Jump to content



Αμοιβη για οποιον βρει ενα spy...


Kimi Raikkonen

Recommended Posts

λοιπον κατα τη διαρκεια σερφαρισματος χθες το μεσημερι σε καθαρα sites το spyguard μου βγαζει το μηνυμα οτι εμποδισε να αλλαξουν οι ρυθμισεις του iexplorer! λεω ok, εχει ξαναγινει δεν τρεχει κατι! οταν βγαινω μου ξαναβγαζει το ιδιο μηνυμα! !:getlost:

μου μυρισε spy και ετσι ετρεξα το adaware, spybot, CWshredder, κτλ τα οποια εβγαλαν το pc καθαρο! :TD:

το spyguard εξακολουθουσε να μου βγαζει προειδοποιησεις οτι κατι προσπαθουσε να αλλαξει τις default τιμες των start page, search url, κτλ σ ε www.search-instructor.com! :devil:

ειδα στον taskmanager οτι το exe του spyguard καταναλωνε συνεχως το 100% της cpu προσπαθωντας μαλλον να σταματησει τις αλλαγες! προσπαθησα να σταματησω τη διεργασια αλλα με το που την εκλεινα εμφανιζονταν το μηνυμα οτι κατι προσπαθει να αλλαξει τον iexplorer και ετσι το spyguard επαιρνε παλι μπρος! :devil: :devil: :devil:

κοιταξα το programfiles για νεα προγραμματα αλλα κανενα αποτελεσμα! επειδη εμφανιζονταν αμεσως και μολις εκανα restart κοιταξα και το msconfig αλλα παλι τιποτα βρωμικο! :confused:

απεγκατεστησα το spyguard και ολες οι αλλαγες εγιναν αμεσως σε search-instructor.com!

το ξαναεγκατεστησα και εβαλα παλι τις default τιμες στη registry! παλι αρχισαν τα μηνυματα και η 100% χρηση της cpu! :mad:

τι προτεινετε να κανω εκτος format? ????? :confused: :...: :blink:

Link to comment
Share on other sites

@saxon: τι καθαρισμα να κανω στη registry?

@dino: πηγα αλλα ειναι ενα χαζοζαρουμενο site με διαφορες κατηγοριες για περαιτερω ερευνα! ουτε λεξη για καποιο removal!

Link to comment
Share on other sites

Mπες στη registry και σβησε οποιες καταχωρησεις σου φαινονται περιεργες. Καλο θα ηταν να κανεις ενα back up τη registry πριν απο καποια τετοια ενεργεια...

Στη registry πας απο start--->run---->γραφεις regedit--->local machine--->software...

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα απο το download.com το hijackthis... :D

το προγραμμα ειναι ολα τα λεφτα!!! :worship:

ελυσε το προβλημα οταν τα διασημα adaware, spybot και καμια δεκαρια αλλα spyware απλα :zzz:!!! :devil:

hijackthis rulezzzzz... :clap: :jump: :worship: :T:

ευχαριστω για τις συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

μετα το καθαρισμα χρειαστηκε να ξαναεγκαταστησω τα spyware και το norton γιατι δεν λειτουργουσαν... ως εδω καλα...

μετα παρατηρησα ομως οτι το συστημα αργει εξωφρενικα να ξεκινησει...

ελαφρωσα παρα πολυ το msconfig παρολ'αυτα η καθυστερηση ειναι πολυ μεγαλη...

το συστημα κανει να φορτωσει τα windows (ξερετε την μαυρη οθονη με την μπαρα) γυρω στο 1 λεπτο... :mad:

τι μπορει να φταιει και προλαβαινω να φτιαξω καφε ωσπου να ανοιξει το pc? ????? :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.