.