Jump to content



asus crosshair 3 formula bios


Kamikaze84

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια.χρησιμοπειο μια asus crosshair 3 formula με το 1904 bios για εναν Phenom II X4 AMD 965BE rb-c3 ,ειχα τα settings auto, παιρνοντας βεβαια το BF3 και θελοντας αποδοση χωρις OC απο το CPU μου, ειπα να πειραξω καποια πραγματα μετα απο καποιες επικες βλακειες εκ μερους μου διοτι αμα βαλεις open cores sto manual αλλα δεν κανεις scroll down στο menu και δεν εχεις δει οτι εχει ανοιξη 6 cores, 2 παραπανο απο αυτους που εχεις τοτε το συστημα την βλεπει καπως, ευτυχος χωρις δραματα και μονιμη ζημια αλλα με περιεργη αποδοση,με εκανε να σκεφτω το εξεις το συγκεκριμενο bios επειδή ειναι η εκδοση που βγηκε για να υποστιριζει και τον x6 phenom ειναι το καλυτερο για το συστημα μου? αν οχι παρακαλο μια προταση για την εκδοση που θα δουλεψει καλυτερα αν ναι θα ηθελα εναν μπουσουλα να το σεταρο οπως πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι σταθερό το σύστημα γιατί δεν κλείνεις τους δύο πυρήνες που άνοιξες; Το γεγονός ότι ανοίγουν δεν σου εγγυάται απρόσκοπτη λειτουργία...

Το ίδιο συμβαίνει και με τον δικό μου Phenom II X2, ανοίγει ο ένας επιπλέον αλλά μερικές φορές έχω bios resets... Δεν ξέρω αν χρειάζεται να ανεβάσεις λίγο τα ρεύματα...

Πάντως το τελευταίο bios που βγαίνει δεν είναι πάντα και το καλύτερο;

(μπορείς να κοιτάξεις στο site της asus τι θέματα επιλύουν τα μεταγενέστερα σε σχέση με το δικό σου bios...)

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη έγραψα ότι "την βλέπει κάπως" και βγήκε λάθος το νόημα, μόλις είδα το λάθος το διόρθωσα στο bios και έκτοτε κανένα θέμα, όσο αφορά το σετάρισμα είναι που έχω την απορία τι επιλογές πρέπει να κάνω και μετά στα volts διότι διάβασα ότι διαφορετικά βίος μπορεί να έχουν άλλες τιμές. photo με τα volts τώρα επιλογές στο βίος είναι η εξής μνήμες στα 1333 με volts στο αυτό open cores 4 unleash mode on

voltso.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.