Jump to content



Παίδες βοήθεια...


Quikis

Recommended Posts

Πήρα πρόσφατα ένα netbook απο αγγελία εδώ στο lab.gr,συγκεκριμενα το Acer Aspire One A110 Zg5,το οποίο δεν είχε λογισμικό.Κάθισα λοιπόν και του πέρασα αρχικά windows 7 όμως επειδή το έβλεπα ότι ζοριζόταν και δεν έβρισκα και drivers του έβαλα windows xp sp3.Αφού έβαλα όλους τους drivers τους οποίους κατέβασα από το site της Acer για το συγκεκριμένο netbook,δεν μου δουλεύει η επιφάνεια με το ποντίκι...Ούτε με τα windows 7 μου δούλευε...Έψαξα αρκετά στο πίνακα ελέγχου,δεν κατάφερα να βγάλω άκρη...Ξέρετε τι μπορεί να φταίει??Είναι τεράστια ανάγκη...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link: Acer Europe - Service & Support, Drivers & Utilities, Downloads, Notebook, Aspire one_110

Link to comment
Share on other sites

Κουμπί ξεχωριστό δεν υπάρχει...Το μόνο που φαίνεται να κάνει κάτι τέτοιο είναι ο συνδυασμός πλήκτρων fn+f7 τα οποία τα πάτησα άρκετες φορές αλλά και πάλι τίποτα...Στο device Settings του mouse properties είναι όλες οι επιλογές απενεργοποιημένες...Δεν με αφήνει να επιλέξω τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα wireless mouse αφού είδα ότι δεν δούλευε αυτό...Δεν νομίζω να φταίει αυτό...Αν το βγάλω ο δείκτης όσο και να αγγίζω το touch μένει ακίνητος...

Αφού το έβγαλες και πάλι δεν παίζει Οκ. Αλλά με το wireless πάνω είναι πιθανό (πολλά netbook έχουν by default, σε εξωτερικό mouse να απενεργοποιούν το touchpad).

Στο device manager το βλέπει???

Link to comment
Share on other sites

'Οχι...Το έλυσα για να δω και σε τι κατάσταση είναι η ταινία που συνδέεται...Θα πάω να πάρω μία ταινία να την αλλάξω μήπως τυχόν ευθύνεται αυτή...Αυτή που έχει φαίνεται λίγο ταλαιπωρημένη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.