Jump to content



CMX512-3200C2, Τι φοραει?


SlotKiller

Recommended Posts

Piero σιγουρο ειναι αυτο? Τους εστηλα εμαιλ σημερα να μου πουνε οπως επισης και με τι μπορω να την τεριαξω για dual σε νφ7σ

Την μνημη την εχω απο Νοεμβριο 2002! Ειμαι με εναν π4 2,4β κ ενα γιγαβιτε 8πε667, αλλα δυστυχω το μ/β πανω απο 160 κανει νερα. Μαλλον το 845πε φταιει, ειναι το μονο πραγμα που καιει, ουτε τα μοσφετ δεν καινε!

Σε λιγο καιρο θα εχω μαλλον mobile γι αυτο ρωταω!!! Θα της πεταξω τα ματια εξω!

Τωρα ειμαι DDR 320 2-2-2-5, 2.6, σε 400 λεει 2-3-3-6 αλλα παει ανετα με 2-3-3-5 και ισωσ και με καλυτερα....

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα (κατα την αποψη μου φυσικα) ειναι να βρεις απο τα μεταχειρισμενα καμια μνημουλα 512 που να πηγαινει σιγουρα εκει που θες ή τουλαχιστον να ειναι με το ιδιο τσιπακι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller [Σήμερα, στις 12:09]

ποιος και με ποσο θα πουλαει bh6 ομως??? Πιστευω οτι αν καποιος... θα ζηταει πολλα οποτε...

απ'οτι βλεπω και ο pieros πουλαει 2χχ256 bh6 150e!

Αφου έχεις ήδη μία πές του να σου πουλήσει την άλλη!! :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα λες! 512+256 θα συνεργαστουνε ανετα!

Περα απο την πλακα.. αυτοι δεν μου απαντησαν και ουτε βλεπω να μου απαντανε, με τι μπορω να την ταιριαξω? οχι οτι καιγομαι για dual channel, αλλα θελω να βαλω 1gb!

Και κατι αλλο που διαβασα καπου, οτι το nf7s δεν τα παει καλα με τις ds μνημες λογω καποιας επιλογης που εχει στο bios ενεργοποιημενη ισχυει?? Με καποιο mod bios συνεχιζει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για Double Side, νομιζω οτι ελεγαν οτι εχουν μειωμενες επιδωσεις ή οτι δεν ανεβαινουν τοσο ψηλα, το δευτερο νομιζω..

Τελικα σιγουρα bh6 εχει η μνημη μου? Μονο με bh6 θα παιξει dual?

EDIT: Αστο τωρα καταλαβα τι εννοουσες (διαβασμα βλεπεις!), οι bh6 θα παιζουν με οποιοδηποτε winbond αραγε? Με βλεπω να παιρνω μια KHX3000 ή 2700 που μαλλον εχουν winbond (145Ε με φπα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.