Jump to content



Extra fan clips για Noctua D14 για 3ο ανεμιστήρα...


Freedom

Recommended Posts

Μετά απο ένα search δεν βρηκα αναλογη πληροφορια και δεν είμαι σιγουρος οτι είναι η κατάλληλη κατηγορια αλλα γουατ δε χεκ...

Αν κάποιος πυροβολημένος, ημίτρελλος, ημίψηλος, ημίθεος κλπ κλπ θέλει να εγκαταστήσει και 3ο ανεμιστήρα στην D14 και δεδομένου οτι έρχεται με κλιπάκια μόνο για 2 ανεμιστήρες (αισχος! ντροπη! lol :shout: ), το μόνο που έχει να κάνει ειναι να στείλει στην εταιρία ένα email (στο site τους, "Contact Us")...

Οι τύποι απλα θα ζητήσουν την σκαναρισμένη αποδειξη αγοράς και (προφανως) πληρη στοιχεία address shipping και θα τα στείλουν δωρεάν (μολις πριν απο λιγο μου ηρθε το mail τους).

:T:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν βαζετε λιγο συρμα να ξεμπερδευετε?:p

εγω στην mugen πηρα καλωδιο χαλκου εβγαλα το πλαστικο και επιασα τους ανεμιστηρες απο τα heatpipes.και δεν φαινεται και ασχημα...

δεν χρειαζεται να τα παιρνουμε ολα ετοιμα για κατι τοσο απλο :T:

Link to comment
Share on other sites

lol, υπαρχουν πολλες πατέντες που μπορεις να κανεις για να βαλεις και 3ο ανεμιστήρα, μια απο αυτές ειναι και με λάστιχα (ήδη είναι επανω ο 3ος)...

Γιατι να μην παίρνουμε και τα έτοιμα εφόσον η ίδια η εταιρία προς τιμήν της τα παρέχει στους κατόχους της εν λογω ψυκτρας δωρεάν? (ρητορική ερώτηση) ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα λαστιχα θα ξεραθουν και θα κοπουν :p

σιγουρα εαν δινεται η δυνατοτητα να σου στειλουν,και εγω θα προτιμουσα αυτο...

βεβαια εγω δεν ειχα μπει καν στο κοπο να ψαξω αν δινουν.απλα το εκανα ετσι και ειναι και πιο ωραιο :magic:

Link to comment
Share on other sites

και εγω τους ζητησα να στειλουν backplate για αλλα sockets που δεν ειχε μεσα, και επ'ευκαιριας ζητησα και τριτα fan clips...και παρολο που δεν ειχα αποδειξη αγορας, μια φωτογραφια αρκουσε.

Παντως ειναι για τα μπαζα το συστημα με τα fan clips γιατι ταιριαζουν μονο σε noctua ανεμιστηρες, και καταντησα να βαλω ολους τους ανεμιστηρες με zip ties....αλλα τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.