Jump to content



Χριστοδούλειο Ίδρυμα


pol77

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους!

Ελπίζω να μην παραβαίνω κάποιον κανόνα με αυτή τη διαφήμιση, αλλά θεωρώ ότι, μέρες που είναι, αξίζει τον κόπο να δώσουμε λίγη από την προσοχή μας.

Πριν μερικά χρόνια είχα τη χαρά να γνωρίσω το Χριστοδούλειο Ίδρυμα Παιδικής Προστασίας στο Χαϊδαρι Αττικής. Πρόκειται για ένα μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα ίδρυμα που φιλοξενεί κοριτσάκια που είτε επειδή έχουν χάσει τους γονείς τους, είτε για άλλους λόγους, χρειάζονται φιλοξενία και καθοδήγηση.

Το ίδρυμα αυτό έδωσε στα, συνήθως επικριτικά μάτια μου, μια ευκαιρία για λίγη αισιοδοξία σχετικά με τον κόσμο που ζούμε. Έκτοτε, προσπαθώ να συνδράμω το έργο του ιδρύματος όπως μπορώ, είτε με την επισκευή κάποιων υπολογιστών, είτε με τη δημιουργία και συντήρηση της ιστοσελίδας τους.

Με την ευκαιρία των εορτών, τα κορίτσια του ιδρύματος διοργανώνουν Bazaar από τις 17 του Δεκέμβρη έως και τα Χριστούγεννα, με σκοπό την οικονομική ενίσχυση του ιδρύματος.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το ίδρυμα και τη δράση του θα βρείτε στην ιστοσελίδα του. Εκεί θα βρείτε και λεπτομέρειες για το πώς θα πάτε, όσοι θέλετε.

Ευχαριστώ όλους όσους θα στείλουν μια ευχή σε αυτά τα κοριτσάκια.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος αρχισει τρολλαρισμα η κανει mention στον victor θα εχει 5 μερες διακοπες.Ειμαστε ενηλικοι,δικαιωμα μας αν γουσταρουμε να μην πιστευουμε η να μην παιρνουμε στα σοβαρα την εκκλησια,αλλα για ολα αυτα εχουμε αλλο θρεντ.Προφανως το εν λογω θρεντ απευθυνεται σε οσους εχουν επιλεξει να πιστευουν.Θενξ.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος αρχισει τρολλαρισμα η κανει mention στον victor θα εχει 5 μερες διακοπες.Ειμαστε ενηλικοι,δικαιωμα μας αν γουσταρουμε να μην πιστευουμε η να μην παιρνουμε στα σοβαρα την εκκλησια,αλλα για ολα αυτα εχουμε αλλο θρεντ.Προφανως το εν λογω θρεντ απευθυνεται σε οσους εχουν επιλεξει να πιστευουν.Θενξ.

Αγαπητέ Τσάκ, το εν λόγω thread δεν έχει σχέση με την εκκλησία και το εν λόγω ίδρυμα αν και έχει εκκλησιαστική ιστορία, δεν αποτέλει σε καμία περίπτωση κομμάτι της εκκλησίας ούτε ελέγχεται από αυτήν. Αυτά για την ιστορία.

Κι εγώ με την εκκλησία καλά δεν τα έχω. Με το Χριστοδούλειο όμως το βλέπω εντελώς διαφορετικά. Μια επίσκεψη θα εξηγήσει καλύτερα απ' οσο θα μπορούσα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.