Jump to content



Corsair Vengeance 8GB


By_Dj

Recommended Posts

Γεια! Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτές οι μνήμες: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit* - Μνήμες - plaisio.gr ταιριάζουν σε αυτήν την motherbord: ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS P5E64 WS Evolution .

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτές οι μνήμες: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600 Kit* - Μνήμες - plaisio.gr ταιριάζουν σε αυτήν την motherbord: ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS P5E64 WS Evolution .

Ευχαριστώ!

Ναι ταιριάζουν μια χαρά:T:

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου ότι μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα και η ψύκτρα του επεξεργαστή σου με μνήμες όπως αυτές που είναι ψηλές. Π.χ. με την noctua nh-d14 αυτές δε χωράνε από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Χωράνε μια χαρά με την noctua d14 την έχω σε μια msi 890fxa gd70. Και 16gb 4x4gb και χωράνε μια χαρα

Σε τι διάταξη την έχεις βάλει? Οριζόντια η κάθετη; Στο δικό μου (z68) πάντως άντε να χωρέσει στο 1 από τα 4 dimm και άμα πας τον ανεμιστήρα τέρμα πάνω.

notcua-6787.jpg

Οι μνήμες που έχω είναι οι Vengeance LP και έχουν ~0.5cm απόσταση από το fan.

Link to comment
Share on other sites

Σε 1155 χλωμο να χωρέσουν κατω απο την D14...στην περίπτωση μου απλά αφαιρεσα τις ψύκτρες (αυτο σημαίνει προφανώς εγγυηση γιοκ), προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι απλά αχρηστες ουτως ή άλλως...ουτε τα μισά τσιπάκια απο καθε πλευρά δεν ερχονται καν σε επαφη με τα pads και αυτο φαινεται πολυ ευκολα αν κάποιος τις δεί απο κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία με ενδιαφέρουν και μένα αυτές οι μνήμες αλλά έχω τα παρακάτω:

Μητρική

Asus P6TD Deluxe

ASUSTeK Computer Inc. - Motherboards- ASUS P6TD Deluxe

και έχω παραγγείλει την Sythe mugen 3 σαν ψύχτρα στα πλαίσια αναβάθμισης του συστήματός μου.

Τι λέτε ταιριάζουν; ή θα έχω πρόβλημα με τον ανεμιστήρα της ψύκτρας;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.