Jump to content



νεα συνθεση ~900€


KoMM

Recommended Posts

Γεια χαρα, ενας φιλος μου ζητησε μια συνθεση μαζι με οθονη βαρια βαρια στα 900€.

Η χρηση θα ειναι κλασσικα νετ/ταινιες/κανα παιχνιδι στο χαλαρο- τυπου μανατζερ/css-.

Με μια πρωτη ματια ειδα κατι σε τετοιο στυλ -δυστυχως αμδ το πλαισιο δεν ειχε στοκ οταν το κοιταξα-

Imageshack - xasaps.png

τι γνωμη εχετε;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όχι από το πλαίσιο,τουλαχιστον όχι όλα αλλα κανα δυο οκ.Τα πληρώνεις για χαβιάρι!!!Τα ίδια από αλλού πιο φτηνά θα σου βγουν ή αλλιώς με τα ίδια χρήματα παίρνεις καλύτερα από αλλού!

Στο θέμα σύνθεσης...τα λέμε αύριο!Τώρα είμαι έτοιμος για ξάπλα!:p

edit

Γιατί δεν κοιτάς σε μεταχειρισμένα???Θα μπορέσεις να πάρεις τα ίδια σε πολύ καλύτερες τιμές ή να φτιάξεις με τα ίδια και λιγότερα χρήματα ένα καλύτερο σύστημα!!!

edit 2

Σου φτιάχνω μια λίστα τώρα τελικά,να τελειώνουμε!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σου έφτιαξα μια σύνθεση αλλά βγαίνει λίγο παραπάνω αφού λες ~900:) αλλά είναι κατά πολύ καλύτερη από αυτά που έδειξες εσύ και αξίζει τα λίγα παραπάνω!imo!:T:

Ξεκινάμε...

1)cpu i5 2500k 197€

2)motherboard Asrock Z68 Extreme3 140€

3)ram Corsair Vengeance 8GB 42€

4)vga 6850 1GB 145€

5)monitor Dell u2312h 192€

6)hdd Samsung Spinpoint F3 500GB 85€

7)psu corsair 500w 58€

8)dvd-rw 17€

9)case CoolerMaster CM 690 II 83€

Σύνολο 960€!

Θα σου πρότεινα να βάλεις όπωσδήποτε κι έναν ssd αν μπορείς τουλάχιστον για το λειτουργικό και μόνο καναν 60άρη!

Σου προτείνω τον OCZ Agility 3 με 94€!

Επίσης θα σου ξανα πω ότι καλύτερα να κοιτάξεις και σε μεταχειρισμένα,μιας και πορείς να βρεις κάποια από αυτά ή αντίστοιχα ή ακόμα και καλύτερα(καμιά καρτούλα ίσως 6870 ή κανα τροφοδοτικό και λίγο μεγαλύτερο ή και modular) και να γλητώσεις και καμιά 250αριά€!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν υπαρχει δυνατοτητα συναρμολογησης οποτε πρεπει να αγοραστει στημενο :/

και οι 2συνθεσεις ειναι μια χαρα, απλα ειναι πολυ προτιμοτερο να ειναι κατω απ τα 900 παρα πανω :p

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο δύσκολο man να το στήσεις,έλα να στο στήσω εδώ!Είναι κρήμα...ακόμα και εγώ τα λοιπάμαι να τα σκάσεις στο Π για κάτι χειρότερο!!!Ασε που εγώ θα τρωγώμουν αν θα δούλευαν ή όχι και αν θα μου έβγαζαν πρόβλημα και ακόμα περισσότερο το τι θα μου έβαζαν μέσα(μπορεί να μην έβαζαν καινούρια αλλα τπτ από επιστροφές κ.τ.λ κ.τ.λ.)!!!

Αλλιώς...μεταχειρισμένα!

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος δεν εχει σχεση με η/υ. Οποτε αν γινει το οτιδηποτε ο η/υ θα παει απο εκει που αγοραστηκε. Ζητηθηκε η γνωμη μου σχετικα με τα κομματια και τιποτα αλλο. Ουτε θα το στησω , ουτε θελει να το στησω, ουτε θελω να το στησω ;)

για αυτο και "προτιμηθηκε" το πλαισιο σαν πρωτη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.