Jump to content



την πάτησα με το TEAC4x Rip Locked HELP!


DarkSaga

Recommended Posts

μ@μώτο κέρΑτό μου!

έβαλα το last official Bios 1.07 στο ΤΕΑC DVDRW 4x DV-W50D και φώλα!!!!

Decrypting με 2.1χ MAX

σκατά!!!!

είνια ασφαλές να φλασάρεις προς τα πίσω εκδόσεις?:giveup:

εφικτό? :giveup:

κανα site na κοιταξω για hACKED H ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΤΑΧΎΤΕΡΟ bIOS ΤΈΛΩς Π’ΝΤΩΝ?

ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΤΗΓΌΡΗΣΑ ΤΑ sex n the city ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚ’ ΣΈΡΝΕΤΑΙ ΣΕ ΌΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕ΄ΤΩς ΤΑ DVDια ...

P.S κανα παλικάρι να μετρήσει τα λάθη συντακτικά λεκτικά γραμματικά ενοιολογικά?

:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι σε νέο firmware το οποίο δεν επιτρέπει το flash back, συνήθως το αναφέρει στην σελίδα και στις οδηγίες αναβάθμισης.

Στο δικό σου δεν ειδα κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

η μια πατάτα μετά την άλλη

πέρασα το 1.06 αλλα δεν βλέπω φως το ίδιο πράγμα απο ταχύτητα

2.1Χ μαξ

τι άλλο μπορεί να φταίει ρίξτα καμμιά ιδέα...

μπορεί το 1.07 να άφησε υπολε'ιματα?

κοίταξα στο cdfreaks για κανα hacked φρεε μπλα μπλα firmware

αλλα το drive μου μάλλον το κλάσαν προ καιρού και δεν βρήκα ούτε τίποτα παλιότερο :(

Link to comment
Share on other sites

Από πικρή εμπειρία με sony dru-510a σου λέω ότι μπορείς λογικά να κάνεις downgrade αλλά αν χρειαστεί/αποφασίσεις να ξαναπεράσεις το νεότερο firmware θα έχεις πρόβλημα με απανωτά errors στο flashing.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα....

τώρα που το έκανα αν ξαναχρειαστεί να ανέβω θα σε ενημερώσω αν παίζει το ίδιο και στο TEAC αυτο που μου έκανε εντύπωση και έδωσε το πράσινο φως είναι πως το 1.07 ζητάει το 1.06 να υπάρχει ενω το 1.06 δεν ζητάει κανένα συγκεκριμένο

έτσι το ερμήνευσα τουλάχιστον εγώ

Link to comment
Share on other sites

και απο εγγύηση τι παίζει μετα? παπαλα?

να φλασάρω προς τα πίσω σε ΤΕΑC χλώμο το κόβω να το χαλάσω εντελλώς ωστε να μην φαίνεται μπορώ? :devil: για να περάσει RMA (Αχρείαστο να ναι):devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

για ποιό λόγο να βάλουν τέτοιο "feature"? ή είναι bug?

Εφαρμοζεται συνηθως μονο σε dvd recorders για τη μειωση του θορυβου και της μηχανικης καταπονησης κατα την αναγνωση. Δεν εχει φυσικα καμια σχεση με την RIAA ;p

Την στιγμη αυτη δεν υπαρχει καποιο modified fw με riplock removal για το drive σου.

Δεδομενου οτι και το προηγουμενο fw που χρησιμοποιουσες ηταν oficial δεν νομιζω οτι το προβλημα σου δημιουργηθηκε τωρα, απλα τωρα το παρατηρησες. Αν η προηγουμενη εκδοση δε ειχε riplock τοτε φλασαροντας στην προηγουμενη εκδοση θα επρεπε να επανερχοταν στη προτερη κατασταση - δεν παραμενουν στοιχεια απο το προηγουμενο fw.

Tσεκαρε που και που την σελιδα που ακολουθει για να δεις αν εχει βγει καποιο riplock removed fw.

http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?category=4&manufactor=34

Φλασαροντας με ανεπισημο fw χανει κανεις την εγγυηση του. Αν γυρισει πισω στην εργοστασιακη εκδοση δεν υπαρχει τροπος να δει κανεις οτι ειχε γινει αυτη η αλλαγη - οποτε στην περιπτωση που το drive χαλασει με το unofficial fw και δεν μπορει να φλασαριστει παλι στην επισημη εκδοση χανει κανεις την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Transexual DVDR πλέον.....

και ο θεος βοηθός με την εγγύηση....

άνοξα το NeroInfoTool και επίσημα Pioneer έχω

το Nero CD/DVD SPEED ξεκνάει απο 4χ πλέον οπότε νομίζω πως και μετά καλυτερα θα πηγαίνει....

κόντεψανα σκάσω.....

όσο χρόνο στατική άπνοια και να εχεις

τα 30Sec Hold Your Breath πάντα τρομάζουν :)

post-130-1416071036,273_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

Transexual DVDR πλέον.....

και ο θεος βοηθός με την εγγύηση....

άνοξα το NeroInfoTool και επίσημα Pioneer έχω

το Nero CD/DVD SPEED ξεκνάει απο 4χ πλέον οπότε νομίζω πως και μετά καλυτερα θα πηγαίνει....

κόντεψανα σκάσω.....

όσο χρόνο στατική άπνοια και να εχεις

τα 30Sec Hold Your Breath πάντα τρομάζουν :)

30 δευτερά ? Για δύτης πάς ?ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.