Jump to content



ποτε ερχονται οι 939?


kv3d

Recommended Posts

:T: Ειμαι νεος ,καλως σας βρηκα.

2 ερωτησεις εχω

α)Γνωριζει κανεις ποτε ερχονται οι μητρικες 939 και τα cpus 3500+, 3800+, στην ελληνικη αγορα? Φυσικα κανεις δεν γνωριζει στα μαγαζια ουτε την υπαρξη τους.

ο λογος:

θελω να φτιαξω ενα καλο pc για rendering, με το 3d max6.

Εχω ενα amd2200+,MSIKt4V,1GB 333, vga 3dlabs vp870 .Τον εχω εξαντλησει το φουκαρα.

Το ψιλοσκεφτομαι να φτιαξω ενα διπλο Opteron244 αλλα ειναι πολλα τα λεφτα, καπου

2400ευρω, και ειναι και καπως υπερβολικο, αφου θα εχω και το δευτερο pc να δουλευω οταν κανει render

δεν θελω να παω σε 754σοκετ γιατι πρεπει να παρει πανω 4x512 μνημη.(το 1gb το τερματιζω συνεχεια

β) Eχω κανει udate το bios της μητρικης και λεει οτι τωρα σηκωνει εως amd xp3000+

θα ειναι αισθητη η διαφορα στην αποδοση απο τον 2200? Μηπως ειναι καλητερος ο

2800 επειδη εχει πιο πολλα μεγαχερτζ.

αντε και με τη νικη

Link to comment
Share on other sites

καλός ήρθες στο the lab kv3d :flower:

Oι 939 λογικά δε θα αργήσουν να σκάσουν μύτη. Το πλαίσιο για παράδειγμα έχει φέρει την ASUS A8V (939) oπότε δε θα αργήσει να φέρει και τα CPU.

το mobo σου υποστηρίζει bus μέχρι και 166 γι αυτό και δίνει μέγιστη υποστηριζόμενο CPU τον 3000+ (έχει FSB 166). O 2800+ εφόσον είναι και αυτός Barton τρέχει σε κατώτερη ταχύτητα από τον 3000+ εκτός και αν είναι T-b (με μισή cache δηλαδή).

Η CPU σου είναι παλιά λογικά και μάλλον είναι ξεκλείδωτη, δοκίμασε να ανεβάσεις το multi αν θες να παιδευτείς (ελπίζω μόνο να μην είναι T-A)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σοβαρο περιοδικο , δεν αναφερει ουτε μια μητρικη με τα νεα τσιπ υποστηριξης ,nvidia250

και Via800pro που ηδη κυκλοφορουν στην αγορα.Στο Ram μαθαινεις τα νεα με καθηστερηση ενος μηνα.Και λεει και σαχλαμαριτσες στο τελος στον οδηγο αγορας Pc ,στα Workstations.

Ελπιζω να επιτρεπεται στο φορουμ να την λεμε στον ειδικο τυπο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.