Jump to content



Βοήθεια για αγορά ψηφιακής


Recommended Posts

Παιδιά φέτος το καλοκαίρι θα αγοράσω ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.

Ανάλυση:5megapixels

Design:Κομψή και όχι πολύ μεγάλη

Τιμή:μέχρι 570 ευρώ

Συνδεσιμότητα με win98 se.

Θα την αγοράσω από Θεσσαλονίκη.

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό κατάστημα που να ειδικεύεται σε αυτό?:o

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

www.e-shop.gr για να αγορασεις.......................ειναι ον λαιν καταστημα και στελενει σε ολη την ελλαδα με ελαχιστη χρεωση........σιγουρα θα βρεις ομως τις καλυτερες τιμες σε αυτο απο οπουδηποτε αλλου απο οσο ξερω.

για μεχρι 600ευρω κοιτα καμια προηγουμενα μοντελα απο νικον κουλπιξ....αμα κανεις λιγο υπομονη θα ερθουνε και οι πλεον ειδικοι πανω στο θεμα......εμενα δεν ειναι το φορτε μου

παρεπιμπτοντως.............................καλως ηρθες στην παρεα μας!καλη διαμονη στο thelab.gr

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, έχω να σου προτείνω μία όχι πολύ κομψή και μικρή ωστόσο σε πάρα πολύ καλλή τιμή. Είναι η HP 935. Έχω την 735 (3mpixels) και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Η μέση τιμή της είναι αυτή τη στιγμή 300!!!

Για κατάστημα δεν ξέρω τι υπάρχει στην θεσσαλονίκη ωστόσο ψάξε για κανένα κατάστημα της αλυσίδας νομίζω "Foto way". Θα σου κάνεισίγουρα κάποια καλλή τιμή ή κάποια καλλή προσφορά. Εγώ πήρα τη δικιά μου 300 (όσο και από τους άλλους) αλλά μου έκανε δώρο κάτι πολύ καλλά κιάλια Bilora. Ο κολλητός μου πήρε τη δικιά του (935) έναντι 270 τη στιγμή που οι άλλοι την είχαν 330.

Υ.Γ.: Μην σε ξεγελάει το όνομα HP. Ο φακός είναι Pentax;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

Καλώς σας βρήκα.

Θα περιμένω και για άλλες απαντήσεις μέχρι την ημέρα που θα αγοράσω ψηφιακή,ώστε να έχω περισσότερες προτάσεις

Και πάλι ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το " Computer Για Όλους " του Ιουλίου. Έχει ένα μεγάλο αφιέρωμα στην ψηφιακή φωτογραφία με έρευνα αγοράς για μηχανές και φωτ. εκτυπωτές, επεξεργεσία εικόνας κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ουτε εγώ ξέρω πολλά για ψηφιακές, αλλα σκέφτομαι και εγώ να πάρω μια το καλοκαίρι και έχω κάνει μια μικρή έρευνα.

Ενας φίλος μου έχει την Olympus c-740 (4MP) και είναι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Μου τη δάνεισε για μια εβδομάδα να τη δοκιμάσω και έμεινα κατάπληκτος.

Έχει 10χ οπτικό zoom !!! (δε νομίζω να υπάρχει άλλη ψηφιακή < 1000 με 10x), έχει πολύ καλό μενού, πάρα πολύ καλούς φακούς.

Φωτογράφισα τοπία, πρόσωπα και κατι m/b και κάρτες και το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό.

Έψαξα στο internet και είδα οτι δε πολυκυκλοφορεί, γιατί έχουν βγεί καινούργια μοντέλα.

C-760 (3.2MP) και C-770 Movie (4MP+USB2). Στο πλαίσιο την 770 την έχει 590+ΦΠΑ.

Είναι λιγο ακριβή αλλα πρέπει να είναι απο τις καλύτερες ψηφιακές. Έχω δουλέψει και μια Samsung και μια CyberShop με 5MP αλλα δεν εντιπωσιάστικα τόσο.

Τελικά κατάλαβα οτι δεν είναι τα MP το θέμα αλλα οι φακοί. Έχω ρωτήσει σε 3-4 φωτογραφεία και μου έχουν πει οτι η Olympus έχει πάρα πολύ καλούς φακούς σε αυτά τα μοντέλα.

Κατα 90% θα πάρω την 770 αλλα και εγώ το ψάχνω ακόμα

Οτι καινούργιο μάθω θα σας το πώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή περίπτωση όταν ειίχα κοιτάξει τελευταία φορά ήταν η Α80 στα 4ΜP. Με manual ρυθμίσεις και σίγουρα καλό φακό.

Αν θες ρίξε μια ματιά στο http://www.dpgr.gr για παραπάνω πληροφορίες για ψηφιακές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.